15 patarimų, kaip įsiminti informaciją

image-20161012-16242-1prxla0

Ach, ir vėl tavęs laukia kalnas knygų, o taip norėtųsi stebuklo – kad informacija pati atsidurtų galvoje. Deja, bičiuli, taip nieko nebus! Tačiau mūsų patarimai tas kančias tikrai palengvins, pažadam!

 1. Išsimiegok! Miego trūkumas gali negatyviai paveikti tavo gebėjimą įsiminti informaciją.
 2. Prieš pradėdamas mokytis atlik trumpą mankštą. Tyrimai įrodė, kad vos 15min apšilimo prieš pradedant mokytis gali pagerinti tavo atmintį.
 3. Apšilk. Lygiai taip pat, kaip prieš sportą, tavo smegenims taip pat reikia apšilimo. Suskaičiuok nuo 50 iki 0 atbulai – tai bus puiki smegenų mankšta.
 4. Prieš pradėdamas mokytis susitvarkyk savo darbo stalą. Jei to negana ir vis tiek kas nors blaško tavo dėmesį, gali paįvairinti darbo aplinką jaukia kavine.
 5. Informaciją, kurią turi išmokti, suskirstyk dalimis. Taip aiškiai žinosi, kiek dar liko įveikti šiandien, o turint aiškų tikslą mokytis visada lengviau. Ir nepamiršk pasilikti vietos pertraukoms!
 6. Užuosk, liesk, ragauk, girdėk ir matyk. Kuo daugiau jutimo organų panaudosi įsimindamas reikiamą informaciją, tuo geriau ją įsiminsi.
 7. Supaprastink informaciją – susitrumpink žodžius, surimuok juos ar netgi paversk diagrama – taip smegenys daug lengviau susistemins informaciją.
 8. Kurk saitus. Pavyzdžiui, norėdamas iš eilės įsiminti Lietuvos ministrus pirmininkus, gali mintyse juos susieti su autobuso stotelėmis, kurias kas rytą pravažiuoji.
 9. Jei mokymasis tau neteikia malonumo, apgauk smegenis – tyrimai įrodė, kad besišypsant smegenys išskiria laimės hormoną seratoniną, todėl jei mokytis tau tikra kančia, pravers karts nuo karto apgauti savo smegenis besišypsant!
 10. Nepamiršk apdovanoti savęs už sunkų darbą! Tyrimai įrodė, kad apdovanojant save už protinį darbą, smegenyse išsiskiria dopaminas, atsakingas už atmintį – tad apdovanodamas save darai gerą darbą ne tik sau, bet ir savo smegenims!
 11. Valgyk daugiau šokolado – taip, tikrai! Tyrimai įrodė, kad jis pagerina atmintį.
 12. Valgyk daugiau produktų, turinčių Omega 3 riebalų rūgščių, tai padės geriau susikaupti. Čia tavo smegenis labiausiai pamaitins riešutai, žuvis, moliugų sėklos.
 13. Įsiminęs informaciją, ją dar kartą pakartok, taip ji ilgiau įstrigs atmintyje. Geriausia – prieš miegą.
 14. Mokykis tau lengviausiu būdu – jei žinai, kad lengviau įsimeni vaizdinę medžiagą, ieškok informacijos, pateiktos vaizdo įrašuose ar nuotraukose.
 15. Bet visų svarbiausia – žiūrėk į viską pozityviai! Pagalvok, kokios naudos gausi viską išmokęs – pakilsi karjeros laiptais, o galbūt laimėsi olimpiadoje? Mąstant pozityviai, mokytis visuomet tampa daug lengviau!

Tau gali būti įdomu: