Transporto lengvata

Transporto lengvata

Informacija apie tarptautinio studento pažymėjimo ISIC galiojimą Lietuvos viešajame transporte

Remiantis Švietimo ir mokslo ministerijos ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos pateikta informacija, pranešama, kad Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai gali naudotis Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatyme numatyta transporto lengvata pateikę tiek Lietuvos studento pažymėjimą (LSP), tiek tarptautinį studento pažymėjimą ISIC (International Student Identity Card).

Tarpmiestiniame transporte nuolatinių studijų studentai bei profesinių mokyklų moksleiviai gali pasinaudoti 50 % nuolaida.

Terminuotiems mėnesiniams viešojo transporto bilietams moksleiviams, nuolatinių studijų studentams bei profesinių mokyklų moksleiviams suteikiama 80% nuolaida, 50% – vienkartiniams bilietams.

Lietuvos geležinkeliuose nuolatinių studijų studentams bei profesinių mokyklų moksleiviams suteikiama 50% nuolaida, dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams taikoma 20% nuolaida.

Informacija apie tarptautinio mokinio pažymėjimo ISIC galiojimą Lietuvos viešajame transporte

Mokiniams, kurie mokosi mokyklose pagal bendrojo ugdymo programas suteikiama:
50% nuolaida įsigyjant vienkartinius autobusų ir troleibusų bilietus;
– 80% nuolaida įsigyjant terminuotus vardinius važiavimo vietinio reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilietus.

Mokiniams, kurie mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programas suteikiama:
50% nuolaida įsigyjant vienkartinius arba terminuotus vardinius važiavimo tolimojo arba vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietus;
50% nuolaida įsigyjant vienkartinius autobusų ir troleibusų bilietus;
 80% nuolaida įsigyjant terminuotus vardinius važiavimo vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilietus.

Mokyklų, vykdančių specializuoto ugdymo krypties programas*, mokiniams:
50% nuolaida įsigyjant vienkartinius arba terminuotus vardinius važiavimo tolimojo arba vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietus;
50% nuolaida įsigyjant vienkartinius autobusų ir troleibusų bilietus;
80% nuolaida įsigyjant terminuotus vardinius važiavimo vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilietus.

* Mokyklų, vykdančių specializuoto ugdymo krypties programas, sąrašą galima pažiūrėti Švietimo ir mokslo ministerijos Atviroje informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistemoje AIKOS.

Transporto lengvata ir jos taikymas ES piliečiams studijuojantiems ES aukštosiose mokyklose

2008-ųjų metų vasarą LR Seimas priėmė “Transporto lengvatų įstatymo” pakeitimo projektą. Vienas iš šį įstatymą papildančių teiginių yra, jog “Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams, studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, teikiamos tokios pačios važiavimo keleiviniu transportu lengvatos kaip ir Lietuvos aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams.“

Nuoroda į visą įstatymą>

Šiam įstatymo punktui vykdyti buvo pasirinktas tarptautinis studento pažymėjimas ISIC vietoje visų ES universitetų studentų pažymėjimų. LR Susisiekimo ministerija nurodė, jog „Norėdami įsigyti lengvatinį bilietą, ES aukštųjų mokyklų studentai privalo pateikti tarptautinį studento pažymėjimą ISIC (International Student Identity Card) ir asmens tapatybės dokumentą, patvirtinantį keliaujančiojo ES valstybės narės pilietybę.“

Nuoroda į LR Susisiekimo Ministerijos tekstą>

LR Švietimo ir mokslo ministerija visoms su viešuoju transportu susijusioms institucijoms pateikė ISIC pažymėjimo pavyzdžius, o kiek vėliau juos patikslino atsižvelgiant į tai, jog ISIC yra išduodami tiek klasikiniai, tiek su banko kortele, o užsienyje išduodamuose ISIC gali būti duomenų užsienio kalbomis. Todėl šiuo metu su viešuoju transportu susijusios institucijos turi būtinų, visoje Europos Sąjungoje išduodamiems ISIC pažymėjimams bendrų atributų sąrašą.

ISIC Lietuva norėtų pabrėžti, jog viešajame transporte taikoma transporto lengvata yra Lietuvos Respublikos suteikiama bei dotuojama parama studentams, todėl ISIC negali įtakoti bei už ją atsakyti. Iškilus klausimams dėl lengvatos taikymo vertėtų pasiteirauti LR ŠMM.

Už nuolaidas, dėl kurių sudaromos tiesioginės sutartys tarp ISIC bei nuolaidą teikiančios kompanijos, atsako ISIC Lietuva.

106 komentarai

 1. Laba diena, noriu paklausti ar ISIC turėtojas yra ribojamas kokiu nors amžiaus limitu, kurio sulaukęs nebegali naudotis šio pažymėjimo teikiamomis nuolaidomis? Esu nuolatinių studijų doktorantūros studentas, amžiaus daugiau nei 26 m. ar pirkdamas bilietą autobusu galiu naudotis ISIC suteikiama nuolaida? Ačiū už atsakymą.

 2. Sveiki, esu jau paskutinio kurso studentė ir noriu pasidaryti pažymėjimą, kaip suprantu jis man galios iki 2014m,rugsėjo 30 d?

 3. Sveiki, norėjau pasitikslinti ar studijuojant ištęstinėse studijose galima pasidaryti ISIC? ir ar galios lengvatos. Šiuo metu turiu LSP

 4. Laba diena,

  Ar su ISIC moksleivio pažymėjimu taikomos nuolaidos viešam bei tarpmiestiniam transportui? Ačiū

 5. Sveiki,
  važiuojant tarpmiestiniu transportu kontrolierius pareiškė, kad su ISIC nebegalioja nuolaida viešajam transportui. Ar tai tiesa? Ar tas pats ir su Vilniaus miesto viešuoju transportu? Ar tiesiog kontrolierius ne ta koja iš lovos išlipo? :)

 6. Sveiki, ar galioja kokios nors transporto nuolaidos Italijoje, Milane?

 7. Laba diena,

  Norėjau paklausti, per kiek laiko yra pagaminama ISIC kortelė studentui?

  • Sveiki,

   Paprastai gamyba trunka keletą minučių. Užsisakius internetu su siuntimu į namus trunka 2-3 d. d. Šventiniu laikotarpiu dėl Lietuvos pašto darbo laiko pakeitimų siuntimas truks ilgiau.

 8. Sveiki, ar ITIC (pedagogams) galioja nuolaida važiuoti viešuoju transportu?

 9. Sveiki,

  Ketinau internetu uzsisakyti ISIC studento pazymejima, taciau nera pasirinkimo jy uzsakyti kartu su Vilniaus viesojo transporto bilietu. Ar tokios galimybes nebera?

 10. Laba diena,

  ar galioja 50 proc. (kaip su įprastu moksleivio pažymėjimu) nuolaida važiuojant Kauno “Kautros” autobusais?
  Šiandien pirkau bilietą Kauno autobusų stotyje ir kasininkė man pareiškė, kad mano pažymėjimas nuolaidai negalioja (šiaip pažymėjimo galiojimas geras) ir turiu pateikti įprastą moksleivio pažymėjimą.
  Ką daryti tokiu atveju kitą kartą?

  • Evelina,

   moksleiviams Lietuvoje nėra taikomos nuolaidos tarpmiestiniams maršrutams. Nuolaidos taikomos tik važinėti viešuoju transportu mieste.

 11. Laba diena,

  Ar galios nuolaidos transportui, jeigu studentas yra atvykęs su erasmus programa.

  • Sveiki,

   Transporto lengvata suteikiama ES studentams, taigi jeigu atvykote mokytis į Lietuvos universitetą, nuolaida bus tikrai suteikta. Jeigu ISIC pažymėjimas išduotas kitoje ES šalyje, kontrolė gali prašyti parodyti asmens dokumentą, kuris patvirtins ES pilietybę.

 12. Sveiki, ar ISIC pažymėjimas studentui suteikia nuolaidą važiuoti traukiniais? ar galioja tik autobusams? ačiū :}

  • Sveiki,

   Tarptautinis studento pažymėjimas suteikia visas studentui priklausančias lengvatas, tarp jų ir važiavimą traukiniais su 50 proc. nuolaida.

 13. Sveiki, noriu paklausti, ar ISIC studento pažymėjimas suteikia galimybę su nuolaida važinėti visose ES šalyse viešuoju ir tarpmiestiniu transportu? Ir kokios nuolaidos taikomos? Šiuo atveju domina Jungtinė karalystė.

 14. Marrija1991@yandex.ru

  Sveiki, norejau paklausti, ar su ISIC moksleivio pazymejimu tarpmiestinio transporto lengvatos netaikomos ir profesiniu mokyklu mokiniams?

 15. Laba diena. noriu paklausyti, ar galima naudoti Russijos isic Lietuvoje?

  • Sveiki,

   Nuolaidos Lietuvoje su ISIC įsigytu Rusijoje turi veikti. Nesklandumų gali kilti tik su transporto lengvata, kadangi pagal LR įstatymus transporto lengvata suteikiama Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams, studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose.

 16. Laba diena,

  Mokausi profesineje mokykloje ir mano moksleivio pažymejimas galioja tarpmiestiniam transportui ir traukiniams. Ar galios ir ISIC moksleivio pažymejimas?

 17. Laba diena kokia yra taikoma nuolaida Lietuvos Geležinkeliuose ir Kautros autobusuose turint ITIC Tarptautinį pedagogo pažymėjimą? Kiek procentų?

 18. Laba diena.. Ar galėčiau kaip nors pasidaryti ISIC jei mano seno LSP galiojimas pasibaigęs, bet jau esu sudariusi sutartį magistrantūros studijoms? Ačiū

  • Sveiki,

   ISIC išduodamas nuolatinių studijų studento statusą Studentų registre turintiems asmenims, taigi jei studijų sutartį pasirašysite liepą ir studijas pradėsite rugsėjį, išduoti naują pažymėjimą, galiojantį nuo rugsėjo 1 dienos galėsime rugpjūčio pabaigoje. Pažymėjimo išdavimui iki rugsėjo pirmos dienos reikia pateikti asmens dokumentą ir studijų sutarties kopiją.

 19. Sveiki,
  Vakar smk pasidariau isic kortelę, tačiau esu iš ištęstinių studijų, manęs niekas nepasiteiravo, o aš nieko apie šią kortelę nežinojau ar galėsiu ja naudotis?

  • Sveiki,

   Deja, ištęstinių studijų studentams ISIC nėra išduodamas, taigi pažymėjimo gamyba bus atšaukta. Apgailestaujame už nesusipratimą.

 20. Sveiki, šiuo metu Anglijoje ir turiu pasidaręs ISIC , bet klausiau ar ar galiu gauti nuolaidą viešajam trasportui , man atsakė , jog tokias lengvatas gauna tik Anglijos studentai , tai kaip tai suprasti ? ar mane blogai informavo ?

 21. Sveiki,
  Ar ne ES piliečiams (šiuo atveju ukrainos), studijuonatiems Lietuvoje (oficialiai įstojusiems) galima įsigyti ISIC ir ar galioja tos pačios nuolaidos (pvz transporto)?

  Ačiū

 22. Sveiki, tai kiek % pigiau viešajam transportui su ISIC?

 23. Sveiki, ar ISIC pažymėjimas gali būti kartu ir viešųjų autobusų bei troleibusų el.bilietas Kaune ?

 24. sveiki, turiu isic pazymejima, ten nurodyta galiojimo data 09/2014 – 09/2015. Ar jis galioja man dar imtinai visa rugsejo menesi? Manau del to kils problemu tarpmiestinese autobusose, beje bijau, kad nebutu problemu ir miesto autobusose, kad kontrolieriai nepriverstu moketi baudos, kaip elgtis ir is kur galiu gauti koki nors mano pozicija uztikrinanti dokumenta?

 25. Sveiki, norėjau pasiteirauti ar su ISIC yra 80% nuolaida viesajam transportui (Vilniečio kortelei)?Ačiū.

 26. Sveiki, kaip reikia rpiregistruoti savo ISIC kortelesu integruotu transporto bilietu vilniustransport.lt sistemoje? Nes norint anketoje prideti kortele (irasant jos numeri) sistema pranesa, jog “Kortelė su nurodytu SNR visų pirma turi būti registruota sistemoje.”

 27. Aš ištęstinių studijų studentai gali pasidaryti ISC pažymėjimą ir ar galiotų nuolaidą viešajam transportui?

 28. Labas, atėjusi į geležinkelio stotį sužinojau kad atsirado naujas įstatymas, kad su ISIC profesinės mokyklos mokiniams nebeduoda pusės kainos, bet kai važiavome su traukiniu tada davė. Tai yra vis dar nuolaida ar ne?

 29. Atsiprašau, su autobusu davė nuolaidą, ne su traukiniu važiuojant

  • Sveiki, Julija,

   Atsiprašome už nepatogumus. Šiuo metu transporto lengvata su ISIC pažymėjimu mokiniams nėra suteikiama. Bendraujame su švietimo ir mokslo ministerija, jog profesinių mokyklų mokiniams priklausanti lengvata būtų suteikiama.

 30. Sveiki, šiandien užsisakiau SEB ISIC kortelę. Esu nuolatinių studijų studentė. Norėčiau paklausti ar galėsiu naudoti isic kaip kauniečio kortelę? :)

 31. Laba diena, norėjau paklausti, jei mokausi Kaune ir čia važinėju viešuoju transportu su kortele, tai kitam mieste pvz: Vilniuje, galėsiu ja naudotis ar jau nebe?

 32. Laba diena,

  Visi žinome, kad jeigu pasidarysim ISIC jis galios iki rugsėjo 30 d. (paskutinio kurso studentams). Man iškilo klausimas ar iki rugsėjo 30 d. galios ir transporto lengvatos?

  • Laba diena, Diana.
   Dėkoju už klausimą. Taip, transporto lengvatos galios lygiai tiek pat, kiek pažymėjimas, t.y. iki rugsėjo 30 d.

 33. Sveiki, jei aš studijuoju Lietuvoje ir turiu ISIC, tai transporto lengvatos tarkim Londone negalios, nes nesimokau ten?

  • Sveiki,
   ačiū už klausimą.
   ISIC pažymėjimas, kaip žinia, patvirtina studento statusą tarptautiniu mastu. Ar transporto lengvata Jums bus taikoma Londone priklauso nuo to, ar ten išvis taikoma tokia nuolaida. Jei Jus domina platesnė informacija, siūlome kreiptis į ISIC atstovybę Didžiojoje Britanijoje http://www.myisic.co.uk/

 34. Sveiki, mano studijos baigiasi 2017-01-31 d. Kiek man galiotu isic kortele? Kokia jos kaina būtu?

  • Laba diena, Agne,

   ačiū už klausimą. Jūsų ISIC pažymėjimas galiotų iki 2016-12-31. Klasikinio ISIC pažymėjimo kaina 9€, o ISIC su integruotu viešojo transporto bilietu – 10€.

 35. Sveiki, ar su SEB ISIC Mastercard kortele transporto lengvatos tokios pat kaip ir su paprastu ISIC pažymėjimu?

  • Laba diena, Jorūne,

   dėkojame už klausimą. Kadangi SEB ISIC banko kortelė yra ir pažymėjimas, įrodantis studento statusą – tai kartu ir įrodymas, jog galite naudotis viešojo transporto nuolaidomis.

 36. Sveiki, ar pasikeitė situacija su ISIC mokinio pažymėjimu ir nuolaidos jau yra taikomos viešajam transportui ir traukiniams ? :)

  • Laba diena, Simona,

   deja, situacija vis dar tokia pati, tačiau tikimės sulaukti pasikeitimų jau artimiausiu metu. Kai tik turėsime naujienų, būtinai pasidalinsime jomis!

 37. Sveiki, ar ISIC, galiojantis iki 2016-09-01, vasarą suteikia 50 % nuolaidą tarpmiestiniam transportui ?
  Ačiū už atsakymą.

  • Sveiki, Dina,

   taip, žinoma, suteikia. Visomis ISIC nuolaidomis ir studentiškomis privilegijomis galite naudotis tol, kol galioja Jūsų pažymėjimas.

 38. Laba diena. Norėčiau paklausti ar Portugalijoje ir Belgijoje galioja nuolaidos viešajam transportui su pažymėjimu?

 39. Sveiki. Liepos 1d baigė galioti mano lsp ir aš baigiau šiais metais studijas. Ar iki rugsėjo mėnesio man būtų išduotas isic?

  • Laba diena, Jovita,
   jeigu šiemet studijas jau baigėte (t.y. birželio mėn. atsiėmėte diplomą), tuomet ISIC pažymėjimo Jums išduoti nebegalime, nes jau nebesate studentė.

 40. Sveiki, studijuoju Danijoje, tačiau ateinančius 6 mėnesius atlikinėsiu praktiką Vilniuje (dalis studijų programos). Ar šiuo atveju vis dar gaučiau nuolaidą viešajam transportui? Dėkui.

  • Laba diena, Edgarai,
   užsisakyti ISIC pažymėjimą galėsime/negalėsime išduoti priklausomai nuo to, ar praktikos metu, jūsų studijos vis dar tęsis, t.y. ar vis dar būsite laikomas studentu. Studijų statusą užsienyje studijuojantys studentai įprastai patvirtina pateikę universiteto išduotą pažymą apie studijų galiojimą arba užsienio universiteto studento pažymėjimą, ant kurio nurodyta studijų trukmė. Jei turite daugiau klausimų, siūlome kreiptis el. paštu info@isic.lt

 41. Ar ISIC suteikia nuolaidą keliaujant Europoje greituoju traukiniu (pvz.: maršrutas Frankfurtas-Strasburas)?

  • Sveiki Dominyka,

   dėl transporto nuolaidų, galiojančių pateikus ISIC pažymėjimą, rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į Jums aktualių valstybių ISIC atstovybes, nes jų atstovai gali pateikti tiksliausią informaciją.

   Taip pat siūlome pasidomėti Europass galimybėmis ir teikiamomis lengvatomis jaunimui kelionėms Europos traukiniais.

 42. Sveiki, noriu suzinoti, kaip reikia naudotis ISIC su integruotu transporto bilietu Kaune?

  • Sveiki,
   norėdama naudotis ISIC pažymėjime integruotu viešojo transporto bilietu Kaune, pirmiausia parašykite mums laišką į info@isic.lt – atsiųsime Jums PIN kodą, reikalingą bilieto pildymui.

 43. Sveiki, nesenai grįžau į lietuvą tad kyla daug klausimų. Turi isic studento pažymėjimą kuri įsigijau Lietuvoje tačiau studijuoju ispanijoje. Čia perskaičiau kad viešajam transportui mėnesinių į bilietui suteikiama 80 procentų nuolaidą? Ar vis dar nepasikeitė niekas ir studentai gauna 80 procentų nuolaida ?
  Ačiū

 44. Sveiki, norėčiau paklausti, ar su SEB ISIC kortele taip pat yra taikomos nuolaidos viešajam transportui?

 45. Laba diena. Norėčiau jūsų paklausti apie ISIC galiojimo laiką. Jeigu dabar užsisakyčiau ISIC, tai iki kada jis galiotų? Studėnte busiu iki 2017-01-30. LSP galioja irgi iki 2017-01-30. Dėkoju už atsakymą.

 46. Sveiki,
  ar su ISIC pažymėjimu studentui taikoma 50 proc. nuolaida kelionei traukiniu į Lenkiją?

 47. Sveiki. Girdejau, kad su ISIC kortele asmenims nuo 26metu netaikoma nuolaida viesajame Vilniaus transporte. Ar tiesa? Aciu.

 48. Laba diena,

  šiuo metu studijuoju magistro studijas Danijoje, ir esu šioje šaly išsiėmes ISIC kortele.
  Ateinanti mėnesi gryztu i Lietuva atostogoms. Ar su šia kortele man galios viešojo transporto lengvatos?

  Ačiū už jūsų pagalba

 49. Laba diena, Aš turiu isic student, bet mokausi Užsieni. ar man bus tokios pačios nuolaidos viešajam transportui kaip ir Lietuvos studentams?

 50. Sveiki,
  ar su ISIC pažymėjimu profesinės mokyklos moksleiviui bus taikoma nuolaida viašajam transportui ?

 51. Laba diena. Ar galima turėti kartu paprasta studentu pažymėjimą ir ISIC?

 52. Sveiki, Norėjau pasiteirauti jai šiemet baigiu 12 klasių ar dar galėčiau pasidarti tarptautinį moksleivio pažymėjimą ar su juo būtų taikomos nuolaidos viešajame transporte?

 53. Sveiki, vidurines mokyklos mokine besimokanti Norvegijoje (ne ES!) ir turinti ISIC student card – ar gali Lietuvoje naudotis viesuoju transportu 80% nuolaida? Mokine – Lietuvos piliete.

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas.Privalomi laukai pažymėti *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top
Naujovės atneša daug nežinomybės: ką daryti, kur eiti, į ką kreiptis? Šiame žinyne surinkome visus dažniausius šviežių studentų klausimus ir į juos atsakėme!
AR ŽINAI VISKĄ, KĄ TURĖTŲ ŽINOTI STUDENTAS?
* Tavo duomenys nebus dalinami trečiosioms šalims
Į tavo el. paštą nusiuntėme nuorodą, kurią paspaudęs parsisiųsi žinyną. Ji turėtų atkeliauti poros minučių bėgyje.
PROTINGAS ŽINGSNIS! PASITIKRINK PAŠTO DĖŽUTĘ