Interviu: Studentės noras – sukurti darbo vietas neformaliam jaunimui

Jaunimas kuo toliau, tuo stipriau nori būti labiau nepriklausomas. Darbo paieškos prasideda vos tik baigus mokyklą ir įstojus į universitetą. Niekam nebenuostabu matyti dirbantį studentą. Su tuo susitaikė net ir dauguma dėstytojų, puikiai žinodami, jog nuo to tikrai kenčia mokslai.

Vis daugiau jaunimo supranta, kad labai svarbu yra atrasti save, todėl tai stengiasi daryti kuo anksčiau. Domėtis, dalyvauti, stebėti ir daryti bei būti visur, kas kelia ne tik malonumą, bet ir suteikia tikėjimo, kad tai gali būti dalelė Tavęs. Todėl nenuostabu, kad vis daugiau atsiranda jaunų žmonių, kurie kuria savo verslus, o jų pomėgiai pradeda nešti pinigus.

Roberta
Jauna ir aktyvi studentė Roberta, kuri visada norėjo ne tik daryti, bet ir atrodyti kitaip, save atrado būtent dėl tokio savo noro. Neformaliai atrodanti mergina sugalvojo nusitaikyti į tokį pat jaunimą kaip ir ji bei atidarė savo internetinę neformalių drabužių ir aksesuarų parduotuvę. Būk kitoks, atrodyk kitaip! Pakalbinome Robertą ir pasiteiravome, kaip, kas ir kodėl?

Roberta, trumpai papasakok apie save.

Esu Roberta, verslo vadybos studentė, augau Šiauliuose, šiuo metu gyvenu ir studijuoju Vilniuje. Manau, kad esu kitokia ir mėgstu tai parodyti, o dar labiau atrodyti kitaip. Draugams ir mano rato žmonėms esu žinoma Pepės slapyvardžiu. Kodėl Pepė? Nes ji žino, ką daro ir daro tik tai, kas jai patinka, iš gyvenimo ima viską ir stengiasi išnaudoti kiekvieną gyvenimo duotą progą.

Verslauti pradėjau dar būdama 15 metų internete talpindama atsibodusius drabužius. Jau tada kitus šokiruodavau savo išvaizda, o kartais ir elgiasiu bei dažnai girdėdavau nemažai apkalbų, kad Lietuvoje bus sunku susirasti darbą atrodant taip ekstrevagandiškai. Manęs tai negąsdino, nors kartais ir jausdavau diskriminuojama, bet tai nelabai rūpėjo, galvoje sukosi visai kitokios mintys apie nuosavą verslą ir nepaliaujamą troškimą , būti tuo žmogumi, kuris dirba sau, o ne kažkam kitam.
Roberta
Drabužiai neformaliam jaunimui. Kodėl?

Išskirtinių drabužių sunku rasti eilinėse parduotuvėse Lietuvoje, todėl noriu, tokiu būdu padėti jaunimui išreikšti save ir būti originaliais.

Pamėgink apibūdinti save vienu sakiniu arba žodžiu.

Kaip jau ir minėjau – Pepė – tai viską pasako. (Juokiasi)

Ar sunku Lietuvoje jaunimui surasti savo kelią? Su kokiomis kliūtimis Tu susidūrei?

Manau, kad taip, nes jaunimas nori ieškoti savęs, ir kartais būna labai sunku, kai į jo nuomonę nėra atsižvelgiama liberaliai ir tolerantiškai, tokiu būdu noras ieškoti savęs būna numalšintas. Kol atradau savąjį kelią, praėjo nemažai laiko, labiausiai padėjo draugų bei artimųjų palaikymas, kai nusprendžiau siekti savojo tikslo.

Kaip sekasi studijas suderinti su darbu?

Studijuoju dieniniame kurse, todėl dieną studijos, o vakare, kai lieka laiko, darbuojuosi internete.

Ką mėgsti veikti laisvalaikiu?

Buvimas gerų draugų kompanijoje mano mėgstamiausias užsiėmimas, stengiuosi praleisti kuo daugiau laiko su jais. Be to, turiu aistrą kelionėms, naujiems atradimams bei potyriams.

Kokie ateities planai?

Šiuo metu kuriu dar vieną parduotuvę, kuri startuos 4-5 mėnesių bėgyje, pavadinimas ir parduotuvės turinys kol kas lieka paslaptimi. O po studijų planuoju padirbėti užsienyje pradiniam kapitalui kuriant „Strange Shop“ parduotuvę realybėje, tokiu būdu sieksiu plėsti lietuvių akiratį, bei sukurti darbo vietas neformaliam jaunimui.

Esi jauna ir versli, nors dar studentė. Ar jau pavyksta save išlaikyti pačiai?

Kol kas, to padaryti dar nepavyksta, dedu nemažai pastangų, todėl tikėtina, kad ateityje tai bus mano pragyvenimo šaltinis.

Ką galėtum patarti kitiems?

Išlikti stipriems ir nepalūžti ieškant savęs, nes tas, kas tikrai ieškos – suras.

Tau gali būti įdomu: