10 patarimų, kaip pagimdyti padorų skaidrių pristatymą

1. 10/20/30 taisyklė. Geras pristatymas privalo turėti ne daugiau kaip 10 skaidrių, trukti ne ilgiau kaip 20 minučių ir šrifto dydis visose skaidrėse turi būti ne mažesnis kaip 30pt (taškų).

2. Pagrindinė žinutė. Dažniausiai pagrindinė žinutė būna 1-2 sakiniai. Visa kita – juos paremiantys argumentai iš įvairių pusių. Ką tikrai nori pasakyti savo pranešimu?

3. Mažai teksto. Vienoje skaidrėje paprastai turi pakakti vieno sakinio; kartais reikia išvardyti kelis punktus ar dalių pavadinimus. Nepamiršk, kad skaidrės yra tik pagalbinė (ne pagrindinė!) priemonė atskleisti temai.

4. Išvaizda. Pateiktyje reikėtų naudoti vos porą spalvų; daugiau spalvų – išblaško dėmesį. Skaidrių demonstracijose geriausia naudoti tamsų foną (idealiuoju atveju – tamsiai mėlyną) ir šviesias raides.

5. Istorija. Pagalvok, kaip tema susijusi su kokia nors istorija. Perklausyk kelis pranešimus Ted Talks platformoje ted.com – išgirsi, kaip tai atrodo praktikoje – beveik visuomet geras pranešimas prasideda nuo istorijos.

6. Emocija. Išraiškingas, gyvas, nenuobodus kalbėjimas, balso tonas padeda sudėlioti svarbiausius pranešimo akcentus ir išlaikyti auditorijos dėmesį. Taiklus pokštas taip pat padeda sudominti.

7. Vizualinė medžiaga. Galimybė parodyti ir yra pagrindinė priežastis, kodėl skaidrių demonstracijos tokios populiarios. Jos skirtos grafikams, schemoms, lentelėms ir video bei nuotraukoms, kurios yra papildomi argumentai, pridedantys tavo teiginiams svorio. Kuo mažiau teksto (1-2 sakiniai, pameni?) ir daugiau papildančios vizualinės medžiagos – tuo stipresnis Tavo pranešimas.

8. Vertė. Jei pristatant pranešimą pavyksta sukurti klausytojui vertę – klausytojams sužinoti ką nors naujo, tikro, naudingo, kad ir netiesiogiai susijusio su tema – pranešimas bus vykęs. Žinoma, ne visos temos yra tam palankios, bet pasistenk galvoti „out of the box“.

9. Stipri pradžia ir pabaiga. Pradėti nuo istorijos, pažerti pribloškiančių tikrų faktų ar skaičių ir tuomet plėtoti temą – štai kas kabina ir verčia klausytis atidžiai. Pabaigoje – sužaisti panašiai. (Tarkime, pristatomi trys x dalyko ateities scenarijai ir pateikiami juos paremiantys faktai, kurie rodo, jog kiekvienas iš jų potencialiai „jau vyksta“, taip paliekant intrigą ir atvirą terpę diskusijoms).

10. Įrankiai. Jeigu sunkiai sekasi dirbti su visiems įprastu skaidrių demonstracijos kūrimo įrankiu Power Point arba norisi ko nors įmantresnio, patariame išbandyti canva.com (paruoštos puikiai atrodančios skaidrės, kur tereikia sudėti savo turinį) arba prezi.com (padeda kurti pristatymus su įmantriais efektais, laiko juostomis ir kitais grafiniais elementais, kurių neturi kiti įrankiai).

P.S. Pirmakursi, jau gali PER 5 MINUTES pasigaminti studento pažymėjimą! Užsisakyk internetu ir gauk į namus/paštomatą arba įkelk savo nuotrauką ir ateik atsiimti pažymėjimo iš karto! Neturi nuotraukos? Nebėda – NEMOKAMAI tave nufotografuosim. Imk ISIC čia: isic.lt/uzsakyk/ Iki greito!

Tau gali būti įdomu: