Keisti faktai apie Valentino dienos šventimą

ISIC valentino diena

Labai daug straipsnių prieš Valentino dieną pateikia praktinius patarimus, kaip ją švęsti. Aišku, labai smagu ir pravartu sužinoti, kur už geriausią kaina mieste galima šįsigyti raudonų rožių ar kaip pagaminti romantinę vakarienę savo Valentinui arba kaip išvengti brangių ir nereikšmingų dovanų Valentino dienos proga.

Šiame straipsnyje apžvelgsime pačius keisčiausius ir įdomiausius faktus, istorijas ir tradicijas, susijusias su Valentino diena ir jos minėjimu.

Ar žinojote, kad Valentino dienos proga, vasario 14 dieną, padovanojama daugiau nei vienas milijardas meilės atvirukų? Tai padaro Valentino dieną antra švente po šv. Kalėdų pagal siunčiamų atvirukų kiekį. Be to, daugiau nei 50% atvirukų nuperkama likus 6 ar mažiau dienų iki Valentino dienos. Ar žinote, kas daugiausiai iš visų gauna meilės laiškelių – Valentino atvirukų? Tai mūsų mielosios mokytojos – jos gauna atvirukus iš moksleivių, vaikų, mamų ir kitų artimųjų.

Neįtikėtina, tačiau apklausų rezultatai rodo, kad  vidutiniškai vienas vyras Vakarų Europoje per Valentino dieną ar jos pasiruošimui išleidžia apie 90€! Taip pat Europiečiai vyrai Valentino dienai išleidžia beveik dvigubai daugiau nei moterys. Tačiau daugiau nei trečdalis vyrų neprieštarautų ar net norėtų negauti jokių dovanų, o tik mažiau nei 20% taip mano moterys.

ISIC valentino diena

Remiantis mažmeninės prekybos statistika  pasaulyje net 3% šunų augintinių savininkų dovanoja Valentino dovanas savo augintiniams.  Dar keistesnis faktas nustatytas JAV, kur, pasak statistikos, net 15% moterų Valentino dieną slaptai siunčia gėles sau pačioms.

Pasak vienos didžiausių prezervatyvų kompanijų Pasaulyje DUREX, prezervatyvų pardavimai yra patys didžiausi likus savaitei prieš Valentino dieną. Sargiai.lt didžiausios specializuotos prezervatyvų parduotuvės internete bei fizinės parduotuvės Vilniuje darbuotojai taip pat patvirtino, kad savaitė prieš Vasario 14 dieną, o ypač jeigu meilės diena yra savaitgalį arba, kaip šiemet, sekmadienį, prezervatyvų pardavimai įšauga iki 100%! Pasak Sargiai.lt darbuotojų: prezervatyvus, specialius sargių dovanų rinkinius parduotuvėje perka tiek moterys, tiek vyrai ar net poros kartu.  www.sargiai.lt darbuotojų komada jau pripratusi, kad dieną prieš meilės savaitgali parduotuvėje Vilniuje susidaro klientų eilės ir dažnai nutinkta taip, kad parduotuvei tenka dirbti ilgiau nei įprastomis darbo valandomis.

Tau gali būti įdomu: