Pulsas’15 | Žiemos atostogos kalnuose. Kaip sutaupyti?

Artėjant žiemai daugelis pradeda galvoti apie žiemos atostogas kalnuose, skriejant nuo kalno su slidėmis ar snieglente bei smagiai leidžiant laiką su draugų kompanija kalnų kurortuose. Tačiau žiemos sporto mėgėjai patiria įvairiausių pojūčių: nuo malonaus vėjelio prisilietimo prie skruostų, adrenaliną gaminančio greičio trasose iki lengvo šoko pamačius kelionių, slidinėjimo abonementų, inventoriaus ir kitų reikmenų kainas. Slidinėjimas ir snieglenčių sportas nėra pigus, tačiau tiems, kurie nori išmėginti šį sportą ir neišleisti visų savo santaupų, turime kelis patarimus, kurie sumažins jūsų kelionės išlaidas.

KUR KELIAUTI

Išbandykite naujoves. Rinkitės ne tik Alpes ar Tatrus, bet ir kitus Europos kalnus. Pradedantiesiems slidinėti mažas kainas ir puikias trasas siūlo Bulgarija (Bansko ir Pamporovo), Lenkija (Zakopanė), Ukraina (Bukovelis), Gruzija (Gudauri) ir kt.

KADA KELIAUTI

Venkite šventinių ir masinių atostogų laikotarpių, ypač per mokinių atostogas (tuo metu kainos itin šokteli, laisvų vietų sunku rasti). Po žiemos švenčių, sausio mėnesį būna mažai žmonių, sniego pakankamai, slidinėti patogiausia, pigiausia, nereikia stovėti eilėse, nakvynės vietos neperpildytos. Vasarį, po truputį pradedant šilti orams, žmonių daugėja, ypač paskutinėmis savaitėmis, kai daugelyje Europos šalių prasideda atostogos.

TRANSPORTAS

Pasirinkite transporto priemonę, kaip vyksite iki pasirinkto kalnų kurorto. Jei kompanija didesnė, laikas labai nespaudžia, verta rinktis savo transportą arba nuomotis autobusiuką ir keliauti kartu. Jei keliaujančių mažiau, iš anksto pasirūpinkite pigiais lėktuvų bilietais pasirinkta kryptimi. Nelaukite, nes lėktuvų bilietai nepinga. Trumpesnius atstumus galima įveikti keliaujant autobusais ar traukiniais. Tačiau būkite atidūs – dažnai taikomi papildomi mokesčiai slidinėjimo įrangos transportavimui. Be to, reikia numatyti išlaidas pervežimams tarp oro uostų ar stočių ir kalnų kurortų.

APGYVENDINIMAS

Kuo aukščiau kalnuose apsistosite – tuo daugiau mokėsite. Nors ir patogu gyventi viešbutyje, iš kurio vos tik išėjus galima slidinėti, ši privilegija itin pakelia apgyvendinimo kainą. Išimtis taikoma Prancūzijai, kur daugelis viešbučių yra šalia trasų, tad kainų dydžius labiau lemia kitos sąlygos. Apsigyvenę artimiausiame miestelyje sutaupysite tikrai nemažai. Be to, dauguma kalnų kurortų siūlo nemokamas nuvežimo iki artimiausių keltuvų autobusu paslaugas. Tad pasitarkite su kelionių agentu ir išsirinkite patį tinkamiausią kurortą bei gyvenamąją vietą.

KELIONIŲ PAKETAI

Bendras kelionės autobusu ar lėktuvu, apgyvendinimo, pervežimų, keltuvų abonementų paketas dažnai būna kur kas pigesnis nei užsisakant visas paslaugas atskirai.

INVENTORIUS

Kalnų kurortuose visuomet yra galimybė išsinuomoti slides, snieglentę, batus ir viską, ko gali prireikti. Tačiau tai kainuoja nemažai. Todėl pigiausias būdas yra pasiskolinti reikiamą inventorių iš draugų. Jei ketinate nuomotis, atminkite, kad kainos mažesnės yra Lietuvoje. Be to, galite ir nusipirkti naudotą įrangą pigiau. Tad įmanoma viską susirinkti dar būnant namuose. Tačiau įvertinkite transportavimo išlaidas, atsižvelgdami į jūsų pasirinktą kelionę ir transportą.

Pavyzdžiui, pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ taiko papildomus mokesčius už skraidinamą inventorių – 40 EUR/GBP (skrydžiui į vieną pusę) mokestis už slidinėjimo įrangą iki 20 kg, 50 EUR/GBP už snieglentės ir batų komplektą. „Wizz Air“ už vieną skrydį taiko 30 EUR mokestį. Kelionių organizatoriai „Novaturas“ ir „Teztour“ išankstinių pardavimų metu užsisakiusiems kelionę inventorių gabena nemokamai. Leidžiama skraidinti 1 inventoriaus komplektą 1 asmeniui.

INVENTORIAUS PAKAVIMAS

Snieglentės pakavimas. Jums reikės kelioninio krepšio. Didesnis krepšys visuomet pravers norint sutalpinti daugiau daiktų. Norint skraidinti dvi snieglentes patariama nuimti nors vienus apkaustus, kad būtų galima jas suglausti ir sutaupyti vietos nesubraižant lentų. Metalines detales rekomenduojama apkaišyti rankšluosčiais, kad jos nesitrintų į pačią lentą.

Slidžių pakavimas. Norint sutalpinti dvi poras slidžių, patogiausia pirmąją porą dėti į krepšio dugną, o antrosios poros slides dėti į krepšio šonus. Taip liks vietos slidininko batams ir šalmui įdėti. Metalines detales taip pat galite apkaišyti minkštu audiniu – taip išvengsite subraižymų.

NUOLAIDOS

Daugybė slidinėjimo centrų taiko nuolaidas perkant abonementą iš anksto, studentams, grupėms ir kt. Itin pravartu įsigyti tarptautinį studento pažymėjimą ISIC. Įvairiuose Latvijos, Lenkijos, Austrijos, Čekijos, Italijos, Slovakijos, Šveicarijos, Vokietijos ir kitų šalių slidinėjimo kurortuose su ISIC gausite nuolaidą slidinėjimo abonementams (iki 33 %), apgyvendinimui (iki 15 %), inventoriaus nuomai, instruktorių paslaugoms (10 % ir daugiau) ir kt. Be to, kelionių agentūroje „Zigzag Travel“ su ISIC taikomos išskirtinės nuolaidos iki 5 % kelionių paketams, iki 35 % kelionių draudimui. Slidinėjant kelionių draudimas, ypač dėl medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų bei civilinės atsakomybės, yra tiesiog privalomas, nes nelaimės atveju turėsite ne tik didelių finansinių nuostolių, bet ir daug papildomų rūpesčių.

LAISVALAIKIS PO SLIDINĖJIMO

Trumpai tai vadinama après-ski. Tačiau nebūtina sėdėti baruose ir už taurę karšto vyno ar puodelį arbatos mokėti kosminę kainą. Kodėl gi nesusiruošus į iškylą ant sniego su nuostabiais kalnų vaizdais?

DARBAS KALNUOSE

Jeigu svajojate apie ilgalaikį slidinėjimą, susiraskite darbą kalnų kurortuose? Čia visuomet reikalingi virėjai, valytojai, auklės, keltų operatoriai, instruktoriai ir kt. Nors atlyginimas nėra itin didelis, viską atperka nemokamai suteikiami slidinėjimo abonementai, įranga bei apgyvendinimas.

Tavo kelionių partneris – Zigzag.lt

Tau gali būti įdomu: