TOP 10 LANKYTINŲ VIETOVIŲ LIETUVOJE

Šiame straipsnyje surasi ISIC TOP 10 rekomenduotinų vietų ir veiklų Lietuvoje. Dalinamės įdomesnėmis, dar nelankytomis vietovėmis, kurios paliks Tau ir Tavo draugams įspūdį ir atneš gerą nuotaiką. Sudėliojome viską taip, kad per vieną dieną galėtum aplankyti kelis objektus, esančius šalia vienas kito. Apačioje surasi ir kelionės checklist‘ą, kad nieko nepamirštum su savimi pasiimti.

Klaipėda – Nida dviračiu

Kelionė dviračiu iš Klaipėdos į Nidą – tai puiki galimybė pamatyti Baltijos pajūrio grožį. Tai vienas įspūdingiausių Lietuvos maršrutų.

Visa asfaltuota dviračių trasa driekiasi net 52 km. Kraštovaizdis susideda iš pušynų, smėlio kopų ir kartu atsiveria nuostabūs vaizdai į Baltijos jūrą. Pakeliui į Nidą galėsi sustoti Juodkrantėje, Pervalkoje ar Preiloje. Trasa yra saugi, nes joje automobilių transportas uždraustas, tad sutiksi tik savo draugus dviratininkus.

313 vandenlenčių parkas

Naujausias ir moderniausias vandenlenčių parkas Europoje, „313 cable park“, įsikūręs Užpelkiuose ir nutolęs apie 10 km. nuo Palangos. Trasos ilgis – net 610 m. Čia Tavęs lauks ne tik patyrę instruktoriai, kurie paaiškins visas sporto subtilybes, bet ir baras „Briusly“ bei didelė terasa su vaizdu į ežerą.

Jei dar niekada nebandei vandenlenčių sporto – ne bėda! Išbandyk pradedančiųjų trasą, kurioje sistemos greitis yra lėtesnis.

  • Su savimi turėk tik rankšluostį, nes visą reikalingą įrangą, įskaitant hidrokostiumą, šalmą, liemenę ir plaukimo lentą, galėsi išsinuomoti vietoje.

Nuotraukos šaltinis: https://vandenlentes.lt/313-cable-park/

Battery Memel Nord

Leidžiant laiką pajūryje ir prisivalgius šokoladinių vaflių iki soties, patrauk į dar mažai žinomą vietą – Battery Memel Nord, pakrančių apsaugos bateriją. Šis po Antrojo pasaulinio karo išlikęs bunkeris supažindins su Lietuvos krašto istorija ir nukels į tuos laikus, kai Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Vokietijos.

Tiks ir istorijos gerbėjams, ir smalsuoliams, trokštantiems pamatyti dar neatrastų vietovių Lietuvoje.

  • Galėsi užsisakyti ir ekskursiją, kuri kainuoja vos 1 eurą.

Nuotraukos šaltinis: https://www.lithuania.travel/lt/vieta/baterija-memel-nord

Akmenų Rūžos pažintinis takas

Akmenų ruožus visoje Lietuvoje surasi tik Tytuvėnų regioniniame parke. Čia garsūs Lietuvos menininkai iš akmenų sukūrė originalias skulptūras. Visas pažintinio tako ilgis siekia apie 1.3 km.

Vietoje galėsi surasti informacijos apie akmenų atsiradimą, ledynmetį ir akmenų ruožo susiformavimą. 

Nuotraukos šaltinis: https://www.zavinta.lt/akmenu-ruzos-paslaptys-ir-viliones/  

Kirkilų apžvalgos bokštas

Kirkilų apžvalgos bokštas Biržų rajone išsiskiria savo architektūriniais vingiais ir traukia apsilankyti ne tik dėl savo formos, bet ir dėl atsiveriančių vaizdų į Kirkilų karstinius ežerėlius iš 30 metrų aukščio. Tai vienas gražiausių apžvalgos bokštų Lietuvoje.  

Nuotraukos šaltinis: http://moksleiviukeliones.lt/lt/birzai-ir-kirkilu-apzvalgos-bokstas

Levandų ūkis Mockūnuose

Vieta primenanti Provansą paliks įspūdį kiekvienam. Levandų ūkis, įsikūręs Mockūnuose, Biržuose, jau kuris laikas stebina atvykstančius nepaprastais levandų aromatais ir kviečia pasivaikščioti po levandų laukus. Po pasivaikščiojimo galėsi atsipūsti lauko kavinukės terasoje ir pasimėgauti skanėstais, kava bei arbata. 

  • Garantuojame Tavo Instagram šios nuotraukos patiks! Yra net galimybė išsinuomoti visą lauką ir į savo archyvą įsidėti kvapą gniaužiančias nuotraukas.

Nuotraukos šaltinis: https://www.pamatyklietuvoje.lt/lankytinos-vietos/levandu-ukis-birzu-rajone/11299

„Basi Basi“ restoranas Anyksčiuose

Ant Anykščių miesto upės kranto, šalia užtvankos, dainininkės Justės Arlauskaitės – Jazzu įkurtas jaukus restoranas „Basi Basi“ kviečia užsukti paragauti skanaus, kiek gurmaniško maisto. Jei nusibodo mėsainiai ir bulvytės, užsuk ir pasilepink su draugais.

  • Jei sugalvosi aplankyti restoraną savaitgalio metu, geriau užsirezervuok staliuką. 

Nuotraukos šaltinis: https://www.pamatyklietuvoje.lt/maitinimas/restoranas-basibasi/20153

Kabantys tiltai Liucionyse ir Buivydžiuose

Jei pasiilgai ekstremalių pojūčių, pereik per Buivydžių kabantį tiltą per Nerį, įsikūrusį Buivydžiuose. O jei nori patirti dar aštresnių – išbandyk Liucionių kabantį tiltą. Adrenalino dozė – garantuota!

  • Tik būk atsargus ir šiose vietose elkis atsakingai!

Nuotraukos šaltinis: https://www.pamatyklietuvoje.lt/details/buivydziu-kabantis-tiltas-per-neri/6108

Plaukimas Merkiu baidarėmis su nuostabiais skardžiais

Merkys  – didžiausia Lietuvos pietryčių upė, atitekanti į Lietuvą iš Baltarusijos ir įtekanti į Nemuną. Plaukimas Merkiu – dinamiškas, jame yra nemažai posūkių ir išskirtinai gražių skardinių kraštovaizdžių. Pasistačius palapinę ant skardžio galima apžvelgti visą vandens ir miško panoramą iš aukštai.

  • Jei planuoji vienos dienos plaukimą Merkio upe, rekomenduojame rinktis maršrutą nuo Puvočių iki Merkinės (apie 14 km.) arba Mardasavo iki Merkinės (apie 22 km.). 
  • Jei sugalvosi, kad nori praleisti kelias dienas stovyklaujant su palapinėmis, rinkis atstumą nuo Senosios Varėnos iki Merkinės (apie 46 km.).
  • Taip pat gali baigti kelionę vienoje iš turistinių stovyklaviečių, kurioje su draugais galėsi išsinuomoti kaimo sodybą su pirtimi. 
  • Nepamiršk su savimi turėti purškalą nuo vabzdžių, kremą nuo saulės, vandens, o jei išsiruoši į ilgesnę kelionę pasiimk maisto, palapinę, miegmaišį, žibalo ir didesnį žiebtuvėlį laužui užkurti, neperšlampamą apsiaustą, jei pradėtų lyti, aliuminį puodą maistui.  

Nuotraukos šaltinis: https://m.atostogoskaime.lt/pramogos/baidares-dzukijos-nacionaliniame-parke/

Kiemo galerija Kaune

E. Ožeškienės g. 21, įsikūrusioje Vytenio Jako „Kiemo galerijoje“, tarpukariu gyveno žydų šeimos, o šiandien kiemas kviečia visus susipažinti su meno instaliacijomis ir pasigrožėti gatvės menu. Taip pat visiškai šalia galėsi rasti ir Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų, kurį tikriausiai lankei dar būdamas mokinukas. O dar šiek tiek toliau pasivaikščiojus galėsi pasiekti Laisvės alėją arba surasti Rožinio dramblio piešinį!

Nuotraukos šaltinis: https://www.seimosgidas.lt/marsrutas-po-kauna-su-vaikais-ka-pamatyti/sdr_hdrb/

Nepamiršk į keliones pasiimti ISIC pažymėjimo ir su nuolaida užsipilk degalų EMSI degalinėje. O kad kelionė būtų smagesnė – griebk kavos su 30 proc. nuolaida!

Taip pat prisegame Tau kelionių chekclist‘ą, kad nepamirštum su savimi pasiimti visų būtiniausių daiktų!

Tau gali būti įdomu: