Vasaros šokio mokykla 2015

Baigiantis vasarai, rugpjūčio 17-22 dienomis, klasės duris atvers jau šešioliktoji Vasaros šokio mokykla. Tai didžiausias tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, kurio pagrindą sudaro edukaciniai šokio seminarai vedami profesionalių šokio pedagogų iš įvairių pasaulio šalių. Tęsdama savo misiją suteikti profesinio tobulėjimo galimybes Lietuvos šokio profesionalams ir mėgėjams, Vasaros šokio mokyklos komanda šiųmetinėje programoje plečia disciplinų turinį ir siūlo save išbandyti skirtinguose šokio stiliuose.

VSM15_logo (1)

Vasaros šokio mokyklos organizatoriai visus norinčius dalyvauti ragina nedelsti – dalyvių skaičius ribotas, o pirmumo teisę turi užsiregistravusieji anksčiau.

Prieš prasidedant teatro ir šokio sezonui, šokėjai turės galimybę naujų žinių ir įgūdžių semtis baleto, šiuolaikinio, gatvės bei afro šokio srityse bei išbandyti judesio galimybes eksperimentinės anatomijos paskaitose, savo kūrybą sudėlioti per kompozicijos pamokas.

Pasak Vasaros šokio mokyklos koordinatorės Laimos Servaitės „Šių metu programa yra itin muzikali. Afro, šiuolaikinio šokio ir baleto pamokų dalyviams akomponuos muzikantai. Be to, atsižvelgdami į augantį poreikį, šių metų programoje pristatome ir dvi gatvės šokio disciplinas”.

 Visame pasaulyje populiarumo nestokojantis gatvės šokis, Vasaros šokio mokyklos metu bus atstovaujamas Monrealio gatvės šokio žvaigždės Geni Lou, kuri būdama vos 17 metų jau dalyvavo konkurse „Hip Hop World Championship” Los Andžele. Kanadietė Geni Lou mokiniams pristatys gatvės šokio stilių „waacking” ir „popping” technikas bei kvies jose atrasti save.

Kingsley A. Odiaka

Pernai didelio populiarumo susilaukusios Afro šokio stiliaus pamokos įrašytos ir šių metų programoje. Joms vadovaus šokėjas ir choreografas iš Nigerijos – Kingsley Odiaka.

Britės Amy Voris ir Natalie Garrett Brown, kartu su Vasaros šokio mokyklos dalyviais per kūrybiškumo prizmę nagrinės kūną ir jo funkcijas. Moksliniais atradimais paremtuose seminaruose bus siekiama ugdyti jautrumą judesio kokybei bei atrasti judėjimo malonumą. Vengrė Marta Ladjanszki šiuolaikinio šokio šokėjų ištvermę, pusiausvyrą ir lankstumą ugdys pasitelkdama Lesterio Hortono techniką. Šių pamokų metų šokėjams akomponuos multiintrumentalistas Zsolt Varga.

Kaip ir kasmet, Vasaros šokio mokyklos atvirame uždaryme rugpjūčio 22 dieną dalyviai pristatys tai, ką išmoko per intensyvią vasaros mokslų savaitę.

Išsamūs pamokų aprašai, tvarkaraštis ir registracijos forma yra skelbiami Lietuvos šokio informacijos centro puslapyje www.dance.lt.

Nepamiršk, jog su ISIC mokiniams ir studentams taikoma 20% nuolaida dalyvio mokesčiui, o jei to negana, dalyvauk konkurse ir laimėk nemokamą Popping kursą!

Tau gali būti įdomu: