SĖKMINGAS CV: KAIP JĮ SUKURTI?

Nuo 5 iki 7. Tiek sekundžių darbdavys skiria vieno gyvenimo aprašymo išanalizavimui ir įvertinimui, ar kandidatą verta kviesti į darbo pokalbį, ar, visgi, jo CV padėti į stalčių dulkėti su kitais nereikalingais dokumentais.

Turbūt nesuklysime teigdami, jog antrojo CV likimo stengiasi išvengti kiekvienas būsimas darbuotojas, kandidatuodamas į naują darbo poziciją. Tu turbūt ne išimtis, tiesa?

Tad jeigu nori būti pakviestas į darbo pokalbį, bet nežinai, kas turi būti paminėta Tavo CV – visus svarbiausius patarimus rasi čia!

1. PAGRINDINĖ INFORMACIJA

CV yra unikalus ir Tavo asmenybę atspindintis dokumentas, kuriame gali įterpti tai, kas Tau atrodo svarbiausia. Vis dėlto, kurdamas savo gyvenimo aprašymą nepamiršk pasitikrinti, ar jame yra šie faktai:

  • VARDAS IR PAVARDĖ
  • KONTAKTINIS TELEFONO NUMERIS, ELEKTRONINIO PAŠTO ADRESAS, IR, BET NEBŪTINAI, SOCIALINIŲ TINKLŲ ANKETŲ PAVADINIMAI. Prieš siųsdamas CV, dar kartelį mesk akį į savo elektroninio pašto adresą – boruzele222@gmail.com ar netavoreikalas@gmail.com gali būti viena iš priežasčių, kodėl skambučio į darbo pokalbį taip ir nesulauksi).
  • IŠSILAVINIMAS (nurodyk ne tik vietas, kur mokeisi/studijavai, bet ir laikotarpius, kada tai buvo. Taip darbdaviui bus lengviau suprasti, kokiame gyvenimo etape esi dabar.)
  • DARBO PATIRTIS (Nurodydamas savo buvusias pareigas, būtinai įvardink atsakomybes ir turėtas užduotis. Pardavimų skyriaus vadovo atveju, tai būtų komandos motyvavimas, bendravimas su klientais ir t.t
  • ĮGŪDŽIAI (atsižvelgdamas į tai, kokio darbuotojo ieško įmonė, pritaikyk tai rašydamas CV.  Pavyzdžiui, darbo skelbime įmonė yra nurodžiusi, jog ieško atsakingo specialisto. Geriausias būdas tai parodyti, jog esi būtent toks –  savo gyvenimo aprašyme pateikti realų pavyzdį, kuris įrodytų, jog esi atsakingas žmogus. Tai gali būti laiku įgyvendinti projektai, problemos sprendimo pavyzdys ir t.t. Taip pat paminėk, su kokiomis programomis moki dirbti, pavyzdžiui: Canva, Google Analytics, Facebook Ads Manager ar Photoshop).

2. CV TURI BŪTI KONKRETUS IR VIENTISAS

Ne daugiau kaip 2 puslapiai – tiek turi užimti Tavo CV. Kitu atveju, darbdavys, pamatęs knygos storio gyvenimo aprašymą, jo net neskaitęs padės į tą dulkėtą stalčių, apie kurį kalbėjome pradžioje. Rašydamas CV, pateik tik svarbiausius faktus apie save, nedaugžodžiauk ir nekartok tų pačių faktų kelis kartus. Prisimink, kad Tavo tikslas yra ne tik parodyti save, bet ir sukurti tokį CV, kurį būtų įdomu ir lengva skaityti bet kuriam žmogui. Dar vienas itin svarbus patarimas – prieš išsiųsdamas CV – kelis kartus jį perskaityk. Grubios gramatinės ir stiliaus klaidos tikrai atrodys ne kaip. CV vientisumą padės sukurti ne tik taisyklinga rašyba, bet ir tinkamai pasirinktas:

  • Šrifto stilius („Times New Roman“)
  • Šrifto dydis (11-12 pt)
  • Paragrafų išdėstymas (abipusė lygiuotė)
  • Paraščių dydis (2,5 cm).

3. BŪK UNIKALUS – IŠSISKIRK IŠ MINIOS

Tam, jog iš visų kandidatų būtent Tavo CV labiausiai įsimintų darbdaviui, reikia, kad jis būtų išskirtinis. Jeigu nuspręsi naudoti internete esančius gyvenimo aprašymo šablonus, bent jau pakeisk spalvas ir teksto išdėstymą, jog dokumentas įgautų unikalumo ir atspindėtų Tave. CV dizaino pasirinkimas taip pat gali priklausyti ir nuo Tavo profesijos. Tarkim, jeigu esi internetinių svetainių kūrėjas, puikus būdas prisistatyti darbdaviui būtų Tavo sukurtas unikalus svetainės puslapis, kuriame nugultų svarbiausi faktai apie Tave. Juk tokį CV būtų iš tiesų įdomu peržiūrėti, jis ilgam išliktų atmintyje ir kartu parodytų Tavo įgūdžius.

4. ATNAUJINK SAVO CV

Besikeičiant Tavo pareigoms ir didėjant įgūdžiams, šiuos pokyčius taip pat įvardink ir gyvenimo aprašyme. Pavyzdžiui, jeigu lankai kvalifikacijos kėlimo kursus ar dalyvauji projekte, kuris dar nesibaigė – įrašyk jį į gebėjimų sąrašą. Taip ne tik parodysi darbdaviui, kad sieki tobulėti, bet ir patvirtinsi, jog šį CV parašei ne per seniausiai.

5. TINKAMA CV NUOTRAUKA

Ar žinojai, jog net 88% gyvenimo aprašymų yra atmetami dėl netinkamai pasirinktos nuotraukos? Akimirkos iš vakarėlio, paplūdimio ar vakarienės su draugais – įsimintini Tavo gyvenimo momentai, kuriais daliniesi socialiniuose tinkluose, tiesa? Tačiau tokiomis nuotraukomis nereikėtų dalintis su būsimu darbdaviu, geriau jas ir palik socialiniuose tinkluose. CV yra dokumentas, tad Tavo nuotrauka taip pat turėtų būti oficialesnė. Nuotrauka prie balto fono su švarku ar marškiniais – puikiai tiks ir papildys Tavo gyvenimo aprašymą. Ir tam tikrai nereikia eiti pas profesionalų fotografą – paprašyk šeimos narių ar draugų, jog tave įamžintų prie baltos sienos Tavo namuose.

Dabar, kai žinai sėkmingo CV receptą, pradėk ruoštis darbo pokalbiui! Tau pravers šie patarimai:

 7 klausimai, kuriuos Tau užduos per darbo pokalbį + atsakymai!

 

Tau gali būti įdomu: