Aukštojo mokslo diplomas negarantuoja sėkmingo gyvenimo. Studijuoti ar ne?

Iš patirties galime sakyti, kad egzaminai – loterija: pritrūksta vos poros balų ir tu jau negali studijuoti išsvajotame universitete. Ką daryti? Verta tenkintis mažiau norėta specialybe, o gal iš viso nestudijuoti? O gal studijuoti?

Studijuoti ar ne?
1. Prestižinis diplomas negarantuoja laimingo gyvenimo. Jeigu gaudamas diplomą žinotum, kad su jo įgijimu visos tavo gyvenimo problemos išsispręs, žūt būt trokštum jį gauti. Tačiau realybė kiek kitokia, todėl nemanyk, kad jei neturėsi galimybės šįmet krimsti išsvajotos medicinos ar menų, tai nereiškia, kad tavo laimingam gyvenimui – galas. Darbdaviai paprastai labiau vertina tavo patirtį, gebėjimą kūrybingai spręsti užduotis, o ne prestižinės mokyklos diplomą. Tokie genijai kaip Bill Gates, Steve Jobs ar net „Facebook“ įkūrėjas Mark Zuckerberg nebaigė mokslų. Kaip manai, ar tai, kad jie neturėjo diplomo, turėjo daug įtakos sėkmei? Nesakome, kad mokytis neverta. Nežinoti, ką reiškia studijos – tai prarasti dalį jauno gyvenimo džiaugsmo. Tačiau manyti, kad tik jis garantuos tau sėkmę – neišmintinga.

2. Madingas universitetas – nebūtinai geriausias pasirinkimas. Kad ir kaip svajojai studijuoti viename geriausių universitetų, liūdėti dėl to, kad ten nepatekai, tikrai neverta. Kad ir kur mokysiesi, kažką išmoksi, tikrai sutiksi įdomių žmonių, patirsi daugybę nuotykių ir, žinoma, įgysi išsilavinimą. Visuomet išbandyk tai, ką likimas tau siunčia, o jei tikrai mokslo įstaiga tau nepatiks, kitais metais galėsi bandyti dar kartą.

3. Kas mūsų nenužudo, padaro stipresniais. Priimk šį išbandymą kaip vertingą pamoką. Tie, kuriems viskas patiekta „ant lėkštutės“, paprastai yra ganėtinai silpnos asmenybės. Tikrieji kovotojai negimsta turėdami tvirtą charakterį, sudėtingas jų gyvenimas priverčia suktis iš įvairiausių situacijų ir patiems susikurti laimę. Galbūt kelias į tavo laimę – šiek tiek vingiuotas ir veda pro mažiau garsų universitetą, bet tai tikrai nereiškia, kad jos nepasieksi. Ką gali žinoti, gal būtent šioje mokslo įstaigoje atrasi savo tikrąjį pašaukimą?

4. Ar žinojai, kad net 12 leidyklų atsisakė spausdinti „Hario Poterio“ knygas? Būtent tiek kartų dabar turtuolė autorė J. K. Rowling girdėjo žodį „ne“. Kodėl mes tau tai pasakojame? Pagalvok, kas būtų nutikę, jei po pirmojo „ne“ autorė būtų nuleidusi rankas? Įsivaizduoji pasaulį be „Hario Poterio“? Būtent taip pažiūrėk į savo studijas. Galbūt vienas universitetas tau pasakys „ne“, bet kitas dovanos tokį „taip“, dėl kurio džiaugsiesi visą savo gyvenimą. Nenuleisk rankų!

5. Pasitikėk likimu. Sakoma, kad viskas bus taip, kaip turi būti, ir nieko čia nepakeisi. Dėstytojai, skelbdami egzaminų rezultatus, mėgsta sakyti: „neverkite dėl gerų rezultatų, kurių negavote už darbą, kurio nepadarėte“. Nuoširdžiai pripažink – ar tikrai iš visos širdies stengeisi dėl vietos savo svajonių , mokykloje, universitete? Kodėl tau nepavyko? Galbūt tau tik atrodo, kad ten – tavo kelias, nors iš tikrųjų turi visai kitų gabumų ir pomėgių? Leisk tave priėmusiam universitetui įrodyti, kad gali būti laiminga ir be prestižinės mokyklos antspaudo diplome.

Iššūkiai užgrūdina, nepabijokite priimti savojo!

Susiję straipsniai:
Svajoji apie kūrybingą profesiją? Sužinok, kaip tokią įgyti ČIA
Spjovė į mokslus ir tapo žvaigždėmis ČIA

panelė.lt

Tau gali būti įdomu: