7 DALYKAI, KURIUOS SPĖSI NUVEIKTI IKI MATEMATIKOS EGZAMINO

matematikos brandos egzaminas

Iki matematikos egzamino – vos 10 dienų!

Naivu tikėtis, kad per kelias savaites galima įsiminti ir suprasti viską, ko mokykloje mokė 12 metų. Tačiau juk tiek ir nereikia! Jeigu tai jūsų paskutiniai metai mokykloje, didžioji dalis darbo jau įveikta. Tereikia susiimti, susikaupti ir žinoti keletą paprastų gudrybių, kurios padės nepasimesti gavus užduočių lapus. www.matematika.lt mokytojai pataria, ką dar gali spėti padaryti dėl geresnio egzamino rezultato.

1. Lankykite pamokas ir konsultacijas

Net jeigu anksčiau esate praleidę vieną kitą pamoką ir nenoriai užsukdavote į papildomas (neprivalomas) konsultacijas, dabar pamirškite šiuos savo įsitikinimus. Eikite visur, kur tikitės išgirsti kažką apie matematiką. Būkite ramūs – naujų temų nebesimokysite, tačiau mokytojai primins pagrindinius ir svarbiausius dalykus. Net jeigu jums jie pasirodys visiškai nauji, turėsite iš to naudos: žinosite, ko reikia pasimokyti. Pirmą kartą išgirdote žodį “integralas”? Grįžę namo, susiraskite šią temą savo vadovėlyje arba išklausykite pamoką  www.matematika.lt portale.

2. Peržiūrėkite ankstesnių metų egzaminų užduotis ir sprendimus

Ar pamokose jau įveikėte praeitų metų egzaminą? Šiais metais greičiausiai rasite panašių uždavinių. Netikite? Pasižiūrėkite kaip atrodė 2014-ųjų ir ankstesni variantai. Pamatysite, kad vyrauja panašūs uždaviniai. Išsiaiškinkite kaip reikia spręsti kiekvieną eilutę ir šias žinias tikrai pritaikysite egzamino metu. Pradėkite jau dabar!  www.matematika.lt rasite kiekvieną uždavinį išspręstą ir paaiškintą, tereikia išklausyti ir įsigilinti.

3. Žinokite kelis sprendimo būdus

Nepamirškite, kad daugelis matematikos uždavinių gali būti sprendžiami keliais būdais. Įpraskite atpažinti juos jau dabar. Kai mokykloje ar namuose sprendžiate uždavinį, pagalvokite, kaip dar galite jį įveikti. Jeigu egzamino metu turėsite laiko, galėsite pasitikrini gautus atsakymus išspręsdami uždavinius keliais būdais.

4. Turite formulę, bet ar žinote kur ją panaudoti?

Egzamino metu turėsite visą lapą formulių. Deja, tai nė kiek negelbėja, kai nežinote kur ir kaip tuo pasinaudoti. Išsinagrinėkite formules jau dabar: kokio tipo uždaviniuose jos naudojamos? Dar vienas patarimas – įpraskite gerai ir greitai naudotis skaičiuotuvu – šios žinios pravers ne tik egzamine!

5. Dar turite laiko šį tą išmokti

Perverskite vadovėlį ir susirašykite formules, kurių neatsimenate, bet turite mokėti. Laikykite pasiruoštą lapą vadovėlyje ar sąsiuvinyje ir karts nuo karto peržvelkite. Galbūt pasiseks bent kelias įsiminti nesugaišus daug laiko? O jeigu ne, sugrįžkite prie formulyno likus kelioms dienoms iki egzamino – pamėginkite išmokti. Greičiausiai šios žinios galvoje išliks ne visam gyvenimui, bet egzamine tikrai pravers!

6. Pasiruoškite gauti po tašką iš kiekvieno uždavinio

Jokiu būdu nepalikite tuščios vietos po uždavinių sąlygomis! Net jei esate 100% tikri, kad išspręsti nepavyks, skirkite uždaviniui bent šiek tiek laiko: užrašykite formulę (net jei abejojate jos tinkamumu), nubraižykite brėžinį, užrašykite sutrumpintą sąlygą – ką žinote ir ką reikia rasti. Tikėtina, kad tai padarę, pamatysite galimą sprendimo būdą, o jeigu ir ne – galbūt pasirinkote tinkamą formulę (kartais vien už tai tikrintojai skiria 1 tašką!).

7. Nekenčiate matematikos? Pažvelkite į uždavinius kitaip.

Jeigu taip nemėgstate dalyko, kad be galo sunku atsiversti vadovėlį, pabandykite apie matematiką galvoti kitaip. Įsivaizduokite, kad uždavinys, tai ne kas kita, kaip sunkus galvosūkis. Juk norite savarankiškai rasti išėjimą iš labirinto? Na tuomet sėskite ir susikaupkite. Galbūt azarto vedami išspręsite daugiau nei planavote!

Patarimai, tinkantys kiekvienam egzaminui

Likus parai iki egzamino, pamirškite egzaminą! Patraukite į šalį vadovėlius ir uždavinynus, įsijunkite filmą, pasivaikščiokite gryname ore ir eikite miegoti! Tai geriausia, ką jūs galite padaryti iki egzamino likus 1 parai. Gavę užduočių lapus, iš pradžių kelis kartus giliai įkvėpkite ir pirmyn! Jums tikrai pasiseks!

bernardinai logo

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas.Privalomi laukai pažymėti *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top