Ar įmanoma sukurti tobulą visuomenę?

Ar šiandien pasaulio žemėlapyje įmanoma rasti tobulą visuomenę?  Sunku pasakyti, tačiau bandymas artėti prie idealaus modelio vertas dėmesio. Taigi, atsiranda prasmė ieškoti būdų ir priemonių, padedančių jaunuoliams įvertinti ir vystyti savo potencialą.

Lenk medį kol jaunas

Tikriausiai visi žino skambią lietuvių kalbos patarlę „lenk medį kol jaunas“, kuri neaplenkė nei vieno dabartinės kartos jaunuolio, bei simbolizavo siekiamybę žinioms, disciplinai ir aukštiems rezultatams. Tik klausimas ar ši skambi patarlė vis dar turi reikšmės ir įtakos ateitiems kartoms. Ar ši formulė vis dar veikia?

Kadangi sustabarėjusi švietimo sistema negali pasiūlyti nieko naujo žingeidūs tėvai nesustoja ieškoti naujų būdų kaip savo vaikui padėti atrasti vietą po saulę, kaip padėti vystyti potencialią, bei tapti ateities lyderiu. Mokslo metais užpildytas jaunuolių laisvas laikas būreliais, užsiėmimais, papildomomis veiklomis, vasarą pradingsta ir dažnas tėvas susiduria su problema, kaip išnaudoti tris laisvus vasaros mėnesius ir nukreipti vaiką gera linkme.

Ar vasaros stovyklos padeda ar pakenkia?

Kiekvieną vasarą tūkstančiai tėvų investuoja šimtus litų į edukacines, pramogines ar kitokio pobūdžio stovyklas. Daugelis stovyklų organizatorių žada profesionalią programą, kompetentingus vadovus, bei saugią aplinką. Tačiau ar iš tiesų pažadai virsta darbais? Ar galime pasitikėti palikdami vaikus stovyklose?

Jaunimo tobulėjimo programos „Lyderių Inkubatorius“ vadovė Marija Vorobjovaitė pasakoja, jog vasaros stovykla – tai erdvė, kur kiekvienas jaunuolis gali nebesislėpti už etikečių ir statusų primestų šeimoje, mokykloje ar gatvėje. Tai erdvė, kurioje kiekvienas dalyvis gali bent savaitei būti tokiu koks jis iš tikrųjų yra ar norėtų tapti ateityje.

Tačiau, tam kad tai būtų realybė, būtina sukurti saugią aplinką, kuri padėtų jaunam žmogui atsiverti ir tobulėti. Aplinką, kurioje nebūtų toleruojamos patyčios, ar kitoks smerktinas elgesys. Tai yra didis išbandymas kiekvienam stovyklos organizatoriui, bei tik maža dalelė stovyklų gali tai suteikti jaunuoliui.

„Tik erdvė, kurioje jaunuolis galėtų atsiskleisti, bei kur rastų autoritetą, kurio galėtų siekti –  gali būtų naudinga jaunam žmogui, bei tuomet vasaros stovykla gali įgyti kitokią prasmę ir duoti jaunuoliui daugiau nei jis gali gauti per metus mokykloje ar užklasinėje veikloje.“ – pasakoja M. Vorobjovaitė

geriausias vasaros nuotykis
Moksleiviai tobulės „inkubatoriuje“

Jau šią vasarą moksleiviai galės atskleisti karjeros galimybes, pažinti save, bei lavinti savo gebėjimus vasaros stovykloje LYDERIŲ INKUBATORIUS. 7 dienų asmeninio tobulėjimo programa, kurią sudaro 7 tobulėjimo etapai, padės jaunuoliams geriau suprasti save bei kitus, įgyti reikiamų žinių ir įgūdžių, kurie padės atrasti teisingą karjeros kelią.

Lyderių Inkubatoriaus iniciatorės ir vadovės Marijos Vorobjovaitės teigimu pagrindinis šios programos tikslas išugdyti jaunuosius lyderius, kurie būtų ateities visuomenės pagrindas ir varomoji jėga.

Prie šios programos įgyvendinimo prisideda  garsūs Lietuvos lektoriai, tokie kaip: Andrius Žebrauskas, Aurimas Vietrinas, Odeta Bložienė , bei iniciatyvai įvykti padeda įvairios Lietuvos įmonės: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, leidykla „Šviesa“, Birštono mineraliniai vandenys,  „Naujasis Nevėžis“, „Biuro pasaulis“, „Adikopas“, „Elmenhorster“, „Felix“ ir kt.

Įmonės „Naujasis Nevėžis“ vadovas Gediminas Krutulis teigia, jog lyderiai turi būti optimistai kartu gebantys teisingai įvertinti aplinką, tendencijas ir veikti.

„Tikime, kad dalyvaudami projekte, padedame ugdyti gebėjimus įgyti žinias ir įgūdžius, reikalingus sėkmingam bendravimui bei laisvam mąstymui“. – mintimis dalinasi G. Krutulis

Daugiau apie jaunimo tobulėjimo programą „Lyderių Inkubatorius“ www.lyderiuinkubatorius.lt

Tau gali būti įdomu: