10 idėjų Helovino vakarėliui

Amerikoje paplitusi tradicija spalio 31 dieną švęsti Heloviną vis labiau plinta ir Lietuvoje. Nors gatvėse vaikščiojančių raganomis, vampyrais ar kitais personažais persirengusių šios šventės entuziastų galbūt nepamatysime ir gerai visiems žinomos frazės „pokštas arba saldainis“ neišgirsime, šios vaiduoklių šventės dvasią atgaivins organizuojami Helovino vakarėliai. Siaubingai pasilinksminti nori ir tu? Tada sukviesk draugus ir nepamirštamą Helovino vakarėlį suorganizuok pats! Kad nepritrūktų idėjų, pateikiame nepamirštamo vakarėlio atributus.

1. Sugalvok vakarėlio temą. Idėjų gali semtis iš filmų. Puikiai tinka išskirtinės scenografijos filmai: „Žvaigždžių karai“, „Haris Poteris“, „Karibų piratai“, „Alisa stebuklų šalyje“, „Vaiduoklių gaudytojai“, „Keršytojai“, „Žiedų valdovas“. Galima organizuoti ir mažiau apibrėžtos temos vakarėlį, kurio tema būtų monstrai, karnavalas, superherojai ar zombiai. Taip leisi pasireikšti vakarėlio svečių fantazijai ir patiems išsirinkti, į kurį personažą įsikūnyti.

2. Kostiumui išsinuomoti ar pasigaminti gali prireikti investicijų, todėl ne kiekvienas sau tą gali leisti. Vis dėlto visada galima pasitelkti fantaziją ir į personažą puikiai įsikūnyti pasitelkiant vien tik makiažą. Balta pudra ir juodas akių pieštukas daro stebuklus ir kiekvieną netrukus gali paversti vampyru ar zombiu.

3. Jeigu temą jau išsirinkai, pats laikas išsiuntinėti arba išdalinti draugams pakvietimus. Kad draugai iš karto nusiteiktų žaismingai ir tinkamai pasiruoštų vakarėliui, pakvietimą gali susieti su vakarėlio tema. Pavyzdžiui, jeigu vakarėlio tema yra piratai, kvietimą galima įdėti į butelį prieš tai popierių šiek tiek padeginant ir taip sukuriant sendinto popieriaus įspūdį. Šiandieninės technologijos leidžia sukurti ir vaizdo kvietimus. Galima sukurti ir draugams išsiuntinėti trumpą filmuką, kuriame atsispindėtų vakarėlio tema.

4. Koks vakarėlis be užkandžių ir gėrimų? Taigi turi paruošti ir Helovino dvasią atitinkančias vaišes. Per Heloviną įprasta valgyti karamelėje ar cukruje išmirkytus obuolius, patiekalus iš moliūgo, saldumynus. Helovino prieskonį gali suteikti bet kokiam patiekalui įvardydamas jį skambiu pavadinimu. Pavyzdžiui, draugus tikrai intriguos, jei pasakysi, kad ant stalo dabar bus patiekiamas gyvačių lizdas, nors tai bus paprasčiausi makaronai. Taip pat galima elgtis ir su gėrimais ir punčą ar vyną įvardyti krauju vampyrams.

5. Reikia pasirūpinti ir vakarėlio aplinka. Tikriausiai net nereikia sakyti, kad būtinas atributas – išskaptuotas moliūgas. Helovinui tinkamą atmosferą padės sukurti ir žvakės bei prieblanda. Galima parinkti ir šiurpą keliantį muzikinį foną ir į vakarėlį atėjus  naujam svečiui, pavyzdžiui, paleisti garsiąją „X failų“ melodiją arba šiurpą keliantį klyksmą.

6. Kad į vakarėlį pakviesti draugai nenuobodžiautų, reikia užtikrinti jų užimtumą ir suplanuoti vakarėlio veiklas. Jeigu vakarėlis turi kokio nors filmo temą, galima pažiūrėti ją atitinkantį filmą. Siaubo atmosferą garantuotai sukurs siaubo filmai: „Rūkas“, „Paranormalūs reiškiniai“, „Klyksmas“, „Švytėjimas“, „Helovinas“, „Košmaras Guobų gatvėje“ ir pan.

7. Per Heloviną įprasta pasakoti siaubo istorijas. Jų gausu internete, todėl tikrai galima  atrasti šiurpą keliančių perliukų. Žinoma, galima skaityti ir siaubo literatūros klasiką: ištraukas iš Stiveno Kingo romanų, Edgaro Alano Po noveles ir pan. Kūrybingi gali sukurti ir savo siaubo istorijas, kurių personažai būtų vakarėlio dalyviai. Siaubo istorijos kūrimas gali būti viena iš vakarėlio užduočių. Kiekvienas dalyvis turėtų papasakoti siaubo istoriją, po to balsavimo būdu būtų galima išrinkti šiurpiausiąją ir jos autorių apdovanoti.

8. Vakarėlio dalyvių užimtumą ir puikiai leidžiamą laiką užtikrins žaidimai. Jų galima rasti internete arba susigalvoti patiems. Jau minėta, kad vakarėlio dalyviams galima duoti užduotį sukurti siaubo istoriją. Istoriją galima kurti ir visiems drauge. Pavyzdžiui, vakarėlio dalyvis gauna lapą, ant kurio užrašytas pirmasis istorijos sakinys ir jis turi ją pratęsti. Ant lapo parašęs antrąjį istorijos sakinį, jį turi užlenkti, kad niekas nematytų, kas ten parašyta, ir siųsti kitam ją pratęsti. Kai sakinius parašo visi vakarėlio dalyviai, istorija perskaitoma garsiai.

9. Norint vakarėliui suteikti heloviniškos nuotaikos, vakarėlio dalyvius galima įtraukti į detektyvą. Šio žaidimo organizatorius turėtų pasirūpinti „įkalčiais“ (žaisliniu šautuvu, netikru krauju, „nusikaltimo vietoje“ paliktais asmeniniais daiktais) ir suskirsčius vakarėlio dalyvius į komandas liepti jiems išsiaiškinti, kas gi čia įvyko. Vakarėlio dalyviai pasijus lyg detektyvai ir prikurs netikėčiausių istorijų.

10. Vakarėlio dalyviai, žinoma, norės įsiamžinti. Kad smagiausias vakarėlio akimirkas atsimintumėte dar ilgiau, galite surengti šiurpiausios nuotraukos konkursą. Vakarėlio dalyviai pasitelks fantaziją ir į savo personažus įsikūnys dar labiau. Šiurpiausią pozuotoją vėliau galima ir apdovanoti.

 

Tau gali būti įdomu: