Ką atsakyti darbdaviui paklausus – „papasakokite apie save“

Papasakok apie savo ISIC

Iliustracijos šaltinis: http://goo.gl/CHSW7P

„Taigi, papasakokite man apie save.“

Tai, kas gali pasirodyti paprasčiausias klausimas, gali priversti jus paprakaituoti, ypač kai esate darbo interviu. Ką tiksliai turėtumėte pasakyti pokalbyje dėl darbo? Jūs turėtumėte ne tik pateikti savo gyvenimo faktų apžvalgą, bet ir parodyti, kad esate puikus kandidatas šiai darbo pozicijai.

Masačiusetso technologijų institute dirbanti karjeros ekspertė Lily Zhang atrado labai paprastą formulę, kuri padės lengvai atsakyti į šį klausimą.

Ką atsakyti, išgirdus klausimą: “Papasakokite apie save”

Taigi, tikriausiai pirmas klausimas, kurį gausite nuėję į pokalbį dėl darbo, bus: “Papasakokite apie save”. Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra pasiūlymas perpasakoti visą savo gyvenimo istoriją ar tuo labiau savo gyvenimo aprašymo pasakojimas “papunkčiui”. Atvirkščiai, tai yra pirma ir pati geriausia galimybė palenkti darbdavį į savo pusę atskleidžiant tai, kuo būtent jūs vienintelis esate tinkamiausias šiam darbui.

Ši formulė vadinama Dabarties – Praeities – Ateities formule. Taigi pirmiausia, pradėkite nuo dabarties – kur jūs esate šiuo metu ir kuo šiuo metu užsiimate. Tada, pereikite prie praeities – papasakokite truputį apie turimą patirtį ir įgūdžius, kuriuos įgijote prieš tai užimtose pozicijose. Galiausiai, užbaikite savo pasakojimą ateitimi – papasakokite, kodėl jus domina galimybė dirbti būtent šį darbą.

Štai pavyzdys:

„Na, šiuo metu dirbu rinkodaros vadovu įmonėje „X“, bendradarbiauju su svarbiausiu mūsų klientu. Prieš tai dirbau „Y“ agentūroje, kur rūpinausi trijų skirtingų sveikatos priežiūros sistemų prekės ženklų vystymu. Aš nepaprastai mėgau šį darbą ir tikrai norėčiau kur kas labiau pagilinti ir pritaikyti jau turimas žinias dirbdamas sveikatos priežiūros kompanijoje. Būtent dėl to man ypač svarbi ši galimybė dirbti įmonėje „Z“.“

Prisiminkite, kad svarbiausia, atsakant į šį klausimą, sutelkti dėmesį į tuos įgūdžius ir patirtį, kurie yra patys aktualiausi darbdaviui, turint omenyje ir konkrečią darbo poziciją toje kompanijoje. Ir galiausiai, nebijokite bent šiek tiek atsipalaiduoti, pasakokite linksmas istorijas ir juokaukite –  darbdavys jau turi jūsų gyvenimo aprašymą, todėl jis, ko gero, nori pažinti jus artimiau ir patikrinti, ar esate tinkamas šiai darbo vietai.


Šaltinis: www.themuse.com

Vertė: Lina Jurkaitytė

Tau gali būti įdomu: