„American Songbirds Festival“ – įspūdingas muzikinis reginys

Kovo pabaigoje Vilniuje ir Kaune savo europinį turą užbaigs muzikos projektas „American Songbirds Festival“, kurį sudaro keturios jaunos bei talentingos muzikantės, originaliai įkūnijančios Šiaurės Amerikos muziką. Jų pasakiški, sielą virpinantys bei įvairiapusiški pasirodymai yra vadinami moterų muzikos festivaliais.

Kiekviena „American Songbirds Festival“ (liet. „Amerikos paukščiai giesmininkai“) projekto narė turi savitą stilių, kuriam akomponuojama įvairiausiais instrumentais: violončele, akordeonu, fortepijonu, klaviola ar gitara. Šios giesmininkės jausmingai skleisdamos įvairiausius garsus šnabždant, dūsaujant, urzgiant ar verkiant klausytojus vilioja į savo unikalius muzikinius pasaulius.

Kiekviena projekto narė turi atskiras grupes ir yra žinomos su kitais projektais. Kyrie Kristmanson (vokalas, gitara, trimitas). Jos kurtas dainas Kanados muzikos ekspertai apibūdina kaip kažką neįprasto, gaivinančio ir patrauklaus. Kyrie dainoms didelę įtaką daro liaudies, viduramžių, pop muzika ir džiazas, tačiau savo kūryboje ji peržengia visų šių kategorijų ribas.

Kyrie yra sužavėjusi „London Jazz Festival“ lankytojus, pasižymėjo įspūdingais pasirodymais kartu su Emily Loizeau ir Sophie Hunger bei daugybe kitų atlikėjų.

couch ashia

Ashia & The Bison Rouge (vokalas, violančelė), o smuiku jai pritaria Olga Kwiatek. Išvaizdi atlikėja Ashia bene labiausiai žavi savo dainų universalumu bei sodriu garsų ir balsų pasauliu. Jos kūryboje juntamos klasikinės muzikos, pop ir punk žanrų įtakos. Savo klausytojus ji patraukia kabareto stiliaus prieskoniais, primadoniška lyrika, nostalgija ir žaismingu šansonu. Ashia priklauso atidžiai stebimų jaunesniųjų JAV talentų lygai, vertinamai dėl atlikėjų puoselėjamo klasikinių ir pop elementų derinio.

Visiškai kitokį pasirodymą ir muziką demonstruoja Rachelle Garniez (vokalas, akordeonas, fortepijonas, klaviola), kuriai pasirodymuose bosine gitara talkina Tim Luntzel. Rachelle – tai laisva siela, pasižyminti savo romantišku, pompastišku bei dažnai labai juokingu pasirodymų stiliumi, melodingomis bei paslaptingomis dainomis, kuriose išnyksta riba tarp to, kas tragiška ir komiška.

Ji yra grojusi su daugybe skirtingų roko, bliuzo, country, latin, klezmerio, džiazo ir „Tin Pan Alley“ klasikos žanrams priskiriamų grupių. Atlikėja savo pačios studijoje „Real Cool Records“ yra išleidusi penkis albumus.

Ketvirtajai „American Songbirds Festival“ narei Daisy Chapman (vokalas, fortepijonas) koncertuose pritaria smuikininkė Sue Lord. Daisy yra paklausi atlikėja, išsiskirianti savo įžvalgiais dainų tekstais, galingas, dėmesį patraukiantis Daisy vokalas yra girdimas John Parish filme. Didžiosios Britanijos rokeriams „Crippled Black Pheonix“ pastebėjus Daisy universalumą, dvejus metus ji kaip pianistė ir pritariančioji vokalistė su grupe keliavo po visą Europą. Daisy studijinis albumus „The Green eyed“ (2009 m.) pelnė „Inependent Music Award“ apdovanojimą.

„American Songbirds Festival“ įtraukia savo muzikos sodrumu, intymumu, begaliniu autentiškumu ir dainomis, paliečiančiomis klausytojų širdis. Šios nepakartojamos menininkės žada įvairiaspalvį vakarą, kuris it tikras festivalis susideda iš individualių pasirodymų ir fantastiško bendro finalo.

Baigiamieji Europinio turo koncertai:

  • kovo 28d. 19val. Rusų dramos teatras, Vilnius
  • kovo 29d. 18val.  VDU Didžioji salė, Kaunas

Daugiau informacijos ir bilietai:  www.gmgyvai.lt – su ISIC 20% nuolaida koncertams

Tau gali būti įdomu: