Slapukų naudojimas

Slapukų naudojimas

www.isic.lt ir www.itic.lt svetainėse naudojame slapukus (angl. cookies), todėl čia Jums pateiksime išsamią informaciją apie tai, kaip slapukai naudojami ir kaip Jums apsispręsti ar slapukus palikti, ar pašalinti. Mūsų naudojami slapukai nesaugo jokios jūsų asmeninės informacijos ir neperduoda trečioms šalims informacijos, kuri leistų jus identifikuoti.

KAS YRA SLAPUKAS?
Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į Jūsų kompiuterį. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją jūsų naršyklėje. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš technologinių priemonių, padedančių pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių ar asmeninių pasirinkimų. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pvz. įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį). Slapukų būna skirtingų: laikinieji slapukai (arba seanso slapukai) – pašalinami, kai užveriama naršyklė; nuolatiniai slapukai – nepašalinami ir lieka tol, kol pašalinami aktyviais veiksmais arba kol baigiasi jų galiojimas.

KAIP PAŠALINTI SLAPUKĄ?
Daugelis naršyklių nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Galite naršyklėje slapukus išjungti, bet greičiausia neteksite galimybės naudotis daugybe funkcijų, kurios būtinos, kad interneto svetainė veiktų kaip dera. Jeigu jums reikia išsamesnės informacijos apie slapukus, apsilankykite interneto svetainėje www.aboutcookies.org, kur rasite išsamios, nepriklausomos informacijos apie tai, kaip išjungti slapukus per naršyklės nuostatas ir kaip pašalinti slapukus, kurie jau yra jūsų kompiuteryje. Kad pašalintumėte slapukus iš mobiliojo telefono, turėsite pasiskaityti telefono naudojimo instrukciją.

SLAPUKŲ TIPAI
* Būtinieji: tokie slapukai yra būtini tam, kad galėtumėte žvalgytis po interneto svetainę ir naudotis jos funkcijomis, tokiomis kaip prieiga prie saugių interneto svetainės sričių. Be šių slapukų neveiktų visa ar dalis svetainės.
* Veikimą gerinantys: šie slapukai padeda surinkti statistinę apibendrintą informaciją apie tai, kaip naudojatės tam tikra interneto svetaine, pavyzdžiui, kurie puslapiai lankomi dažniausiai, ar tinkamai veikia svetainė ir ar lankytojai iš tinklapių gauna klaidų pranešimų. Šie slapukai nerenka informacijos, leidžiančios atpažinti svetainės lankytoją. Visa šių slapukų renkama informacija yra bendro pobūdžio, todėl anoniminė. Ji naudojama tik svetainės veiklai pagerinti.
* Funkciniai: šie slapukai leidžia interneto svetainei įsiminti jūsų pasirinktus dalykus (pvz.: jūsų pasirinkta kalba ar regionas) ir pasiūlyti patobulintas, jums asmeniškai pritaikytas funkcijas. Šių slapukų renkamą informaciją galima padaryti anoniminę, be to, jų negali naudoti kitos svetainės, kuriose galite lankytis.
* Tiksliniai: šie slapukai gali būti naudojami jūsų interesus atitinkančių reklaminių skelbimų rodymui arba statistinės informacijos rinkimui. Reklamos tinklai paprastai naudoja tikslinius slapukus.

AR GALIU LEISTI NAUDOTI SLAPUKUS IR NARŠYTI ANONIMIŠKAI?
Taip. Visos šiuolaikinės naršyklės turi „Anoniminį langą“ arba „Incognito window“. Jeigu naršysite anoniminiame lange, visi slapukai bus pašalinti iš jūsų naršyklės uždarius naršyklės langą. Svetainės jūsų nustatymų ar naršyklės neįsimins, bet funkcionuos be trikdžių.

AR GALIU ATSISAKYTI SUASMENINTOS REKLAMOS?
Dauguma reklamos tinklų yra susijungę į organizacijas, kurios centralizuotai valdo vartotojų pasirinkimus. Apsilankykite http://optout.aboutads.info ir pasirinkite ką norite leisti ar drausti.

„GOOGLE ANALYTICS“ SLAPUKAI
Absoliuti dauguma Lietuvos svetainių naudojasi „Google Analytics“ paslaugomis rinkti ir analizuoti svetainių veikimo duomenis, stebėti puslapio krovimosi laikus, puslapių lankomumą, lankytojų veiksmus. Dauguma tų duomenų yra anoniminiai, tik atskirais specialiais atvejais gali rinkti jus identifikuojančią informaciją (pvz.: jūsų vartotojo ID, jeigu lankotės elektroninėse parduotuvėse, kuriose reikia prisijungti). Plačiau apie „Google Analytics“ slapukus skaitykite https://policies.google.com/technologies/types?hl=lt

Norėdami apsaugoti savo privatumą nuo Google, galite pasinaudoti Google Analytics suprogramuotu įrankiu, kuris blokuoja bet kokios informacijos perdavimą į Google Analytics serverius. Jis veikia daugumoje šiuolaikinių naršyklių. https://tools.google.com/dlpage/gaoptout

Tikimės ši informacija Jums bus naudinga. Jeigu turite klausimų dėl asmens duomenų apsaugos ar privatumo nuostatų, rašykite el. pašto adresu info@isic.lt.