4 žingsniai norintiems studijuoti užsienyje

Jei mąstai apie studijas užsienyje, tačiau galvoje sukasi begalė klausimų ir vidinių baimių, nes galvoji, jog tai bus per brangu, sunku įstoti ir mokytis, trūksta aplinkinių palaikymo… Tuomet skaityk apie pagrindinius žingsnius, padėsiančius rasti argumentus ir priimti geriausią sprendimą dėl ateities perspektyvų.

1 ŽINGSNIS

Išsirinkti pageidaujamą šalį, miestą ir universitetą, kur norėtum studijuoti. Rinktis reiktų pagal tai, kas būtent tau patinka. Pavyzdžiui, nori gyventi didmiesčio ritmu ar mėgautis ramia akademine aplinka.

2 ŽINGSNIS

Nuodugniai išnagrinėti pageidaujamų studijų programų tinklelius. Taip sužinosi, kokie studijų dalykai yra privalomi ar laisvai pasirenkami. Išsiaiškinsi, kokia bus praktinė veikla, atsiskaitymų tvarka ir kokią sritį, išklausius visą kursą, galėsi rinktis kaip specializaciją.

3 ŽINGSNIS

Pasidomėti, kokie dokumentai reikalingi stojimui. Greičiausiai tau prireiks 11 arba 12 klasės (pirmo pusmečio) pažymių išrašo; iš mokyklos gautos rekomendacijos (anglų kalba); motyvacinio laiško; asmens dokumento kopijos ir kitų dokumentų, nurodytų pasirinkto universiteto priėmimo taisyklėse. Taip pat gali prireikti informacijos apie tavo anglų kalbos lygį, kurį nustatyti galima atlikus nemokamą anglų kalbos lygio nustatymo testą (tereiks papildomai jam užsiregistruoti).

4 ŽINGSNIS

Laukti atsakymo ir ruoštis naujam gyvenimo etapui – studijoms užsienyje.

Jei šis procesas atrodo sudėtingai, nesijaudink! Gali užsiregistruoti nemokamai konsultacijai, susisiekus su KALBA.LT atstovybe. Konsultacijos metu, sužinosi, kaip teisingai užpildyti dokumentus ir kaip atskleisti savo prigimtis ir intelektus, padėsiančius atrasti savo pašaukimą.

Naudinga informacija apie studijas užsienyje: kalba.lt/studijos-uzsienyje/

 

Tau gali būti įdomu: