Tarptautinė studentų diena 2014

2014 lapkričio 17 d. yra minima tarptautinė studentų diena. Šiais metais ši šventė bus unikali tuo, kad pirmą kartą Vilniuje ji vyks visą savaitę, 17 – 25 d. Visoje Lietuvoje studentai jai ruošiasi skirtingai. Tai progai visuose miestuose bus gausu kultūrinių ir socialinių renginių, akcijų bei pramogų.

Lapkričio 17 d. 12 val. Vilniaus Gedimino prospekte bus rengiama „Studentų eisena“, kuri simbolizuos vieningą studentų bendruomenę, o kitą dieną studentai gal mėginti tapti Vilniaus meru. Kaune studentai nutarė švęsti studentų dieną šiek tiek anskčiau ir jau lapkričio 14 d. surengs cepelinų valgymo varžybas, o vakarą karūnuos šauniausios studentės „LEDI“ rinkimai, kurie vyks Kauno sporto Halėje. Klaipėdiečiai šią šventę pradėjo švęsti dar anksčiau. Tarptautinė studentų diena Klaipėdoje pradėta minėti jau lapkričio 10 d. ir bus minima iki pat lapkričio 23 d.

Visos šios studentų šventės metu studentai galės džiaugtis ne tik jiems skirtais renginiais bei akcijomis, bet ir didesnėmis nei įprasta nuolaidomis apsilankant kavinėse, teatruose, koncertuose, kino salėse ir pan.

Kada atsirado tarptautinė studentų diena?

1939 m. lapkričio 17-ąją Čekoslovakijoje vyko studentų pasipriešinimas prieš vokiečių okupaciją. Tą dieną daug studentų buvo areštuota ir sušaudyta, o daugiau nei 1000 jų išsiųsta į koncentracijos stovyklas. 1941 m. Londone vyko tarptautinis studentų susitikimą prieš fašizmą. To susitikimo metu buvo nuspręsta lapkričio 17-ąją laikyti Tarptautine studentų diena.

tarptautinė stdentų diena
Minint šią dieną visame pasaulyje siekiama suvienyti visus  studentus, nepaisant jų kultūros,  rasės, kalbos ir kitų tradicijų. Šiai dienai skatinama rengti koncertus, akcijas skirtas studentams, palaikyti ir prisidėti prie studentiškosios visuomenės. Juk studentai yra ne tik dalis visuomenės, jie yra visuomenės ateitis.

ISIC Lietuva specialiai šiai šventei rengia staigmeną. Daugiau informacijos visai netrukus! Sek naujienas!

Tau gali būti įdomu: