Paprastai apie „Work and Travel“

Ar jau pradėjai galvoti apie vasaros atostogas? Susiplanuok nepamirštamą vasarą jau šiandien – darbas, pramogos ir kelionės gali būti suderinami. „Work and Travel“ programa padės Tau įgyvendinti svajones.

Dirbk ir keliauk!

„Work and Travel“ – tai viena populiariausių studentų ir jaunimo mainų programų. Tai puiki galimybė įgyti darbo patirties, pakeliauti, susirasti naujų draugų užsienio šalyse. Nepaslaptis, kad tarp studentų populiariausia „Work and Travel USA“ programa. Kas gi nenori aplankyti svajonių šalimi laikomos Amerikos?!

Kitos „Work and Travel“ programos jaunuoliams suteikia galimybę dirbti ir keliauti po tokias šalis, kaip Graikija, Ispanija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Australija ir kitos. Visos šios programos dažniausiai siūlo stažuotis ne mažiau kaip 3 mėnesius (3–4 mėn. išvykus su programa „Work and Travel USA“ ir nuo 3 mėn. iki vienerių metų vykstant į kitas šalis).

Work and travel

Nuo ko pradėti?

Viskas paprastai prasideda nuo pateikiamos paraiškos dalyvių atranką vykdantiems programų organizatoriams. Lietuvoje mainus pagal „Work and Travel“ programą organizuoja Jaunimo ir studentų kultūrinių mainų centras (EWC) ir Pasaulio lietuvių centras (PLC). Jiems reikia pateikti motyvacinį laišką, gyvenimo aprašymą bei kitus reikalingus dokumentus, priklausančius nuo to, į kurią šalį ketinama vykti.

Mainus pagal šią programą organizuojančios įstaigos renka programos mokestį, į kurį įskaičiuotas registracijos mokestis, informacija apie programas, dalyvių atranka, dokumentų tvarkymas. Jei ketinama vykti į JAV, reikia susimokėti už draudimą bei dokumentų tvarkymą vizai gauti, o, sumokėjus papildomą mokestį, ir darbo vietos suradimą. Į šį mokestį neįskaičiuotos kelionės išlaidos bei konsulinis mokestis JAV ambasadai ir migracijos tarnybai.

Darbas ir finansai

„Work and Travel“ programa leidžia pasirinkti darbo poziciją iš plataus siūlomų darbų sąrašo – galima dirbti administratoriais viešbučiuose, padavėjais ar asistentais restoranuose, apsaugininkais, maisto išvežiotojais ir kita. Darbo vietą parinkti stengiamasi pagal programos dalyvio interesus ir norus, bet visada tikimasi lankstumo darbo pozicijos atžvilgiu.

„Work and Travel“ programos dalyviams paprastai mokamas ne mažesnis už nustatytą minimalų atlyginimą valandinis atlyginimas. Priklausomai nuo darbo pobūdžio, jis paprastai svyruoja nuo 7 iki 10 dolerių už valandą. Kai kuriose šalyse programos dalyviams mokama stipendija. Tiesa, nakvynės ir maisto išlaidas programos dalyvis paprastai apmoka iš savo atlyginimo, o būstą dažnai suteikia arba padeda susirasti darbdavys, nors tai galima padaryti ir savarankiškai.

Ko tikėtis?

Žinoma, tokioje kelionėje gali tekti susidurti ir su vienokiais ar kitokiais sunkumais, pavyzdžiui, neatitinkančiu tavo reikalavimų darbu ar kita. Tačiau šie sunkumai lengvai išsprendžiami, o programos metu gaunama patirtis ir nauda neįkainojama. „Work and Travel“ – tai galimybė iš arti pažinti kitokią kultūrą bei dalintis savąja, įgyti savarankiškumo ir patobulinti užsienio kalbos įgūdžius. Visų svarbiausia – vertinga darbo patirtis pravers ateities karjerai, o kelionių įspūdžiai šį vasaros nuotykį dar ilgai primins.

Pirmyn!

Jei esi savarankiškas, ambicingas, žinantis savo tikslą bei mėgstantis nuotykius jaunuolis – „Work and Travel“ programa kaip tik Tau! Tad sukaupk drąsą ir susisiek su vienu iš programos organizatorių Lietuvoje. Sėkmės!

Daugiau informacijos:

www.ziptravel.lt
www.lwc.lt
www.ewc.lt

Tau gali būti įdomu: