Pirmakursio žinynas. Nemesk kelio dėl takelio

Ištrūkęs iš tėvų namų, jaunimas dažnai neįvertina laisvės ribų. Paprastai suvilioja didmiesčio pramogų gausybė: klubai, barai, vakarėliai. Kaip gi suderinti studijas ir studentišką gyvenimą? Kaip paskirstyti savo laiką, kad galėtum mokytis, dirbti ir pramogauti?

Studijos universitete nuo mokslų mokykloje skiriasi tuo, kad čia tu mokaisi sau. Žinoma, galima sakyti, kad ir mokykloje mes mokėmės sau, tačiau čia nebėra tėvų ir mokytojų, kurie verstų tave vienaip ar kitaip elgtis. Universitete niekas taip nežaidžia. Neatlikai užduoties? Neatėjai į paskaitą? Neišlaikei egzamino? Tai jau paties kaltė. Taigi studijuojant universitete mokytis gali būti lengviau, nes nėra tokios didelės kontrolės. Vis dėlto svarbu gebėti save motyvuoti ir būti atsakingam.

nemesk kelio
Studentiški vakarėliai dažniausiai nėra išvengiami, ir tai tikrai nėra blogai. Jų metu susipažįstama su bendramoksliais ir atrandama naujų draugų. Tačiau reikia prisiminti, kad viskam yra saikas. Juk vakarėliai – tai ne vienintelis būdas susipažinti su žmonėmis. Be to, skaudžios studentų patirtys byloja, kaip dėl vakarėlių ir kitų pramogų neišlaikė egzaminų, gavo skolas, o kai kuriais atvejais turėjo nutraukti studijas. Tad reikia būti atsakingam ir neperžengti ribų. Nepamiršk, kad tam tikra prasme atsakai ne tik už save, bet ir už tėvus, sesę, brolį, kurie džiaugiasi, kai tau sekasi ir liūdi, kai nesiseka.

Studentui atsiveria platesnės perspektyvos ir daug galimybių, suteikiamos įvairiausios privilegijos bei nuolaidos. Aukštosios mokyklos dažnai organizuoja įvairiausias veiklas po paskaitų: studentų atstovybių užsiėmimai, meno, sporto, šokių klubai, įvairiausi projektai ir renginiai. Jeigu dar nesi atradęs savo pomėgio ar savojo kelio, studijuodamas universitete jį tikrai atrasi. Todėl dalyvauk visur, kur tik yra galimybė. Susirasi ne tik pažinčių, bet ir geriau pažinsi save. Be to, dalyvaujant įvairiose veiklose gali būti padėtas tavo karjeros pamatas, gimti pirmosios būsimo verslo idėjos.

nemesk kelio

Svarbu atrasti savo kelią ir dar svarbiau neišklysti į takelį. Pramogos ir linksmybės yra neatskiriama studento gyvenimo dalis, bet suprask, kad įstojai mokytis, ne vien linksmintis (nors ir mokytis dažnai gali būti linksma). Turi atsirinkti, kas tau yra svarbiausia, susidėlioti prioritetus. Dėl to būk aktyvus ir naudokis studentiškomis privilegijomis, kol dar yra galimybė.
Stenkis! Domėkis! Dalyvauk!

 

Įvesk vardą, savo el. pašto adresą ir 5 min. laikotarpyje skaityk pirmakursio žinyną! Pirmakursio žinynas

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

 

 

Tau gali būti įdomu: