Kaip ieškoti darbo? Patarimai ir paieškos strategijos #dalinkisvasara

kaip rasti darba

Vieno recepto, kaip susirasti darbą, nėra. Vieniems sekasi lengviau, kitiems – sunkiau. Svarbu suprasti, kad ne visi darbai mėtosi po ranka, dažnai pačiam reikia gerai paieškoti. Dalinamės keletu patarimų, kurie palengvins darbo paieškų naštą ir praplės akis.

  • Ieškok darbo pasiūlymų internete ir spaudoje.
  • Užregistruok savo CV darbo paieškos portaluose – darbdaviai patys su tavim susisieks.
  • Rasti darbą visada yra lengviau, jei darbdaviui tave rekomenduos pažįstamas asmuo. Paklausinėk buvusių bendradarbių, draugų, ar dėstytojų, šeimos narių — gal jie žino, kur galima įsidarbinti. Informuok pažįstamus, kad šiuo metu ieškai darbo.
  • Lietuvoje veikia įvairių profesionalių darbuotojų atrankos agentūrų. Jos vykdo daug projektų, todėl bet kada gali būti pastebėtas ir pakviestas į pokalbį.
  • Nusistatyk, kokiose pozicijose ir kokiuose verslo sektoriuose norėtum dirbti, pasirink kelis variantus.
  • Susikurk CV. Darbdaviai dažniausiai atkreipia dėmesį  į išsilavinimą, paskutines dvi darbovietes, kalbų mokėjimą.
  • Įrašyk savo CV į populiariausius karjeros portalus ir nuolat atnaujink. Bent kartą per savaitę peržiūrėk darbo skelbimus ir radęs tinkamą pasiūlymą, nieko nelaukdamas siųsk savo CV.
  • Būk originalus – susikurk, pavyzdžiui, video CV.
  • Net išgirdęs „ne“, nenuleisk rankų – tęsk darbo paiešką.
  • Atvyk į Jaunimo darbo centrą pasikonsultuoti kaip parengti CV, motyvacinį laišką, pasiruošti pokalbiui su darbdaviu.

Vieno recepto, kaip susirasti darbą, nėra. Vieniems sekasi lengviau, kitiems – sunkiau. Svarbu suprasti, kad ne visi darbai mėtosi po ranka, dažnai pačiam reikia gerai paieškoti. Dalinamės keletu patarimų, kurie palengvins darbo paieškų naštą ir praplės akis. Ieškok darbo pasiūlymų internete ir spaudoje. Užregistruok savo CV darbo paieškos portaluose – darbdaviai patys su tavim susisieks. Rasti darbą visada yra lengviau, jei darbdaviui tave rekomenduos pažįstamas asmuo. Paklausinėk buvusių bendradarbių, draugų, ar dėstytojų, šeimos narių — gal jie žino, kur galima įsidarbinti. Informuok pažįstamus, kad šiuo metu ieškai darbo. Lietuvoje veikia įvairių profesionalių darbuotojų atrankos agentūrų. Jos vykdo daug projektų, todėl bet kada gali būti pastebėtas ir pakviestas į pokalbį. Nusistatyk, kokiose pozicijose ir kokiuose verslo sektoriuose norėtum dirbti, pasirink kelis variantus. Susikurk CV. Darbdaviai dažniausiai atkreipia dėmesį  į išsilavinimą, paskutines dvi darbovietes, kalbų mokėjimą. Įrašyk savo CV į populiariausius karjeros portalus ir nuolat atnaujink. Bent kartą per savaitę peržiūrėk darbo skelbimus ir radęs tinkamą pasiūlymą, nieko nelaukdamas siųsk savo CV. Būk originalus – susikurk, pavyzdžiui, video CV. Net išgirdęs „ne“, nenuleisk rankų – tęsk darbo paiešką. Atvyk į Jaunimo  darbo centrą pasikonsultuoti kaip parengti CV, motyvacinį laišką, pasiruošti pokalbiui su darbdaviu.

Šaltinis: Eurodesk Lietuva – www.zinauviska.lt

 

Tau gali būti įdomu: