10 klausimų darbdaviui darbo pokalbio metu

Mokyklą keičia universitetas, universitetą – darbas. O kas keičia darbą? Šeima? Ar darbas yra tiesiog gyvenimo dalis?

Anksčiau ar vėliau kiekvienas susiduriame su šia veikla. Juk darbas mums neša pinigus. Ar patys jį susikuriame, ar dirbame samdomą darbą, tai neturi didelės reikšmės, vis tiek už tai gauname atlyginimą.

Kuo anksčiau pradėsime ieškoti, tuo greičiau surasime tai ko ieškome. Tad ir darbo paiešką galime pradėti dar studijuojant. Žinoma, tik tuo atveju jeigu tai netrukdo mokslams. Vasara yra tinkamas laikas išmėginti save bei užsidirbti taip studentui reikalingų pinigų. Ir tai nebūtinai turi būti sezoninis darbas. Ką gali žinoti, gal tai taps Tavo karjeros pamatas, o gal tiesiog, įgausi patirties, kuri bet kuriuo atveju gyvenime pravers.

Darbo pokalbis
Darbo paieška šiais laikais yra labai nesudėtinga. Nereikia eiti per miestą su gyvenimo aprašymu ir belstis į norimos darbovietės duris. Nors ir tai daryti tikrai galima. Darbo pasiūlymų – pilnas internetas. Skelbimų portalai, darbo paieškos svetainės ir socialiniai tinklai – puikios priemonės ieškotis darbo. Net savo Facebook paskyroje paskelbęs, kad ieškaisi darbo, sulauksi ne vieną pasiūlymą iš draugų ar pažįstamų.

Kol esi jaunas ir dar tik ieškai savęs kur ir kam galėtum būti tinkamas, reikia nebijoti mėginti. Taip pat stengtis nenusivilti nesėkmėmis ir nenuleisti rankų. Pirmosios darbo paieškos patirtys dažniausiai nedžiugina, o labiausiai nusiviliama savimi yra būtent per darbo pokalbį.

Sėkmingas darbo pokalbis. Ką gi reiktų daryti, kad darbo pokalbis pavyktų ir po jo būtų galima didžiuotis savimi.

Pirmiausia, visada reikia žinoti kur eini ir ko nori. Tad darbo pokalbiui reikia pasiruošti. Pasidomėti apie darbovietę, apie konkrečią darbo poziciją. Kodėl į ją kandidatuoji ir ko tikiesi? Kokie lūkesčiai ir kuo galėtumei būti naudingas? Kodėl būtent Tu?

darbo pokalbis
Antra, būk pasiruošęs pristatyti save. Kiekvienas standartinis darbo pokalbis prasideda nuo frazės: „Papasakok apie save“.  Išryškink savo, kaip būsimo darbuotojo ir asmenybės pliusus.

Kiekvienas darbdavys užduos ne vieną ir ne du klausimus. Patikrins kiek domėjaisi šia darbo pozicija ir visa įmone. Kartais klausimai gali būti nesusiję su užimama pozicija ar net šokiruoti. Nepasimesk. Tai gali būti tik testas.

Nebijok klausti. Tai Tu tikrai turėsi padaryti. Kandidatas dažniausiai klausimams gauna laisvės darbo pokalbio pabaigoje. O darbdavys taip pat atsižvelgs į tuos klausimus svarstant Tavo kandidatūrą. Tad ir tam turi būti pasiruošęs.

Pristatome 10 klausimų darbdaviui darbo pokalbio metu, kuriuos turėtumei pateikti:

1. Ar šioje pozicijoje dažna darbuotojų kaita? (Jeigu taip, tai kodėl?)
2. Kas užėmė šią poziciją prieš tai bei kodėl paliko šį darbą?
3. Kokios perspektyvos šioje darbo pozicijoje?
4. Kokios yra pirmos užduotys šioje darbo vietoje naujam darbuotojui?
5. Kokie šios kompanijos privalumai lyginant su kitomis kompanijomis?
6. Ar galima trumpai sužinoti apie vadovą, kuriam aš būsiu pavaldus?
7. Kas labiausiai patinka šiame darbe būtent Jums?
8. Kokia atmosfera kompanijoje? Koks yra kolektyvas?
9. Kiek laiko bus svarstoma kandidatūrą dėl šios darbo pozicijos ir kada galėčiau sulaukti atsakymo?
10. Koks šios darbo pozicijos atlyginimas?*

*Tai nebūtinai turėtų būti paskutinis klausimas, bet yra įprasta, kad piniginius klausimus aptariama darbo pokalbio pabaigoje. Būk pasiruošęs ir tam bei pasidomėk kokie atlyginimai vidutiniškai svyruoja šioje darbo pozicijoje.

Darbo pokalbio metu, interviu su darbdaviu vienas iš pagrindinių tikslų yra sužinoti kuo daugiau apie galimą darbovietę ir darbo poziciją. Norėdamas sužinoti kuo daugiau, ne tik sumažinsi abejones dėl galimo pasirinkimo, bet ir pasirodysi kandidatas, kuris žino ko nori, yra patikimas bei tikslingas.

Straipsnio autorius Paulius Kondratavičius

Tau taip pat gali patikti 2019 m. straipsnis „7 klausimai, kuriuos Tau užduos per darbo pokalbį (+atsakymai)“

Tau gali būti įdomu: