Pirmakursio žinynas. Studento privilegijos

Pradėjus studijuoti atsiveria kitoks pasaulis. Būdamas studentu gali daugiau nuveikti, pamatyti, būti labiau nepriklausomas ir linksmintis iki begalybės. Pradžioje tai nėra lengva. Nuo informacijos gausos, atrodo, sprogsta galva, o nuo laisvių ir naujovių raibsta akys. Apie tai, kaip „išgyventi“ tapus studentu, dar papasakosime, o šiame straipsnyje sužinosi, kokias naujas privilegijas suteikia studento statusas.

isic lsp
Studento statusas

Pirmiausia norint naudotis privilegijomis, reikia įrodyti studento statusą. Čia pasitarnauja studento pažymėjimas. Lietuvoje yra 2 pasirinkimai: gali įsigyti Lietuvos studento pažymėjimą (LSP) arba Tarptautinį studento pažymėjimą (ISIC) galiojantį 129-iose pasaulio šalyse. Kiekvienas iš jų turi savo privalumų. Palygink abu pažymėjimus ir įsigyk tą, kuris tau atrodo naudingesnis.

isic lsp
* Vilniaus dviračių nuomos punktas
** Jei išduodamas rugsėjo mėnesį.
*** Išduodamas studijų laikotarpiui.

Studento privilegijos

Būnant moksleiviu viešojo transporto nuolaida dažniausiai yra garantuota. Tačiau tapus studentu prie šios nuolaidos prisideda 50%
nuolaida važiavimui tarpmiestiniais autobusais ir traukiniais, todėl grįžti namo ar pasiekti pajūrį galima pigiau. Labai svarbu tuo mėgautis, kol yra galimybė. Anot buvusių studentų, tai yra skausmingiausiai „paleidžiama“ studentiško gyvenimo privilegija. Ypač daug galimybių atsiveria, jeigu nori apsilankyti užsienyje. Pavyzdžiui, jei tave domina kuri nors Europos šalis, pasinaudok „Erasmus“ programa. Ši programa suteikia galimybę pusmetį mėgautis pasirinktos šalies malonumais ir mokslais nenutraukiant pagrindinių studijų. Daugelis „Erasmus“ programoje dalyvavusių studentų teigia, kad tai buvo viena geriausių patirčių jų gyvenime. Kitas langas, atsiveriantis studentams, kuriuos domina gyvenimas užsienyje, yra “Work and Travel” programa. Su šia programa vasarą keliauk į JAV, ten dirbk ir lankyk įsimintinas vietas.

isic lsp
Dar viena galimybė studentui – tai praktika. Iš pradžių tai gali pasirodyti nuobodu, tačiau turėk galvoje, kad universitetai dažniausiai sudaro sąlygas išsirinkti tau patinkančią įmonę ir įgyti ateičiai būtinos darbo patirties. Tikėtina, kad kai kurios įmonės tau atsidėkos darbo vieta, tačiau jei to negausi – nenusimink. Baigęs studijas suprasi, kad būtent atlikta praktika tau padėjo lengviau susirasti darbą, išmokė darbinėje aplinkoje įgyjamos kantrybės, tolerancijos ir suteikė įgūdžių. Studijų metas yra bene geriausias laikas išmokti ką nors nauja: kalbų, buhalterinių ar teisinių žinių, šokių, dainavimo, piešimo, maketavimo ar kitų tave dominančių dalykų. Šias veiklas dažnai siūlo jaunimo organizacijos ar universitetas. Baigus studijas dauguma šių užsiėmimų tampa pakankamai brangiu malonumu.

isic lsp
Tuo studento privilegijos dar nesibaigia: žemesnes kainas studentams siūlo ir sporto klubai. Pavyzdžiui, rugsėjo mėnesį abonementus studentams patogiu laiku (dažniausiai nuo atidarymo iki 16:00) gali įsigyti už prieinamą kainą. Taip pat daugelyje barų, klubų, maitinimosi įstaigų ir net parduotuvių studento statusas tau suteiks malonių nuolaidų ir nemokamų dovanų! Klausi, kodėl? Mat būdamas studentu atrasi tave labiausiai dominančius dalykus, išsirinksi skaniausius patiekalus, mėgstamiausius klubus ir barus, susirasi naujų draugų ir pažįstamų. Todėl mėgaukis tau visomis suteikiamomis galimybėmis, kol esi studentas!

Tau gali būti įdomu: