Ką dovanoti Valentino dienos proga?

Valentino diena – viena emocionaliai pozityviausių dienų metuose! Na, be abejo, taip apie šią šventę tikrai neišsireikštų antrosios pusės neturintys žmonės, bet tiems, kurie savo meilę jau atrado – tai neabejotinai išskirtinė proga. Proga, kurią ypatinga padaro ne tik vaikino ar merginos meilė, bet ir įvairios dovanėlės, kuriomis keičiamės šios šventės metu. Dovanėlės, kurias ne tik tinkamai parinkus, bet ir įteikus, galima šios šventės atmosferą paversti dar magiškesne.

valentines-day-2009492_1280

Jaunimas

Dabartinė jaunoji karta užaugo laikotarpiu, kai šios šventės populiarumas stabiliai didėjo, augo ir jos sureikšminimas. Būtent dėl to, dažnas tokioje aplinkoje užaugęs žmogus yra linkęs kartu su mylimuoju laiką Valentino dieną praleisti kiek įmanoma unikaliau bei įsimintiniau, dažniausiai besileidžiant tiek į fizinius, tiek ir į emocinius nuotykius.

Romantiškos vakarienės po atviru dangumi, kelionės po neatrastas aplinkines vietoves ar tiesiog tam tikra romantiška pramoga, kaip kad skrydis oro balionu – visa tai yra populiariausi bei geriausiai šios šventės proga jaunimui tinkantys pasirinkimai. Ir svarbu akcentuoti, jog įvairių tokių dovanų konkretus pasirinkimas tikrai neturėtų būti nulemtas finansinės dovanos išraiškos – dovanų kaina bei materialumas apskritai tikrai nėra tie dalykai, kurie šios šventės metu būtų reikšmingi.

Nors vėlgi, tai tikrai nereiškia, jog negalite dovanoti kažko materialaus – tai yra pakankamai dažna opcija su sąlyga, jog konkreti materiali dovana turės ir sentimentalią bei emocinę vertę. Tai gali būti krepšelis mėgstamiausių vaikino ar merginos saldainių, jo ar jos taip ilgai trokštas pakabukas ar apyrankė, taip pat ir žavūs poroms skirti puodeliai ar romantiški nuotraukų rėmeliai, į kuriuos įrėmintumėte šilčiausius bei jaukiausius Jūsų kartu patirtus nuotykius bei akimirkas.

Tad jei visą jaunimui priimtiną Valentino dienos koncepciją reiktų paversti vienu žodžiu – tai neabejotinai būtų jausmingumas. Emocijos, artumas, emocinis ryšys, jaukumas, meilė – visa tai yra kur kas svarbiau už dovanų prabangą. Tad dovanokite emocijas, nedidelius romantiškus nuotykius ar kažkokią smulkmeną, kuri žavėtų ne savo kaina, o gebėjimu išspausti šypseną bei sušildyti vidų.

table-decoration-1449232_1280

Vyresnio amžiaus žmonės

Vyresnėliai užaugo kitu laikotarpiu, kitoje aplinkoje, kitokių tendencijų apsuptyje. Sovietinėje Lietuvoje, kurios kultūriniame gyvenime vietos Valentino dienai nebuvo – ji šalyje iš esmės pradėta švęsti tik nuo 1990m.

Ir visgi, džiugina tai, jog brandaus amžiaus žmonės numoti ranka į šią meilei dedikuotą dieną nėra linkę. Taip, siautulingas Valentino dienos šventimas tokio amžiaus žmonių tarpe nėra populiarus – tačiau tai nereiškia, jog tai, kaip Valentino dieną švenčia ši visuomenės dalis, yra blogesnis pasirinkimas.

Vyresnėliai yra linkę  Valentino dieną sutikti kiek ramiau. Jie dažniausiai nesirenka įvairių aktyvių pramogų – kur kas širdžiai mielesniu to analogu tampa įvairios ramaus romantiško laiko praleidimo alternatyvos. Antrosioms pusėms žmonės pakankamai dažnai šios šventės proga dovanoja įvairias SPA procedūras, kaip viso kūno masažus, pieno vonias ir kt. Laiką vyresnieji yra linkę leisti ir besimėgaudami kokybišku maistu bei jaukia aplinka, suruošdami vienas kitam vakarienę ar apsilankydami restorane.

Ir nors įvairios linksmos bei jaukios nedidelės smulkmenos, kaip kalbant apie jaunuolius minėti saldumynai ar apyrankės, nėra populiarus pasirinkimas šioje amžiaus grupėje, tam tikrų materialių dovanų nevengia ir vyresnieji. Neretai jie renkasi praktiškas dovanas, kurios būna susijusios su įvairiais mylimo žmogaus pomėgiais: tai gali būti įrankių komplektas vyno mėgėjui, unikalios išvaizdos puodelis arbatos entuziastui ar vintažinis sieninis laikrodis žmogui, mėgstančiam sendinto stiliaus interjero detales bei namų puošimą jomis. Svarbu pabrėžti, jog pragmatizmas Valentino dienos proga tikrai nėra akcentuojamas, todėl kreipti dėmesio į finansinę dovanos vertę tikrai nėra prasmės – kur kas svarbiau ja parodyti savo dėmesį mylimam žmogui ar tiesiog gerai su juo praleisti laiką.

Straipsnio autorius: www.breto.lt

Tau gali būti įdomu: