10 patarimų, kaip Tu gali sutaupyti pinigų

Perskaitei daugybę straipsnių, dalyvavai seminaruose ir domėjaisi informacija internete, tačiau vis tiek mėnesio gale piniginė lieka tuščia? Šie patarimai padės Tau efektyviai ir, svarbiausia, lengvai išmokti taupyti. Užtikriname, kad pasinaudojęs šiai patarimais sutaupysi bent 100 eurų per mėnesį. Netiki? Perskaityk ir išbandyk pats.

Patarimas  nr.1

SUSIPLANUOK IŠLAIDAS

Vienas iš svarbiausių metodų norint sutaupyti pinigų – susiplanuoti savo asmeninį biudžetą. Taip žinosi, kiek tiksliai uždirbi, kokią sumą skiri būtinosioms prekėms, neplanuotoms išlaidoms ir pramogoms. Tam, kad būtų lengviau stebėti savo kasdienes išlaidas, čia pateikiame TOP 3 efektyvias taupymo programėles. 1. „Daily Budget“ – viena paprasčiausiai valdomų programėlių, kuri rekomenduos, kiek galite išleisti per dieną. 2. „Monefy: Money Tracker“ – tiems, kam patinka vizualiai matyti savo išlaidas (pateikiami informatyvūs ir estetiški grafikai). 3 „Money Dashboard“ – pateikiami individualūs taupymo patarimai, sugeneruoti pagal Tavo išlaidas.

Patarimas nr.2

IŠSIKELK TIKSLĄ

Užsibrėžk tikslą, kam norėtum taupyti pinigus – kelionei į Italiją su draugais, naujam kompiuteriui, o galbūt esi ką tik iškeptas naujas vairuotojas ir svajoji apie automobilį? Visoms šioms svajonėms įgyvendinti tau reikės turėti santaupų, tad turėdamas konkrečius tikslus žinosi, kiek pinigų turėsi skirti svajonių įgyvendinimui bei kiek laiko prireiks, kol surinksi reikiamą sumą. Norėdamas greičiau ir efektyviau išsiugdyti taupymo įprotį, iš pradžių išsikelk trumpalaikį tikslą, tarkim: įsigyk naują telefono dėkliuką. Šis pirkinys nereikalaus nei daug išlaidų, nei daug laiko taupant jam, tačiau suteiks tau daug laimės ir motyvacijos taupyti brangesniems daiktams.

Patarimas nr.3

50-30-20 TAISYKLĖ

Jeigu prieš tai pateikti metodai tavęs dar neįtikino, šis – tikrai privers pradėti taupyti jau šiandien. O tau tai padaryti padės 50-30-20 biudžeto planavimo taisyklė, padedanti greičiau pasiekti savo išsikeltus finansinius tikslus. 50% – tokią dalį savo atlyginimo (atskaičius mokesčius), tu turėtum skirti visiems būtiniesiems poreikiams patenkinti: sumokėti buto nuomą, komunalinius mokesčius, pasirūpinti automobilio degalais,  draudimu bei savo sveikata. 30% tavo atlyginimo turėtų atitekti tavo norams. Visi turime skirtingų norų, bet štai keletas pavyzdžių: vakarienė kavinėje su draugais, bilietai į koncertą ar kelionė į Veneciją. Na, o 20% nuo savo uždarbio skirk santaupoms ir investavimui.

Patarimas nr.4

NEMOKĖK UŽ TAI, KO NENAUDOJI

Periodiškai peržiūrėk, kur išleidi pinigus ir atsisakyk to, ko nenaudoji. Jei turi sporto klubo narystę ar paslaugos prenumeratą, kurią reikėtų sustabdyti, skirk laiko, kad tai sutvarkytum. Taip atsisakysi įpročio nenaudingai leisti pinigus, be to, sutaupysi keletą eurų.

Patarimas nr.5

NAUDOKIS LOJALUMO PROGRAMA

Jeigu esi dažasvydžio fanas, ištikimas “Hesburger” klientas ar domiesi menu, Tau tikrai praverstų specialūs nuolaidų pasiūlymai. Tiesa? Piniginėje vietos ir taip nedaug, o jeigu dar reikėtų turėti 30 skirtingų lojalumo kortelių, ji turbūt neužsidarytų. Taigi, mes Tau turime nerealią išeitį! Imk ISIC ir pamiršk apie krūvas kortelių piniginėje. Turėsi vieną ISIC pažymėjimą, o nuolaidų – daugybę. Tokiu būdu galėsi mėgautis savo mylimų prekinių ženklų pasiūlymais, sutaupysi ne tik pinigų, bet ir vietos piniginėje.

Patarimas nr.6 

NAUDOK 24 VALANDŲ TAISYKLĘ

Dar vienas inovatyvus, greitas ir efektyvus pinigų taupymo metodas – 24 valandų taisyklė. Skamba įdomiai, tiesa? Jos naudojimo principas itin paprastas: pamatęs parduotuvės vitrinoje madingiausius šio sezono batus, nepulk traukti iš rankinuko piniginės. Geriau grįžęs namo peržvelk savo batų kolekciją, galbūt giliai spintoje stovi apdulkėję tokio pačio stiliaus ar spalvos batai, apie kurių egzistavimą tu buvai pamiršęs. O gal pasinaudojęs 1 ir 3 taisykle pamatysi, kad šį mėnesį nebegali skirti pinigų neplanuotoms išlaidoms. Visgi, jeigu vis dar nenustoji galvoti apie tuos tobulus batus, pasvarstyk kaip galėtum juos derinti su savo turimais drabužiais, paklausk patarimo šeimos narių ar draugų. Jeigu kitą dieną (praėjus 24 valandoms), vis dar nesugalvojai nei vieno argumento,  kodėl neturėtum įsigyti savo išsvajotų batų, pirmyn į parduotuvę!

Patarimas nr.7

MOKYKIS FINANSINIO RAŠTINGUMO

Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos gali padaryti, kad pagerintum savo finansinę poziciją, tai įgyti daugiau žinių apie finansus. Tam puikiai tiks informacija internete. Į Google paieškos langelį įvedęs žodžius – „finansinio raštingumo mokymai“ –  rasi nuorodas į seminarus bei mokymus apie finansus, taupymą ir investavimą. Beje, finansinio raštingumo pamokų taip pat gali rasti YouTube.

Patarimas nr.8

SUPLANUOK MAISTO IŠLAIDAS

Ne paslaptis, jog didžiausią dalį savo pinigų išleidžiame maistui. Maistas yra gyvybiškai svarbus, tačiau nebūtina išleisti daug, kad būtum sotus ir laimingas. Netiki? Visų pirma susiplanuok ką valgysi visą savaitę, tuomet susidaryk maisto produktų sąrašą, ką turi nusipirkti parduotuvėje ir nepirk to, ko nėra sąraše. Tai jau pirmas žingsnis, po kurio pamatysi malonius pokyčius savo piniginėje. Kitas, ne mažiau efektyvesnis būdas sutaupyti pinigų – atsinešti į mokyklą/universitetą/ darbą savo maisto dėžutę. Apie tai, kad naminis maistas pietums yra viena iš alternatyvų sutaupyti, turbūt jau esi girdėjęs. Bet tai tikrai veikia! Susitepti sumuštinį, pasidaryti salotų ar į kuprinę įsimesti džiovintų vaisių pakelį Tau kainuos kelis eurus, o pasirinkęs pietauti kavinėje išleisi 5 eurus ir daugiau.

Patarimas nr.9

SUSIPLANUOK DIENĄ BE IŠLAIDŲ

Išsikelk sau iššūkį – „diena be išlaidų“. Naudodamas šį taupymo būdą pamatysi, jog nebūtina kiekvieną dieną išlaidauti. „Dieną be išlaidų“ iš pradžių pabandyk bent kartą per mėnesį, o vėliau, kai pamatęs rezultatus ir pagavęs azartą, galėsi naudoti kartą per savaitę. Kaip galėtų atrodyti „diena be išlaidų“? Štai pavyzdys: į mokyklą/universitetą/ darbą įsidėk savo ruošto naminio maisto, visus atstumus įveik pėsčiomis, o vakare pasikviesk draugų ir kartu pasigaminę vakarienę, pažiūrėkite filmą ar pažaiskite stalo žaidimą. Juk tam, kad smagiai praleistum penktadienio vakarą su draugais, tikrai nebūtina išleisti daugybės pinigų.

Patarimas nr.10

SEK NUOLAIDAS

Paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus ir veikiantis taupymo būdas – atidžiai stebėti nuolaidų pasiūlymus. Pamačius nuolaidą, reikėtų neskubėti ir apgalvoti, ar pasiūlymas yra Tau naudingas ir reikalingas. O, kad nereikėtų labai įtemptai galvoti, išduosime paslaptį, jog viskas jau yra padaryta už Tave! Negali patikėti? Tai tiesa! ISIC komandos kruopščiai atrinktos nuolaidos ir specialūs pasiūlymai  – ISIC pažymėjime. Įsigijęs jį, tapsi ne tik ISIC bendruomenės dalimi, bet taip pat galėsi mėgautis nuolaidomis apsiperkant: IDEAL, Sportland. Skaniai, sočiai ir pigiai pavalgysi bei atsigaivinsi: Burger King, Bonocosi, Formosa. Ir Tavęs laukia dar 150000 nuolaidų pasiūlymų LIETUVOJE ir 130 pasaulio šalių.

 

  

Tau gali būti įdomu: