Superherojų kostiumai suteikia drąsos | NowJapan 2016

nowjapan 2016 ISIC nuolaida

Su ISIC bilietams taikoma nuolaida – NowJapan 2016 bilieto kaina tik 5,4€!

Itin sudėtingų superherojų kostiumų gamyba, persirengimai jais, įspūdingos fotosesijos ir pasirodymai ant scenos sparčiai augančiai Lietuvos superherojų kostiumų pasirodymo (angl. „cosplay“) bendruomenei yra kasdienybė. Miglė „Narya“ – festivalio „nowJapan“„cosplay“ pasirodymų 2015-aisiais nugalėtoja ir Lietuvos atstovė „EuroCosplay“ konkurse – pasirodymams nuo galvos iki kojų pasislepia savo gamybos šarvuose. Su Migle, kuri balandžio 10 d. „EuroCosplay“ patirtimi dalinsis „nowJapan: INTRO“ renginyje, kalbamės apie lietuviams neįprastą, bet pasaulyje labai pamėgtą užsiėmimą ir didžiausius bei smagiausius pasiekimus tarptautiniuose „cosplay“ konkursuose.

 

Migle, kuo ypatingas yra „cosplay“?

Literatūroje, filmuose, žaidimuose ar animaciniuose filmukuose visuomet galime rasti herojų, artimą mums. Tai saviraiškos būdas, kuris net nedrąsų žmogų gali nuvesti iki pasirodymų ant scenos – juk ten jau dėmesio centre pakliūni ne pats, o tavo herojus. „Cosplay“ yra scenos pasirodymo menas, susidedantis iš herojaus kostiumo, persikūnijimo į herojų, pasirodymo scenoje bei pozavimo nuotraukoms. Tai gali daryti savarankiškai arba su grupe, tiesiog mėgaujantis procesu arba siekiant pripažinimo.NowJapan 2016  Miglė Fai D. Fluorite Rhainė Photography

 

Aktyviai dalyvauji „cosplay“ konkursuose – kokiais pasiekimais labiausiai didžiuojiesi?

„Cosplay“ veikla užsiimu jau beveik septynerius metus. Konkursuose dažnai dalyvauju ne viena, o su „cosplay“ grupele „Blackout“. Džiaugsmo yra atnešusi ne viena bendra pergalė Lietuvos ir Latvijos renginiuose. Iš solo pasiekimų smagiausiais įvardinčiau festivalyje „nowJapan“2015-aisiais laimėtą pirmąją vietą bei iškovotą galimybę atstovauti Lietuvą tarptautiniame „EuroCosplay“ konkurse Londone.

Pastaruoju metu apie Lietuvos „cosplay“ bendruomenę vis daugiau galima išgirsti ir užsienyje, tad konkursuose dalyvaujantys bendruomenės nariai siekia atstovauti Lietuvą tarptautiniuose konkursuose, tokiuose kaip „EuroCosplay“ ar „Cosplay World Masters“. Šiuose konkursuose susirenka geriausi šio scenos meno atstovai, tad varžytis su jais yra didelė garbė. Žinoma, yra ir tokių bendruomenės narių, kuriems laimėjimai nėra svarbūs – jie tiesiog nori smagiai leisti laiką su bendraminčiais.

 

NowJapan 2016  Miglė Kusuriuri. Rhainė PhotographyDalyvaujant „cosplay“ konkursuose – tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniuose – būtina pasirodyti su superherojaus kostiumu, kuris dažnu atveju yra savadarbis. Ar savo kostiumus gamini pati?

Įvairiai – kostiumus siuvuosi pati, kai noriu dalyvauti konkurse ir sulaukti savo sugebėjimų įvertinimo, o kai planuoju tik linksmai praleisti laiką net nelipant ant scenos, dalis kostiumo įsigyju.

 

Bet juk kostiumo gamyba tikriausiai užtrunka labai daug laiko?

Turiu kostiumų, prie kurių dirbau metus, ir turiu tokių, prie kurių dirbau savaitę ar dvi. Kiti gali užtrukti trumpiau ar ilgiau – viskas priklauso nuo gabumų ir pasirinkto kostiumo dydžio. Juk vieni kostiumai gali pareikalauti tik siuvimo, o kiti ir šarvų bei dekoracijų gamybos.

 

O kaip reikia pradėti kostiumo gamybą?

Viskas prasideda nuo paveikslėlių, kuriuose kostiumas matytųsi iš visų pusių, surinkimo. Tuomet planuoju, kokias medžiagas naudosiu kostiumui, vaikštau po parduotuves ir ieškau tų medžiagų, kol galiausiai viską turėdama pradedu gamybą. Kartais detales ar  medžiagas siunčiuosi iš užsienio, nes jų negaliu rasti Lietuvoje. Kai kostiumas jau paruoštas, planuoju pasirodymą su juo – paruošiu muzikinį takelį, repetuoju pasirodymo judesius.

Svarbiausia „cosplay“ taisyklė – turi būti smagu tuo užsiimti! Bet labai svarbu ir skirti pakankamai dėmesio detalėms ir užbaigti kostiumą ne naktį prieš renginį, o pasimatuoti visas jo dalis, išbandyti pasirodymo judesius ir įsitikinti, kad niekas nekliūna. Tai padeda išvengti staigmenų ant scenos.

Naujausias ir daugiausia pastangų pareikalavęs mano kostiumas buvo „Commander Shepard“ iš fantastinio video žaidimo „Mass Effect“ trilogijos. Man ši herojė reiškia ryžtą, drasą, daug linksmų prisiminimų ir dar daugiau valandų, praleistų mokantis dirbti su naujomis medžiagomis.

 

Now Japan 2016 Miglė Commander Shepard. ArtflowerKodėl užsiimi šia veikla?

„Cosplay“ yra mano hobis. Juo užsiimu, kai norisi pailsėti, o tuo pačiu ir išbandyti save. Užsiimdama šia veikla įgijau vertingos patirties, susipažinau su daugybe naujų žmonių ir net persidažiau plaukus – dažiausi pasirodymui dėl herojaus, bet taip patiko, jog ir nebekeičiau spalvos į natūralią!

Miglė rekomenduoja „cosplay“ tiems, kam gyvenime trūksta įvairiapusiškumo. Šiame užsiėmime kiekvienas gali atrasti tai, kas jiems patiks – kūrybinis procesas, reikalaujantis tiek loginio mąstymo, tiek fantazijos, dalyvavimas renginiuose, kur galima susitikti su bendraminčiais, pasirodyti ant scenos, ar tiesiog palikti įspūdį. Miglės teigimu, „cosplay“ gali patikti žmonėms, kurie galbūt kitomis aplinkybėmis nedrąsiai jaustųsi dėmesio centre, tačiau čia dėmesio centre yra veikėjas – tai suteikia laisvės.

 

nowJapan: INTRO 2016“ balandžio 10 d. 13 val. menų fabrike „Loftas“

 

Užsiregistruoti „nowJapan: Intro“ kostiumų pasirodymui galima čia iki šių metų balandžio 4 d.: http://goo.gl/forms/8d0E7pVgjY

Daugiau apie nowJapan:

Didžiausias Baltijos šalyse tradicinės ir šiuolaikinės Japonijos kultūros festivalis nowJapan laužo mitus apie Tekančios Saulės šalį. nowJapan kviečia Japoniją pamatyti, išgirsti, užuosti, paragauti, paliesti  ir pamilti iš arti. Labai arti. Festivalis organizuojamas jau aštuntus metus ir Lietuvą su Japonija kasmet sujungia rudenį.

Miglė rekomenduoja „cosplay“ tiems, kam gyvenime trūksta įvairiapusiškumo. Šiame užsiėmime kiekvienas gali atrasti tai, kas jiems patiks – kūrybinis procesas, reikalaujantis tiek loginio mąstymo, tiek fantazijos, dalyvavimas renginiuose, kur galima susitikti su bendraminčiais, pasirodyti ant scenos, ar tiesiog palikti įspūdį. Miglės teigimu, „cosplay“ gali patikti žmonėms, kurie galbūt kitomis aplinkybėmis nedrąsiai jaustųsi dėmesio centre, tačiau čia dėmesio centre yra veikėjas – tai suteikia laisvės.

 

Tau gali būti įdomu: