Studento privilegijos

Šis straipsnis yra dalis „Pirmakursio žinyno“ – visapusiško žinių rinkinio šviežiam studentui.

Pirmiausia norint naudotis privilegijomis, reikia įrodyti studento statusą. Čia pasitarnauja studento pažymėjimas. Lietuvoje yra 2 pasirinkimai: gali įsigyti Tarptautinį studento pažymėjimą (ISIC) arba Lietuvos studento pažymėjimą (LSP). Nei vienas studento pažymėjimas nėra privalomas, tačiau studentiškomis privilegijoms be vieno iš jų nepavyks pasinaudoti. Palygink abu pažymėjimus ir įsigyk tą, kuris tau atrodo naudingesnis. 

NUOLAIDA VIETINIAM IR TARPMIESTINIAM TRANSPORTUI 

naujieji-vilniaus-autobusai-castrosua-535f634d83bc9

Bene svarbiausia tai, kad gali naudotis viešojo transporto nuolaidomis. Moksleiviams ir dieninio skyriaus studentams vietiniam terminuotam bilietui įsigyti taikoma 80 proc., o vienkartiniam – 50 proc. nuolaida. Tiesa, skirtingai nei moksleiviai, dabar gali naudotis ir tarpmiestinio transporto lengvatomis, įvairius Lietuvos miestus ir miestelius lankyti su 50 proc. nuolaida. Tai ypač pravartu nevietiniams, iš kitų Lietuvos miestų atvykusiems studentams, nes gimtinę gali aplankyti pigiau. Be to, pripažinkime, kad būtent dabar pats laikas leistis į keliones po Lietuvą. Kada gi dar, jeigu ne dabar, galėsi naudotis šia nuolaidos suteikiama privilegija!

TARPTAUTINIŲ MAINŲ IR PRAKTIKOS GALIMYBĖS 

Būdamas studentu gali dalyvauti tarptautinių mainų, praktikos ar darbo galimybes suteikiančiose programose: „Erasmus +“, „Work and Travel“, AIESEC. Turbūt net nereikia sakyti, kad dalyvavimas tarptautinėse programose – puiki galimybė įgyti profesinės patirties, pagerinti užsienio kalbos įgūdžius, dėl tarptautinės patirties darbo rinkoje įgyti pranašumų.

Airplane-Blue-Sky-Chemtrail-Vapor-Trail-Fly

Dalyvaudamas „Erasmus+“ programoje galėsi mokytis, savanoriauti ar stažuotis įvairiose užsienio šalyse. Į kokias užsienio šalis pagal savo studijų programą galėtum vykti, pasidomėk savo aukštojoje mokykloje. Tarptautines savanoriavimo galimybes siūlo ir AIESEC. Be to, AIESEC tau padės dirbant užsienio kompanijose dar ir įgyti darbo patirties. „Work and Travel“ suteikia galimybę aplankyti tolimąją Ameriką, dirbti ir keliauti po Jungtinę Karalystę, Graikiją, Kiprą, Prancūziją ir kitas šalis. Tokia darbo praktika papildo kišenes ir palieka neišdildomų atostogų įspūdį.

Apie tarptautines programas daugiau skaityk:

http://goo.gl/X4zB1N 

http://watusa.lt 

http://aiesec.lt/ 

PRAKTIKA LIETUVOJE 

Žinoma, jeigu esi tėvynės paukštis, praktikos galimybių gali ieškoti ir Lietuvoje. Darbo skelbimų portaluose nuolat teikiami studentų praktikos pasiūlymai. Jais pasinaudojęs galėsi įsitikinti, ar pasirinkta studijų programa ir jos teikiamą kvalifikaciją atitinkantis darbas tenkina tavo lūkesčius. Susipažinsi su darbo aplinka, užduotimis, pagilinsi žinias, įgysi vertingų įgūdžių ir taip reikalingos patirties.

Studentų praktiką organizuoja ir su darbdaviais sutartis turinčios aukštosios mokyklos. Tai gali būti populiarios, didelės įmonės, kuriose atsiveria karjeros perspektyvos, todėl siūloma praktika būtinai pasinaudok. Jeigu parodysi motyvaciją, įdirbį ir pademonstruosi darbo vietai reikalingas žinias, tave gali įdarbinti. Pripažink, kad būtų puiku darbo vietą užsitikrinti dar būnant studentu. Vis dėlto tiems, kurių darbo patirtis pasibaigė su paskutine praktikos diena, nusiminti nereikėtų. Svaiginanti karjera laukia ateityje, o praktikos metu įgytos žinios ir įgūdžiai niekur nedings.

KITOS PRIVILEGIJOS 

Studento statusas tau suteikia privilegiją už paslaugas ir pramogas mokėti mažiau. Gali pigiau lankytis kai kuriose medicinos įstaigose, grožio salonuose, gauti nuolaidą parduotuvėse, degalinėse, muziejuose, maitinimo įstaigose ir baruose. Be to, gali pigiau važiuoti kai kuriais taksi, gauti nuolaidą dviračių nuomai, kelionėms, įvairiems kursams ir sporto klubų abonementams, už įvairias pramogas mokėti mažiau. Ir tai dar ne viskas! Apie visas tau teisėtai priklausiančias nuolaidas skaityk www.isic.lt.

Tau gali būti įdomu: