Populiariausi klausimai

Kilo klausimų? Atsakymo ieškok čia, o jeigu nerasi, rašyk mums į info@isic.lt

Tai vienintelis pasaulyje tarptautinis pažymėjimas bei oficialus dokumentas, įrodantis akademinį statusą Lietuvoje ir dar 130 pasaulio valstybių. Pažymėjimo turėtojai taip pat tampa didžiausios pasaulyje lojalumo programos akademinei bendruomenei dalyviais ir gali naudotis daugiau kaip 150 000 nuolaidų. Kiekvienas bendruomenės narys turi galimybę naudotis savo virtualiu pažymėjimu bei matyti visas netoliese esančias nuolaidas, parsisiuntęs nemokamą ISIC programėlę. Tarptautinės ISIC Asociacijos atstovybėje ISIC Lietuva išduodami keturių rūšių pažymėjimai: ISIC studento, ISIC ištęstinių studijų studento, ISIC mokinio ir ITIC pedagogo pažymėjimai. Daugiau apie pažymėjimus…

ISIC STUDENTO PAŽYMĖJIMAS išduodamas aukštųjų mokyklų (kolegijų ir universitetų) nuolatinių studijų studentams. Pažymėjimas išduodamas remiantis valstybinio Studentų registro duomenimis apie asmens akademinį statusą. ISIC studento pažymėjimas neišduodamas asmenims, turintiems klausytojo statusą, išlyginamųjų bei papildomų studijų studentams. Kiti atvejai

ISIC IŠTĘSTINIŲ STUDIJŲ STUDENTO PAŽYMĖJIMAS išduodamas aukštųjų mokyklų (kolegijų ir universitetų) ištęstinių studijų studentams. Pažymėjimas išduodamas remiantis valstybinio Studentų registro duomenimis apie asmens akademinį statusą. Kiti atvejai

ISIC MOKINIO PAŽYMĖJIMAS išduodamas bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų moksleiviams nuo 12 metų. Pažymėjimas išduodamas remiantis valstybinio Mokinių registro duomenimis apie asmens akademinį statusą. ISIC neišduodamas jaunesniems kaip 12 metų moksleiviams. Kiti atvejai

ITIC PEDAGOGO PAŽYMĖJIMAS išduodamas švietimo institucijose pedagoginį darbą dirbantiems asmenims. Pažymėjimas išduodamas remiantis valstybinio Pedagogų registro duomenimis apie asmens akademinį statusą. ITIC neišduodamas asmenims, kurių pareigybės Lietuvos Respublikoje nelaikomos pedagoginiu darbu. Sąrašą galite rasti čia.

 

Klasikinis ISIC/ITIC pažymėjimas – 12 Eur
ISIC su integruotu Vilniaus arba Kauno viešojo transporto e-bilietu – 13 Eur

Pažymėjimą galima užsisakyti internetu arba pasirinktame ISIC/ITIC išdavimo taške.

 

Užsisakyti internetu gali būti patogu, kai norima pasirinkti pristatymą į namus, įkelti iš mobiliojo telefono ar kompiuterio patinkančią nuotrauką, kuri bus spausdinama ant pažymėjimo, ar dar greičiau gauti ISIC atvykus į išdavimo tašką. Mes patikrinsime, ar visi duomenys teisingi ir iškart pagaminsime pažymėjimą.

 

ISIC/ITIC išdavimo taške pažymėjimą galima gauti beveik taip pat greitai – patikrinsime statusą Studentų/ Mokinių/ Pedagogų registre, užpildysime duomenis ir nemokamai nufotografuosime. Visa tai užtruks vos 5 minutes! Tereikia pasirinkti patogų išdavimo tašką ir atvykti. Su savimi pakanka turėti asmens dokumentą.

 

Daugiau apie tai, kaip gauti ISIC studento pažymėjimą, rasite čia.

Daugiau apie tai, kaip gauti ISIC ištęstinių studijų studento pažymėjimą, rasite čia. 

Daugiau apie tai, kaip gauti ISIC mokinio pažymėjimą, rasite čia.

Daugiau apie tai, kaip gauti ITIC pedagogo pažymėjimą, rasite čia.

1 –  3 KURSŲ STUDENTAMS IR 6-11 KLASIŲ MOKINIAMS ISIC galioja 16 mėn., skaičiuojant nuo kiekvienų metų rugsėjo 1 d. iki kitų metų gruodžio 31 d. imtinai.

Pavyzdžiai:

– jei pažymėjimas gaminamas 2023 metų rugsėjį, jis galios iki 2024 gruodžio 31 dienos imtinai (2023/09-2024/12);

– jei pažymėjimas gaminamas 2024 metų sausį, jis vis tiek galios iki 2024 gruodžio 31 dienos imtinai (2023/09-2024/12).

 

PASKUTINIO KURSO STUDENTAMS IR 12 KLASĖS MOKINIAMS ISIC galioja 12 mėn., skaičiuojat nuo kiekvienų metų rugsėjo 1 d. iki kitų metų rugsėjo 30 d. imtinai.

Pavyzdžiai:

– jei pažymėjimas gaminamas 2023 metų rugsėjį, jis galios iki 2024 rugsėjo 30 d. imtinai (2023/09-2024/09);

– jei pažymėjimas gaminamas 2024 metų sausį, jis vis tiek galios iki 2024 rugsėjo 30 d. imtinai (2023/09-2024/09).

 

PASKUTINIO KURSO STUDENTAMS, KURIŲ STUDIJŲ LAIKOTARPIS YRA TRUMPESNIS, pavyzdžiui 3,5 ar 1,5 metų, pažymėjimas galioja 9 mėn., skaičiuojat nuo kiekvienų metų rugsėjo 1 d. iki kitų metų gegužės 31 d. imtinai.

Pavyzdžiai:

– jei pažymėjimas gaminamas 2023 metų rugsėjį, jis galios iki 2024 metų gegužės 31 d. imtinai (2023/09-2024/05);

– jei pažymėjimas gaminamas 2024 metų sausį, jis vis tiek galios iki 2024 metų gegužės 31 d. imtinai (2023/09-2024/05).

 

ITIC PEDAGOGO PAŽYMĖJIMAS galioja 16 mėnesių, skaičiuojant nuo kiekvienų metų rugsėjo 1 d. iki kitų metų gruodžio 31 d. imtinai.

Pavyzdžiai:

– jei pažymėjimas gaminamas 2023 metų rugsėjį, jis galios iki 2024 gruodžio 31 dienos imtinai (2023/09-2024/12);

– jei pažymėjimas gaminamas 2024 metų sausį, jis vis tiek galios iki 2024 gruodžio 31 dienos imtinai (2023/09-2024/12).

Paprastai sakant – per 5 minutes!

IŠDAVIMO TAŠKE pažymėjimas išduodamas per 5 minutes. Dar greičiau pažymėjimas pagaminamas užpildžius užsakymo formą internetu bei pasirinkus mokėti ir atsiimti išdavimo taške, nes darbuotojui nebereikės pildyti informacijos, o ją tik patikrinti.

UŽSISAKIUS INTERNETU SU PRISTATYMU Į NAMUS pažymėjimas bus pagamintas per 1-3 darbo dienas ir išsiųstas paštu. Pažymėjimas Lietuvos ribose keliauja 5-7 darbo dienas (priklausomai nuo pasirinkto pristatymo būdo ir užsakymo pateikimo laiko).

 • Asmens dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės);
 • Nuotraukos (dokumentinio tipo, spalvotos, 3×4 cm). Arba galime nemokamai Tave nufotografuoti ISIC/ITIC išdavimo taške;
 • *Pažymos apie studijas užsienyje (Confirmation) iš savo aukštosios mokyklos (kolegijos ar universiteto), kuri:

– nurodo, jog asmuo yra nuolatinių studijų (full time) arba ištęstinių studijų (extended studies) studentas;

– nurodo asmens studijų pabaigos datą;

– yra pasirašytas ir/ar su antspaudu;

– yra ne senesnis negu 3 mėnesiai.

 

*Pažymą apie studijas užsienyje turi pateikti tik užsienio šalių aukštųjų mokyklų studentai ir asmenys, studijuojantys ne Lietuvoje.

Asmenims, besimokantiems profesinėse mokyklose, išduodamas ISIC mokinio pažymėjimas, kadangi pagal savo akademinį statusą jie yra laikomi moksleiviais. Nežiūrint į tai, profesinių mokyklų mokiniams Lietuvos Respublikoje taikomos tokios pat viešojo transporto lengvatos kaip ir studentams.

Žinoma! ISIC studento, ISIC mokinio ir ITIC pedagogo pažymėjimus gali įsigyti visa bendruomenė. Į pažymėjimą gali būti integruotos visos reikalingos technologijos (pvz., praėjimo kontrolė, bibliotekos skaitytojo bilietas ir pan.). Esant poreikiui galima sukurti unikalų, personalizuotą pažymėjimą visiems bendruomenės nariams su unikaliu įstaigos dizainu. Daugiau informacijos apie ISIC pažymėjimo galimybes mokykloms rasite paspaudę šią nuorodą isic.lt/mokykloms. Visą dominančią informaciją atsiųsime gavę Jūsų laišką su poreikiais į info@isic.lt

Žinoma! Juk jeigu žmogus turi pasą, jis gali turėti ir asmens tapatybės kortelę, tiesa?

LSP (Lietuvos studento pažymėjimas) galioja tik Lietuvos Respublikos teritorijoje, o ISIC (International Student Identity Card) galioja Lietuvoje ir dar 130 pasaulio valstybių. Abu pažymėjimai yra oficialūs dokumentai, patvirtinantys studento statusą ir įrodantys teisę naudotis viešojo transporto lengvatomis; skiriasi tik šių pažymėjimų aprėpties teritorija. Taip pat kiekvienas pažymėjimas turi unikalią partnerystės programą, kuri suteikia įvairias nuolaidas ir specialius pasiūlymus pažymėjimų turėtojams. ISIC partnerystės programa apima ne tik Lietuvos, bet ir dar 130 pasaulio šalių partnerystės programas, todėl jos turėtojas gali naudotis visų 130 valstybių jam suteikiamais specialiais pasiūlymais. Dėl plačios aprėpties teritorijos ISIC galioja trumpiau – iki 16 mėnesių su galimybe pratęsti galiojimą.

Išsamesnis palyginimas

ISIC/ITIC pažymėjimas galioja iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos imtinai.

Pavyzdys: jeigu ant pažymėjimo nurodyta, jog jis galioja iki 2024/12, vadinasi, jis galioja iki 2024 metų gruodžio 31 dienos įskaitytinai.

Žinoma! Užsienio studentai, norintys įsigyti ISIC Lietuvoje, turi pateikti:

 • Asmens dokumentą (paso arba asmens tapatybės kortelės);
 • Nuotrauką (dokumentinio tipo, spalvotos, 3×4 cm). Arba galime nemokamai nufotografuoti ISIC/ITIC išdavimo taške;
 • Pažymą apie studijas užsienyje (Confirmation) iš savo aukštosios mokyklos (kolegijos ar universiteto), kuri:

– nurodo, jog asmuo yra nuolatinių studijų (full time) arba ištęstinių studijų (extended studies) studentas;

– nurodo asmens studijų pabaigos datą;

– yra pasirašytas ir/ar su antspaudu;

– yra ne senesnis negu 3 mėnesiai.

Šiuo metu ISIC galioja Lietuvoje ir dar 130 šalių visame pasaulyje – Europoje, Azijoje, Amerikoje. Visą šalių sąrašą rasi čia.

LIETUVOJE

Visas šiuo metu Lietuvoje galiojančias nuolaidas galima rasti skiltyje „Nuolaidos“ > „Nuolaidos Lietuvoje“. Jas patogu filtruoti pagal pasirinktą miestą ar norimą kategoriją. Taip pat jas galima naršyti parsisiuntus nemokamą  ISIC mobiliąją programėlę. Užsukus į mėgstamą vietą, ant durų/ prie kasos ieškoki ISIC lipduko – kur tik jį rasi – ten su ISIC/ITIC Tau priklausys nuolaidos! Žinoma, visada gali pasiteirauti, ar netaiko nuolaidos su ISIC studento/mokinio/pedagogo pažymėjimu. Nustebsi!

 

UŽSIENYJE

Visas šiuo metu užsienyje galiojančias nuolaidas galima rasti skiltyje „Nuolaidos“ > „Nuolaidos pasaulyje“. Iš ten būsi nukreiptas į tarptautinę nuolaidų duomenų bazę. Nuolaidas čia patogu filtruoti pagal pasirinktą užsienio šalies miestą bei norimą kategoriją. Taip pat nuolaidas galima naršyti parsisiuntus nemokamą  ISIC mobiliąją programėlę. Programėlė suteikia galimybę matyti visas netoliese esančias nuolaidas, kad ir kokiame pasaulio kampelyje šiuo metu yra jos naudotojas. Dar kviečiame aplankyti Keliauk su ISIC puslapį, kur atrenkame TOP nuolaidas didžiuosiuose pasaulio miestuose su ISIC.

 

NUOLAIDOS TRANSPORTUI

Apie Lietuvoje su mokinio ar studento pažymėjimu galiojančias valstybės garantuojamas viešojo transporto lengvatas skaityk skiltyje Viešojo transporto lengvatos. Tuo tarpu komercines nuolaidas su ISIC pažymėjimu Lietuvoje rasi skiltyje Nuolaidos > Transportas ir kelionės. Dar atkreipiame dėmesį, jog Lietuvoje viešojo transporto lengvatos taikomos tik ES ir EEB šalių narių piliečiams studentams ir moksleiviams, bei studijuojantiems Lietuvoje ar turintiems leidimą gyventi šalyje. Daugiau…

Tiksliausią informaciją apie užsienyje galiojančias viešojo ir privataus transporto nuolaidas su ISIC gali sužinoti iš tos šalies ISIC atstovų jų interneto svetainėje ar brūkštelėjus laiškelį. Šalys, kurios kasmet draugiškai dalinasi informacija apie nuolaidas transportui pas mus talpinamos čia. Stengiamės, bet sunkiai spėjame sekti besikeičiančius teisės aktus, reglamentuojančius lengvatų taikymą įvairiose ISIC šalyse. Juk jų – tiek daug! ISIC šalių oficialios svetainės čia.

Lietuvoje, kaip ir vis didesniame skaičiuje ISIC šalių, teisę naudotis viešojo transporto lengvatomis įrodo ir virtualus studento/mokinio ISIC pažymėjimas. Jis yra tiksli fizinio Tavo pažymėjimo kopija ir turi gausybę nekintančių jo saugumą ir nepadirbamumą užtikrinančių atributų. Ministro nutarimą dėl virtualaus studento pažymėjimo naudojimo teisei į lengvatą įrodyti nutarimą rasi paspaudęs čia.

PASIDOMĖK IŠ ANKSTO

Keliaujant į užsienį pravartu iš anksto pasidomėti su ISIC/ ITIC galiojančiomis nuolaidomis. Tai galima padaryti  skiltyje „Nuolaidos“ > „Nuolaidos pasaulyje“.  Paspaudus nuorodą, būsi nukreiptas į tarptautinę duomenų bazę, kurioje galima naršyti tarp tūkstančių nuolaidų visame pasaulyje. Įvedus norimo užsienio miesto pavadinimą ir pasirinkus kategoriją, rodomos visos tame mieste galiojančios nuolaidos. Svarbu atkreipti dėmesį, ar tam, jog būtų galima pasinaudoti nuolaida, pakanka parodyti pažymėjimą prieš įsigyjant prekę/paslaugą; ar nereikalinga išankstinė rezervacija, vaučeris ar specialus slaptažodis. Kiekvienos nuolaidos aprašyme nurodyta, kaip ja pasinaudoti.

 

ATRASK NUOLAIDAS NETOLI TAVĘS

Keliaujant užsienyje ypač patogu parsisiųsti nemokamą ISIC programėlę, kurioje galima naršyti netoli jos naudotojo šiuo metu esančias nuolaidas pagal lokaciją. Svarbu atkreipti dėmesį, ar tam, jog būtų galima pasinaudoti nuolaida, pakanka parodyti pažymėjimą prieš įsigyjant prekę/paslaugą; ar nereikalinga išankstinė rezervacija, vaučeris ar specialus slaptažodis. Kiekvienos nuolaidos aprašyme nurodyta, kaip ja pasinaudoti.

Žinoma! Niekada nepamiršk, kad Tavo ISIC – oficialus studento/ moksleivio statusą liudijantis dokumentas. Jo turėtojui taikomos viešojo transporto lengvatos. Pasitikrink, kokio dydžio transporto lengvata Tau taikoma skiltyje „ISIC pažymėjimas“ > „Viešojo transporto lengvatos“. Lietuvoje viešojo transporto lengvata galioja visiems ES ir EEB šalių narių piliečiams studentams bei moksleiviams.

Svarbu! Ištęstinių studijų studentams transporto nuolaidos netaikomos!

Žinoma! Niekada nepamiršk, kad ISIC pažymėjimas studento/moksleivio statusą įrodo 130 šalių. Jei konkrečioje šalyje užsienio valstybių piliečiams studentams/ moksleiviams taikomos nuolaidos transportui, jos galios ir Tau! Keliaudamas į užsienį pasidomėk internete arba brūkštelk tos šalies ISIC atstovybei ir sužinok tikslią viešojo transporto lengvatų taikymo situaciją šiuo momentu.

Svarbu! Ištęstinių studijų studentams transporto nuolaidos netaikomos!

Tai ISIC studento/ mokinio pažymėjimas, kuriame yra integruota „Vilniečio kortelė“ arba Kauno „Žiogas“ kortelė. Jo dėka gali pildytis vieno ar kito miesto viešojo transporto bilietus tiesiai į ISIC pažymėjimą. Tai dvi kortelės vienoje! ISIC pažymėjimas su integruotu viešojo transporto e-bilietu kainuoja 12 eurų.

Svarbu: ISIC pažymėjimas gali būti integruotas tik su vienu iš paminėtų transporto e- bilietų.  Nuvykęs į miestą, kurio transporto e- bilieto neturi ISIC pažymėjime gali naudotis Trafi programėle.

Žinoma, juk dabar – dvidešimt pirmas amžius!

Taip, galima. Užpildyk pažymėjimo išdavimui reikalingą informaciją, prisek savo nuotrauką ir rinkis Tau patogiausią mokėjimo ir pažymėjimo atsiėmimo būdą arba nurodyk adresą, kur jį pristatyti. Užsisakyti pažymėjimą internetu

Jeigu užsisakei ISIC su pristatymu paštu ir jau sumokėjai, bet negavai pažymėjimo per nurodytą laikotarpį, galėjo nutikti keli dalykai:

a) Studentų/Mokinių/Pedagogų registre nėra duomenų apie Tavo akademinį statusą arba jie nurodo, jog negali turėti ISIC;

b) Tavo prisegta nuotrauka nėra tinkama ISIC/ITIC pažymėjimo gamybai;

c) užsisakius pažymėjimą su pristatymu į namus, paštininkas Tavęs nerado namuose (Tavęs ieškos tik kartą!) arba netiksliai nurodei adresą, todėl siunta grįžo į pašto skyrių.

 

Ką turėtum daryti?

 1. Pasitikrink el. paštą, kurį nurodei pildydamas ISIC/ITIC užsakymo formą. Gali būti, jog gavai laišką, kuriame prašoma patikslinti duomenis/ prisegti kitą nuotrauką.
 2. Pasitikrink įprastą pašto dėžutę ir/ar el. paštą ir ieškok informacinio lapelio iš pašto, nurodančio, kuriame pašte atsidūrė Tavo siunta po to, kai paštininkas nerado Tavęs namuose.
 3. Paskambinti mums telefonu +370 5 2397396 ir per kelias akimirkas sužinoti, ką šiuo metu veikia Tavo pažymėjimas arba brūkštelti laišką į info@isic.lt apie ištikusią problemą, nepamirštant nurodyti savo vardo ir pavardės.

Jeigu prarasi pažymėjimą, skambink mums telefonu +370 5 2397396 arba brūkštelk laiškelį apie savo bėdą į info@isic.lt (būtinai nurodyk savo vardą ir pavardę), ir mes užblokuosime prarastą pažymėjimą. Papildomas mokestis už pažymėjimo praradimą nėra taikomas. Prarastojo ISIC/ITIC įsigijimo tvarka ir kaina išlieka tokia kaip ir naujo pažymėjimo.

Pažymėjimo numerį sudaro 2 raidės ir 12 skaičių (pvz., X 000 000 000 Y). Šis numeris gali būti reikalingas norint pasinaudoti nuolaida ar specialiu pasiūlymu. Dažnai pakanka slaptažodžio ar tiesiog parodyti pažymėjimą.

Jokiu būdu! Tavo pažymėjimas yra visiškai paruoštas naudoti. Juk nuo pinigų hologramų nukrapštyti nemėgini, tiesa?

Taip, tačiau turime būti tikri, kad atiduodame pažymėjimą į tinkamas rankas. Iš el. pašto, kurį nurodei užsisakydamas pažymėjimą, parašyk mums laišką į info@isic.lt su savo prašymu ir būtinai nurodyk savo bei asmens, kuris atsiims pažymėjimą, vardą ir pavardę.

Jeigu pildei pažymėjimo užsakymo formą internetu ir pasirinkai mokėti bei atsiimti pažymėjimą ISIC/ITIC išdavimo taške, tačiau dabar nori pakeisti savo pasirinktą išdavimo tašką į kitą, gali tai padaryti, jeigu tame taške išduodami pageidaujamo tipo pažymėjimai. Visą išdavimo taškų sąrašą gali peržiūrėti čia. 

Tai galima padaryti dviem būdais:

1 BŪDAS: iš naujo užpildyti ISIC užsakymo formą, pasirenkant kitą ISIC išdavimo tašką, į kurį atvyksi. Iš karto gali vykti gamintis pažymėjimo!

2 BŪDAS: pasirinkus naują išdavimo tašką, parašyk mums laišką į info@isic.lt su savo prašymu ir pasirinktu nauju išdavimo tašku. Nepamiršk nurodyti savo vardo ir pavardės. ISIC darbuotojas, gavęs Tavo laišką, nukreips užsakymą į pasirinktą išdavimo tašką ir patvirtins, kad jau gali vykti gamintis pažymėjimo.

ISIC programėlėje gali matyti savo virtualų pažymėjimą (ateityje tokie pažymėjimai turėtų pakeisti įprastas korteles) bei nuolaidas, esančias netoli Tavęs, kad ir kur būtum – Lietuvoje ar užsienyje. Nuolaidas gali naršyti ir filtruoti pagal kategorijas ir išsaugoti patinkančias vietas mėgstamiausių sąraše, daugiau sužinoti apie miestą, kuriame lankaisi.

Nemokamą ISIC programėlę iš Google Play gali parsisiųsti čia.

Nemokamą ISIC programėlę iš App Store gali parsisiųsti čia.

Savo skaitmeninį pažymėjimą galima matyti ir juo naudotis parsisiuntus nemokamą ISIC programėlę iš Google Play arba App Store. Norint naudotis virtualiu pažymėjimu nereikia interneto ryšio!

 

Atlikus šiuos veiksmus įsidiegsi ir pradėsi naudotis savo skaitmeniniu pažymėjimu:

 1. Parsisųsk nemokamą ISIC mobiliąją programėlę.

Nemokamą ISIC programėlę iš Google Play gali parsisiųsti čia.

Nemokamą ISIC programėlę iš App Store gali parsisiųsti čia.

 1. Jeigu to dar nepadarei, pasitikrink savo el. paštą, kurį nurodei pildydamas užsakymo formą savo ISIC/ITIC pažymėjimui gauti;
 2. Ten rasi laišką nuo ISIC komandos su nuoroda, kurioje turėsi aktyvuoti savo pažymėjimo paskyrą (spausk „Activate your account now“). Tavo duomenys bus patvirtinti ir jau galėsi registruotis programėlėje bei pradėti naudotis savo skaitmeniniu ISIC/ITIC;
 3. Registruokis programėlėje su el. paštu (nebūtinai tuo, kurį nurodei pildydamas paraišką ISIC‘ui gauti) ir savo sugalvotu slaptažodžiu;
 4. Į paštą gausi antrą laišką nuo ISIC komandos, kuriame bus patvirtinimas, jog Tavo registracija buvo sėkminga! Taip žinosi, kad viskas tikrai veikia!
 5. Įsijunk ISIC programėlę ir spausk „Show ISIC card“, kad pamatytum savo skaitmeninį pažymėjimą. Norint naudotis skaitmeniniu pažymėjimu nereikia interneto ryšio!

ISIC mobiliojoje programėlėje įsijungus skaitmeninį pažymėjimą gali dešinėje pusėje matyti žalią lemputę, šios dienos datą ir tiksintį laiką šalia žodžio „VALID“ (angl. galiojantis) bei besikeičiančias virtualias hologramas ant pažymėjimo. Visi šie indikatoriai rodo, jog Tavo pažymėjimas yra autentiškas ir galiojantis. Slink iš dešinės į kairę ir pamatysi kitą pažymėjimo pusę. Virtualus pažymėjimas yra tiksli Tavo fizinio pažymėjimo kopija. Abiejų galiojimai yra vienodi.

ISIC pažymėjimas išduodamas remiantis Studentų, Mokinių ar Pedagogų registro duomenimis. Kol esi įrašytas šiame registre, mes neturime pagrindo Tau neišduoti pažymėjimo. Paprastai iš registro asmuo pašalinamas tik pasibaigus studijoms. Tuomet pažymėjimo išduoti nebegalima, nes asmuo neturi atitinkamo akademinio statuso. Pažymėjimo galiojimas nustatomas pagal studijų pabaigos datą, žinant asmens kodą. Kaip nustatomas galiojimas rasi čia:

Mokinio pažymėjimo galiojimas

Studento pažymėjimo galiojimas

Pedagogo pažymėjimo galiojimas

Užsienio studentai, norintys įsigyti ISIC Lietuvoje, turi pateikti:

 • Asmens dokumentą (paso arba asmens tapatybės kortelės);
 • Nuotrauką (dokumentinio tipo, spalvotos, 3×4 cm). Arba galime nemokamai nufotografuoti ISIC/ITIC išdavimo taške;
 • Pažymą apie studijas užsienyje (Confirmationiš savo aukštosios mokyklos (kolegijos ar universiteto), kuri:

– nurodo, jog asmuo yra nuolatinių studijų (full time) arba ištęstinių studijų (extended studies) studentas;

– nurodo asmens studijų pabaigos datą;

– yra pasirašyta ir/ar su antspaudu;

– yra ne senesnė negu 3 mėnesiai.

Lietuvoje virtualus ISIC pažymėjimas yra visiškai galiojantis, norint įrodyti teisę naudotis viešojo transporto lengvatomis. Tam paprasčiausiai reikia keleivių kontrolei parodyti (įjungti ISIC mobiliojoje programėlėje) galiojantį virtualų pažymėjimą. Daugiau informacijos apie virtualų pažymėjimą ir ISIC programėlę rasi čia. Norint naudotis virtualiu pažymėjimu nereikalingas interneto ryšys.

Kadangi virtualus pažymėjimas Lietuvoje yra dar gana naujas dalykas, atokesnių Lietuvos miestų transporto stočių kontrolieriai dar gali būti nesusipažinę su šia naujove. Jiems gali dar sykį parodyti LR ŠMM nutarimą dėl virtualaus ISIC pažymėjimo validumo, kurį rasi šioje nuorodoje. Visą sąrašą dokumentų, suteikiančių teisę naudotis viešojo transporto lengvatomis, rasi čia.   Mes ir viešojo transporto įmonių administracijos labai stengiamės visiems nuolat priiminti apie virtualų pažymėjimą. Nežiūrint į tai, šiuo pereinamuoju laikotarpiu rekomenduojame su savimi turėti ir fizinį ISIC pažymėjimą.

Vis daugiau užsienio šalių taip pat įsidiegia virtualų pažymėjimą. Visai neseniai tą padarė Čekija bei Slovakija, Skandinavijos šalys jau kuris laikas visai nebeišduoda plastikinių kortelių. ISIC šalys tikisi, jog ateityje pavyks visiškai atsisakyti plastikinių kortelių ir drauge tapti draugiškesniais aplinkai.