Baigėsi septinatasis muzikos ir menos festivalis „Saulėtosios naktys“

Rugpjūčio 21 dieną prasidėjęs meninių idėjų ir šiltos muzikos nestokojantis festivalis „Saulėtosios naktys“. Į Gataučių kaimą (Joniškio r.) susirinko per 300 svečių. Šalia spalvingos sodybos, apsuptos obelimis ir gera aura lankytojai mėgavosi savo mylimiausių bardų muzika ir užsiėmimų gausa.

Ketvirtadienio popietę į festivalį atvyko pirmieji svečiai, kurie įsikūrė palapinių miestelyje jaukiame sode. Žmonių neišgąsdino nei lietus, nei stiprus vėjas. Atvykusiuosius iškart sužavėjo grafikos dirbtuvės, kur kiekvienas galėjo sau susikurti raižinį spaudai. Vėsų vakarą nestigo laužų ir net tikrų tikriausio indėniško tipio šilumos. O  vakarui įsibėgėjus ant scenos pasirodė daug jaunų atlikėjų, kurie sušildė publiką savo teatrališkais pasirodymais ir akustiška muzika. Koncertai truko iki pat vidurnakčio,tad lankytojai pajuto tikrąją „Saulėtųjų naktų“ dvasią. Po žvaigždėtu rugpjūčio dangaus skliautu skambėjo Jamin, Condor Avenue, Sakalo Čumačenko ir kitų muzika.

Penktadienio rytą dangų nušvietus saulei pradėjome su jogos pratimais ir puikiais sveikuolių kokteiliais iš festivalyje veikiančio žaliavalgių baro. Pasikrovus energijos – laukiamos įvairios meninės dirbtuvės. Lankytojai nekantravo prisidėti prie eksperimentinės fotografijos, piešimo ant drabužių, taip pat susipažinti su sveiko mąstymo vertybėmis ir problemomis paskaitose. Penktadienio vakarą festivalyje suskambo grupių No Intro, Pilnatys muzika, o laukiamiausia vakaro dalis – Andriaus Kaniavos pasirodymas

Šeštadienį taip pat netrūko įvairių veiklų dalyviams. Dienos metu buvo galima susipažinti su plakatų, veltinių, aitvarų gamyba ir parsivežti namo jaukų prisiminimą. Kas seniai norėjo išmokti šokti tradicinio džiazo šokius, juos pakvietė lindy hop meistrai. Paskutinįjį vakarą organizatoriai taip pat pažadėjo puikų muzikos užtaisą. Ant scenos galima buvo išvysti Elle G, Antikvarinius Kašpirovskio dantis, grupę Kūjeliai ir visų laukiamą  Domantą Razauską.

Visas keturias dienas veikė žaliavalgiško maisto užkandinė, kavinė, užkandžių kioskas bei kokteilių baras. Teritorijoje nestigo tualetų bei vandens taškų, kuriuose svečiai galėjo nusiprausti.  O sode buvo galima rasti daug rekreacijos zonų ir didelį palapinių miestelį. Visas tris dienas Jums padėjo net 30 puikių savanorių ir menininkų.

Iki susitikimo kitame festivalyje „Saulėtosios Naktys“

Gabrielė Meškelytė

Tau gali būti įdomu: