Lyderių inkubatorius: trys žingsniai, padėsiantys atrasti mėgiamą darbą

Koks yra ateities lyderis? Kaip atrasti save? Iš kur pasisemti drąsos ir pagauti sekmės paukštę? Atsakymų į tokius ir panašius klausimus šią vasarą ieškojo Prienų rajone, Nemuno kilpų regioniniame parke, įsikūrusios jaunimo stovyklos Lyderių inkubatorius dalyviai. Asmeninį iššūkį jau patyrė beveik šimtas 13-19 metų jaunuolių, kurie ne tik gerai leido laiką, bet per savaitę trukusius mokymus tyrinėjo, bandė pažinti save, siekė tapti geresniais, išgyveno asmeninius lūžius ir taip ugdė savo lyderystės įgūdžius.

Laikai pasikeitė – žmonės ieško ne tik darbo, bet ir prasmės

Kiekviena stovyklos diena turi skirtingas temas ir prasmę. Čia jaunimą aplanko lektoriai, verslininkai bei žymūs ir įkvepiantys žmonės, kurie dalijasi savo patirtimis, pasakoja sėkmės istorijas bei padeda stovyklos dalyviams pažinti save ir įveikti baimes. Tai – itin svarbu jauniems žmonėms, kuriems jau netrukus teks priimti vienus svarbiausių gyvenimo sprendimų.

Vienas “Lyderių inkubatoriaus” lektorių, “Talentų Kartos” įkūrėjas bei Atradimai.lt 7 savaičių savęs pažinimo programos autorius Aleksejus Žaltkovski sako, jog prieš šimtmetį žmonėms nerūpėjo, ką dirbti. Reikėjo dirbti, kad išgyventų, o šiais laikais požiūris jau yra kitoks: “Renkasi tiek įmonė, tiek darbuotojas. Ekonominė situacija geresnė. Dar vienas pasikeitęs dalykas – vis labiau vertinamas protinis darbas. Svarbu suprasti šio pokyčio pasekmes. Prisiversti dirbti nepatinkantį fizinį darbą yra ženkliai lengviau, nei prisiversti dirbti nepatinkantį protinį darbą”. Anot Aleksejaus, būtent dėl to jauniems žmonėms labai svarbu surasti darbą, kuriam turėtų motyvacijos, įkvėpimo ir energijos.

YY9A3462

Iki mėgiamo darbo – vos trys žingsniai

Per pastaruosius 10 metų sukaupęs patirtį bendraujant tiek su verslo atstovais, tiek su jaunąja karta, Aleksejus pastebi tendenciją: “Jauni žmonės ne tik nori užsidirbti, bet ir nori dirbti prasmingą darbą”. Tam pasiekti, Aleksejus siūlo laikytis šių 3 principų:

1. Norint suprasti, kas tau patinka, turi išbandyti daug skirtingų veiklų.

Keisčiausia, kad tai galima daryti net esant mokyklos suole ar jau dirbant ar dirbant ir studijuojant. Apsiimk suorganizuoti draugų gimtadienį ar kiemo krepšinio čempionatą. Parašyk kelis straipsnius laikraščiui ar naujienų portalui. Suplanuok atostogų biudžetą ar surask kitą būdą išbandyti norimą veiklą. Padaryk ir klausk savęs, ar buvo įdomu.

2. Turi susikoncentruoti ties tuo, ką tu gali, o ne ko negali.

Labai daug energijos atima mintys apie tai, ko mes negalime. Galvodami apie kliūtis, mes ignoruojame tų kliūčių apėjimus. Dar niekada žmonija neturėjo tiek galimybių, kaip dabar. Vienas iš svarbiausių šio meto klausimu yra ką galiu padaryti dabar? Gyvenime yra pilna galimybių ir šis klausimas padeda jomis pasinaudoti.

3. Suprask savo stipriąsias puses ir augink kompetencijas.

Kompetencija. Štai kas yra XXI amžiaus apsauga nuo nedarbo. Net atleidžiant 80% darbuotojų, darbuotojus su aukščiausiomis kompetencijomis paliks. Jeigu ne, juos greitai perims konkurentai. Tie, kas turi aukščiausias kompetencijas gauna didžiausius atlyginimus bei labiausiai gerbiami įmonėje. Nesvarbu ar tai programuotojas, kuris moka programuoti. Ar pardavėjas mokantis pardavinėti. Ar vadovas mokantis vadovauti. Ar reklamos darbuotojas, mokantis reklamuoti. Auginkite savo kompetencijas. Domėkitės, treniruokitės, išbandykite naujus dalykus. Tai tiesiausias kelias tapti geidžiamiausiais profesionalais.

Mokytis reikia per praktiką

Dauguma lektorių įsitikinę, kad geriausiai žinios įsisavinamos per praktiką. “Lyderių inkubatorius” – puiki vieta išbandyti Aleksejaus patarimus praktiškai. Stovyklos dalyviai septynias dienas kryptingai juda savęs pažinimo, tobulėjimo bei vidinių baimių įveikimo link. Specialiai atrinkti lektoriai, tokie kaip Paulius Kovas, Igoris Vasiliauskas, Gintaras Igtanavičius, Žanas Gongapševas, Dainius Palivonas, ir kiti, dirbtuvių metu įtraukia dalyvius į veiklas, kur jie įgauna praktikos viešojo kalbėjimo, derybų, verslumo bei improvizacijos srityse.

7

“Čia jaunimas įgyja daug vertingos patirties. Išbando save skirtinguose vaidmenyse, taip pat mokosi dirbti komandoje, siekti užsibrėžtų tikslų. Gilinasi į save, bando suprasti kas jam svarbu ir ką jis moka geriausiai. Čia jau yra paruošta aplinka ir visos reikalingos sąlygos. Tereikia aktyviai dalyvauti ir semtis vertingos patirties, kuri pravers einant gyvenimo keliu”, – sako Aleksejus.

Lyderių inkubatoriaus iniciatyvą palaiko pažangios ir socialiai atsakingos įmonės, kurios visapusiškai prisideda, jog jaunuoliai patirtų nepamirštamą vasaros nuotykį ir turėtų puikias tobulėjimo galimybes.

Tau gali būti įdomu: