Mandala: festivalis ir kūnui, ir protui. Ir sielai. Ir mintims. Ir…

Mandala – tai sveiką gyvenimo būdą propaguojantis festivalis, besiremiantis holistiniu požiūriu į žmogų. Jame buvo kreipiamas dėmesys ne tik į kūno sveikatą, tačiau ir į psichinius bei dvasinius procesus. Tai nedidelis, jaukus ir labai bendruomeniškas festivalis, kuriame galėjo lankytis įvairaus amžiaus ir pažiūrų žmonės, siekiantys pagerinti savo sveikatą ir gyvenimo kokybę.

Vos atvykus į festivalį nudžiugino tai, kad iš karto patekome į jo teritoriją. Kiek pavyko pastebėti, eilių prie įėjimo nebuvo nei penktadienį po darbų, nei šeštadienį iš ryto. Festivalio lankytojai buvo priimami maloniai, greitai ir organizuotai. Perėjusios įėjimą iš karto patekome į didelėje pievoje besikuriantį palapinių miestelį. Neįprasta pasirodė tai, kad tiek palapinės, tiek automobiliai buvo vienoje erdvėje.

11749663_10204394445970485_156590264_n

Palapinių miestelyje vietos buvo užtektinai

Palapinių miesteliui vieta buvo parinkta puikiai – lygus žemės paviršius, šalia miškas ir upė. Festivalyje buvo lauko tualetai, tačiau juose niekada nepritrūko popieriaus, o link jų nesusidarė per didelės eilės. Nors kelios vietoje suręstos “būdelės” atrodė šiek tiek rizikingai, festivalio dalyviai nesiskundė ir prisitaikė. Be to, keli tualetai buvo namelyje, kuriame vyko dalis paskaitų ir užsiėmimų, taigi pirmą kartą festivalyje turėjome prabangą pasimėgauti ir įprastais tualetais :) Taip pat namelyje buvo dušas (deja besikemšantis), tačiau dauguma juo per daug nesusiviliojo ir mėgavosi maudynėmis upėje.

Festivalio dalyviai turėjo galimybę pasirinkti maistą iš trijų skirtingų virtuvių. Be abejo, visas maistas buvo vegetariškas, tačiau ir veganai bei žaliavalgiai galėjo surasti sau tinkamų gardumynų. Nors maistas buvo šiek tiek brangus, skonis ir maistingumas atpirko kainą su kaupu. Venintelis trūkimas kurį pastebėjome – kai kurių darbuotojų lėtumas, per kurį ne kartą susidarė nemenka eilė. Visgi žmonės čia susirinko atsipalaidavę ir supratingi, taigi pasipiktinimo nepastebėjome ir toliau mėgavomės festivaliu.

Paskaitų palapinės bei likusi festivalio teritorija buvo dekoruota gamtiškomis mandalomis bei sapnų gaudyklėmis. Taip pat teritorija buvo puošta spalvingai dekoruotomis medžiagomis. Vaikus linksmino specialiai festivaliui pastaytas šiaudinis labirintas. Paskaitų palapinėse tradicinius festivalių sėdmaišius puikiausiai pakeitė maišai pripildyti šiaudų. Viskas Mandaloje buvo paruošta paprastai, gamtiškai ir jaukiai.

11758766_10204394596214241_437423270_n

Dekoracijos ir papuošimai suteikė magiško žavesio.

Festivalio auditorija visą laiką buvo aktyvi – visos paskaitos bei  praktiniai užsiėmimai sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus. Ne kartą teko nesutilpti po palapinės stogu ir dalyvauti stebint šiek tiek iš toliau. Nei mums, nei kitiems dalyviams tai nekėlė jokio diskomforto – netgi prasidėjus lengvam lietui, pasilikdavome  tęsti pradėtų veiklų.

Paskaitos ir praktiniai užsiėmimai buvo “Mandalos” esmė. Visos veiklos buvo suskirstytos į keturias erdves – dvasinę, psichologinę, kūrybinę bei kūno. Šiose erdvėse vienu metu vyko po vieną užsiėmimą, taigi kaskart buvo galima rinktis iš keturių alternatyvių variantų. Savo turiniu užsiėmimai buvo skirtingi. Kai kurie nepatenkino poreikių, tačiau kiti netgi pranoko išankstinius lūkesčius. Be gausaus kiekio paskaitų, viso festivalio metu buvo galima pasilepinti įvairiais masažais, pažaisti psichologinį savęs pažinimo žaidimą, diagnozuoti savo fizinę bei psichologinę būseną įvairiausiais netradiciniais metodais.

Sužavėjo tai, kad festivalyje nebuvo jokios reklamos. Kai kurie lektoriai susidomėjusiems po savo užsiėmimo palikdavo vizitinių kortelių ar skrajučių, tačiau daugiau – nieko, tik žmonės ir gamta :)

11774560_10204394596174240_2098404840_n

Taip atrodė praktiniai užsiėmimai: jaukiai ir artimai bendrame ratelyje.

Festivalis nebuvo orientuotas į muziką, todėl vakariniai koncertai buvo skirti ne linksmybėms, o atsipalaidavimui bei polisiui. Gongų garsai bei meditatyvios muzikos grupė puikiai vainikavo turiningas praėjusių dienų veiklas, padėjo pasinerti į gilesnes būsenas bei dar geriau patirti gamtą ir save.

Kiti festivalio dalyviai teigė esantys susidomėję, patenkinti, besidalinantys įspūdžiais ir patirtimis iš įvairių veiklų. Taigi dauguma atsiliepimų apie šį festivalį buvo teigiami. Visgi buvo ir nepatenkintų, tačiau rimtesnių nusisikundimų teko girdėti tik dėl subjektyvių priežasčių, o ne dėl festivalio turinio.

Įsimintiniausia festivalio patirtis buvo “Gongbirthing” užsiėmimas. Tai praktika, kurioje derinamas tam tikras kvėpavimo būdas bei gongų garsai. Šis praktinis užsiėmimas sukėlė daugybę neįprastų fizinių pojūčių bei psichologinių patyrimų. Procesas nebuvo pats maloniausias, tačiau po jo sekanti būsena – viena unikaliausių ir įdomiausių, kokias apskritai teko patirti.

Bendras festivalio įvertinimas 9/10 – visada galima patobulėti :) Grįžus namo nuotaika puiki, jaučiamės pailsėję, daug patyrę ir nemažai naujo išmokę. Į Mandalą ne tik grįžtumėme kitamet, tačiau ir norėtumėmė, kad šis festivalis tęstųsi ilgiau nei tris dienas :)

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas.Privalomi laukai pažymėti *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top