5 geriausi pasaulio darbdaviai: pas juos tikrai norėtum dirbti

Kiekvienais metais, apklausdamas milijonus viso pasaulio darbuotojų, verslo žurnalas „Fortune“ renka geriausių pasaulio darbdavių šimtuką. Eilę metų prestižiniame sąraše atsiduria tos pačios įmonės. Kuo jos tokios ypatingos ir ko reikia, kad darbuotojas darbe jaustųsi gerai? Tai aiškinamės pateikdami „Fortune“ nominuotų geriausiųjų 2015 metų darbdavių penketuką.

1. „Google“

google ofisas ISIC

Kaip ir buvo galima tikėtis, šiemet pirmoje pozicijoje jos neužleisdama jau šešerius metus iš eilės ir vėl karaliauja „Google“. Jeigu matėte filmą „Internship“, galite susidaryti bent jau preliminarų darbo šioje kompanijoje vaizdą. Poilsio gultai, nemokamas sveikas maistas bei gėrimai, masažų terapijos, galimybė apsikirpti ar pasidaryti šukuoseną, vandens pramogos ir dar daugelis kitų tik kruopelytė „Google“ darbuotojų vertinamų šios kompanijos privalumų. „Google“ rūpinasi darbuotojų sveikata, todėl pačioje įmonėje galima apsilankyti pas gydytoją, pasitikrinti sveikatą, sportuoti. Labiausiai darbuotojai įvertina tai, kad jiems suteikiama sprendimų laisvė ir vadovai visiškai jais pasitiki. Atsakingos pareigos ir nuolatiniai kvalifikacijos tobulinimo kursai didina darbuotojų savivertę, kuri prisideda prie darbo produktyvumo. Vienas svarbiausių kompanijos uždavinių – kurti darbuotojams malonią atmosferą ir skatinti komandinį darbą. Dėl šios priežasties „Google“ darbuotojai drauge žaidžia sportinius komandinius žaidimus, rengia kompiuterinių žaidimų varžybas, gimtadienių, sužadėtuvių ar kitų svarbių įvykių vakarėlius. Darbuotojai visada sulaukia reikiamos paramos ir patarimų, susijusių su jų finansais, o rūpestingas darbas atlyginamas ypatingomis premijomis.

2. „Boston Consulting Group“

Boston Consulting Group ISIC

Verslo klausimais konsultuojanti įmonė „Boston Consulting Group“ taip pat rūpinasi savo darbuotojais ir jų sveikata, sudarydama palankias sąlygas sportuoti, padengdama visas medicinines išlaidas ir leisdama nemokamai pasitikrinti sveikatą. Be to, darbo metu nemokamai galima užkandžiauti. Įmonei ypač svarbu kurti šeimynišką atmosferą, kuri leistų darbuotojams atsipalaiduoti. Svarbus tiek darbuotojų tarpusavio ryšys ir komandinis darbas, kuriam stiprinti organizuojamos šventės ir vakarėliai, tiek kiekvieno individualus darbas ir pastangos, kurios yra visada įvertinamos specialiais trofėjais ir premijomis. Šios įmonės darbuotojai ypač vertina lanksčias darbo valandas, prireikus bet kada gali pasiimti laisvadienį arba dirbti nuotoliniu būdu. Taip pat darbuotojams svarbus įmonės visuomeniškumas. „Boston Consulting Group“ ir jos darbuotojai prisideda prie bendruomenės puoselėjimo, organizuoja labdaros akcijas ir padeda tiems, kuriems reikia pagalbos.

3. „Acuity“

Acuity ISIC

Panašios sveikatos privilegijos taikomos ir draudimo įmonės „Acuity“ darbuotojams. Įmonėje įrengtos sporto salės, organizuojami jogos užsiėmimai. Darbuotojams atsipalaiduoti rengiamos ypatingos kasmetinės šventės, pavyzdžiui, šokolado mugė, kurios metu darbuotojai su savo šeimomis pramogauja šokolado fontanų apsuptyje. Darbuotojai nuolat skatinami šokoladinėmis dovanomis, piniginėmis premijomis, masažais, dovanų kuponais. Pasak darbuotojų, „Acuity“ ypač dosni. Įmonė prisideda prie filantropinės veiklos, padeda vietinei bendruomenei, į visuomeninę veiklą įtraukdama ir savo darbuotojus. Maloni darbo aplinka kuriama puoselėjant draugišką darbuotojų ir vadovų ryšį, kuriam kurti visada priešpiečiaujama drauge.

4. SAS Institute

SAS ofisas ISIC

Kaip ir „Google“ darbuotojai, informacinių technologijų įmonės SAS darbuotojai gali plaukioti specialiai jiems įrengtame baseine, sportuoti, apsikirpti darbovietės kirpykloje, nemokamai užkandžiauti, pigiau važinėti viešuoju transportu ir naudotis kitomis jiems skirtomis privilegijomis. Netoliese įrengti vaikų priežiūros centrai, todėl darbuotojai bet kuriuo metu gali susitikti su mažamečiais vaikais. Įmonėje įrengta biblioteka, vedami darbuotojams reikalingi seminarai. Pasak darbuotojų, dirbant SAS lengva derinti darbą ir asmeninį gyvenimą, nes fiksuotų darbo valandų nėra: galima ateiti ir išeiti bet kada, svarbiausia – atlikti gautą užduotį.

5. Robert W. Baird & Co

Robert W. Baird & Co ISIC

Šioje finansų konsultavimo paslaugas teikiančioje įmonėje darbo ir pramogų balansas taip pat svarbus. Įmonei svarbu kurti gerą atmosferą ir puoselėti tradicijas. Pavyzdžiui, prasiblaškyti stengiamasi peteliškių klubo susibūrimo metu, kai sutartu laiku būtinai reikia dėvėti peteliškę. Puoselėjamos šeimos tradicijos ir ypač vertinami darbuotojų šeimų nariai. Kasmet organizuojama darbuotojų ir jų šeimos narių išvyka į zoologijos sodą, vaikų atsivedimo į darbą diena. Nors teikiant finansų konsultavimo paslaugas reikia atrodyti solidžiai, įmonėje taikoma nuo situacijos priklausanti aprangos politika. Jei nereikia bendrauti su klientais, galima rengtis neoficialiai. Dažnai organizuojamos dienos, kurių metu reikia mūvėti džinsus. Taip kuriama atpalaiduojanti atmosfera.

O kaip Lietuvoje?

Visų išvardintų įmonių centriniai biurai įkurti Jungtinėse Amerikos Valstijose, tad bepigu kalbėti, kaip gera dirbti svetur… Tačiau ir Lietuva turi įvertintų darbdavių sąrašą. Naujausiai organizuotos „CV Online“ apklausos, kurios metu respondentai turėjo įvardyti Lietuvoje veikiančią įmonę, kurioje labiausiai norėtų dirbti, ir įvertinti sąraše jau pateiktas įmones, duomenimis, absoliučiu laimėtoju tapo „Western Union Processing Lithuania“. Toliau rikiavosi „CSC Baltic“ ir „Girteka“. Apklausoje svarbiais buvo laikomi stabilumo ir žinomumo kriterijai, įmonės reputacija, darbo sąlygos, atlyginimas, įmonės atmosfera ir karjeros galimybės.

Tau gali būti įdomu: