Dr. Faustas – makabriškos komedijos premjera

Režisierius Cezaris Graužinis ir jo vadovaujamas teatras „Cezario grupė” kviečia į premjerą – spektaklis Dr. Faustas pagal britų dramaturgo Christopherio Marlowe dramą bus pristatytas žiūrovams spalio 31 ir lapkričio 2 d. sostinės Menų spaustuvėje. Nors rengti premjerą Vėlinių išvakarėse nėra įprasta, iš Atėnų į Vilnių spektaklio kurti sugrįžęs režisierius Cezaris Graužinis intriguoja, kad spektaklis sudomins ir bedievius, ir metafiziškai pasaulį suvokiančius žiūrovus – visus tuos, kuriems rūpi tikėjimo klausimas.

Spektaklis Dr. Faustas – tai naujas ir netikėtas daugiau nei dešimtmetį kuriančio nepriklausomo teatro „Cezario grupė” darbas. Teatro meno vadovo Cezario Graužinio vedini, penki trupės aktoriai ir kompozitorius Martynas Bialobžeskis vėl pasuko naujų iššūkių reikalaujančiu keliu. „Vaizduotės teatro” principais pastatę ne vieną šiuolaikinę pjesę, įpūtę naują gyvybę poezijos skaitymui teatre, šįsyk kūrėjai ėmėsi genialaus britų poeto, Williamo Shakespeare’o amžininko, Christopherio Marlowe žymiausio kūrinio „Tragiška daktaro Fausto istorija”.

Dr. Faustas
Pasak C. Graužinio, „Šiais „Dievo išvarymo” laikais žmogus skausmingai blaškosi, nebežinodamas ką daryti su esminiu savo instinktu – tikėjimu. Kaip išsilaisvinti nuo jo, kur bėgti, slėptis – arba, kaip jį realizuoti?” Pasitelkę makabrišką humorą ir karčią ironiją, C. Graužinis ir jo trupė renkasi klasikinę daktaro Fausto istoriją kaip pagrindą kurti spektaklį šia bene aktualiausia nūdienos tema.

Klasikinis Dievo ir velnio sąmokslo prieš Faustą siužetas spektaklyje „Dr. Faustas” originaliai praplėstas: šiuolaikinis Faustas atsako sąmokslu į sąmokslą. Jei dabartiniame mokslu grįstame pasaulyje skelbiama, kad siela neegzistuoja, tuomet Faustas mainais į velnio paslaugą atidavė tai, ko nėra. Ką reiškia parduoti žmogaus sielą pasaulyje, kuriame ji nebereikalinga?

Lietuvoje Marlowe kūriniai iki šiol nebuvo išversti ir pastatyti teatre. Teatro „Cezario grupė” spektaklis – pirmoji istorijoje galimybė Lietuvos teatro publikai susipažinti su šio paslaptingo ir paradoksalaus autoriaus kūryba. Kūrinio apie Faustą pasirinkimas atspindi teatro „cezario grupė pasiryžimą nesikartoti, eksperimentuoti, ieškoti naujų, įkvepiančių temų ir iš pagarbos savo publikai eiti vis naujų kūrybinių ir dvasinių iššūkių reikalaujančiu keliu.

Režisierius C.Graužinis gyvena ir dirba Graikijoje. Į Vilnių jis grįžta kurti spektaklių su „cezario grupe” – penkiais savo išugdytais aktoriais: Brigita Arsobaite, Paulium Čižinausku, Vytautu Kontrimu, Vilma Raubaite, Julium Žalakevičium. Iki darbo Graikijoje C. Graužinis dėstė ir režisavo įvairiose Europos šalyse – Švedijoje, Suomijoje, Farerų salose, Kroatijoje, Slovėnijoje, Lenkijoje. Režisierius yra sukūręs daugiau nei keturias dešimtis spektaklių įvairiose šalyse.

Bilietus į spektaklį platina Tiketa.
Su ISIC ir ITIC pažymėjimu 30% nuolaida
„Dr. Fausto” premjera vyks Menų spaustuvėje spalio 31 ir lapkričio 2 d. 19 val.
Daugiau informacijos www.cezariogrupe.lt

Tau gali būti įdomu: