Vasara pajūryje. Kaip smagiai ir pigiai praleisti atostogas

Pirmoms vasaros dienoms žengiant į Lietuvą, Lietuvos pajūris tiesiog suskamba nuo garsaus jaunimo juoko. Kodėl Lietuvos pajūris? Nes čia – studentų vasaros darbo ir pramogų sostinė. Čia atvykus norisi laiką leisti smagiai, nerūpestingai ir įsimintinai. Kad pramogauti ir atostogauti būtų dar smagiau, pateikiame keletą patarimų, kaip pigiai leisti atostogas vasara pajūryje.

Pigaus atvykimo alternatyvos

Nusprendus atostogauti pajūryje, visų pirma, svarstoma transporto alternatyva. Dažnam kyla klausimas, koks pigiausias būdas pasiekti pajūrį.

Keletas atvykimo alternatyvų:

  • Traukiniu. Mūsų skaičiavimais, tai pigiausias variantas pasiekti pajūrį. Greitai, pigiai bei patogiai atvyksite į Klaipėdą iš įvairių Lietuvos miestų, sujungtų traukinio bėgiais. Traukinio bilietus pirkdami su ISIC, galite sutaupyti net iki 24 Lt (važiuodami į vieną pusę).
  • Autobusu. Dauguma autobusų kompanijų, net ir vasarą studentams taiko nuolaidas autobusų bilietams*. O jei dar bilietus užsisakysite internetu „pirmyn ir atgal“, galite sutaupyti nuo 3 Lt iki 22 Lt. Kainas ir nuolaidas tikrinkite autobusubilietai.lt
  • Automobiliu. Susi-kooperavus su draugais, pažįstamais ar giminėmis, kurui skirtos išlaidos dalinsis keletui asmenų. Priklausomai nuo miesto, iš kurio vyksite, galite sutaupyti apie 10-35 Lt, jei degalus pilsite Neste Oil degalinėse su ISIC.

vasara atostogos

Į pajūrį traukia išskirtinės pramogos

Daugeliui pajūris asocijuojasi su smagiomis vandens sporto pramogomis. Tačiau, čia galima rasti kur kas daugiau smagių dalykų, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Viena iš pramogų, kurią tikrai verta išbandyti bent kartą gyvenime – kaitavimas. Tai geriausių elementų kombinacija iš buriavimo, banglenčių, vandenlentės ir parasparnių sporto. Smagiausia, kad pramoga mėgautis gali net visai nepatyrę. Atsistoji ant vandens slidžių, įsikimbi į tave tempiantį lyną ir leidiesi vandens paviršiumi. Jei turite ISIC, ši pramoga Kintų kaitų klube jums kainuos tik 99 Lt (įprasta kaina 150 Lt). Sutaupysite 51 Lt.

Kiek ramesnė, tačiau ne ką mažiau įspūdingesnė pramoga – nardymas. Daugelis važiuoja nardyti į Turkiją, Egiptą ar kitas šalis, tačiau net nesusimąsto, kokie povandeniniai lobiai ir koks grožis, slypi mūsų šalies vandenyse. Nardymo akademija (Plungės raj., Platelių ež.) siūlo susipažinti su Platelių gelmėse slypinčiu lobiu ir povandeniniu gyvenimu vos už 150 Lt (fotosesija dovanų). Sutaupysite 20 Lt.

Tie, kuriuos žavi aukštis, greitis, adrenalinas, nesvarumo ir trapumo jausmas – turėtų pasvarstyti apie šuolį parašiutu. Jausmas neapsakomas, įspūdis ilgai išliekantis, o gyvenimo džiaugsmas atrandamas iš naujo. Klaipėdoje šokti su parašiutu galima Klaipėdos parašiutininkų klube. ISIC turėtojams Tandem šuolis parašiutu (30 s.) kainuos 360 Lt (įprasta kaina 380 Lt), o šuolis sparno tipo parašiutu iš 1 200 m aukščio kainuos 190 Lt (įprasta kaina 200 Lt). Sutaupysite nuo 10 iki 20 Lt.

kaitavimas

Tie, kurie neprisiryš nerti giliai po vandeniu, šokti iš lėktuvo su parašiutu ar kaituoti, tačiau nori nuveikti šią vasarą kažką „tokio“ įspūdingo, jiems rekomenduojame pakilti aukštai į dangų ir su Klaipėda susipažinti iš paukščio skrydžio. Jei rinksitės Klaipėdos avialinijų organizuojamą apžvalginį skrydį parasparniu su fotosesija. Šis malonumas su ISIC pažymėjimu kainuos 110 Lt (įprasta kaina 140 Lt). Sutaupysite 30 Lt.

Pajūryje (Klaipėdoje) KAR KAR nuotykių parke ISIC turėtojai gali laipioti, karstytis po medžius ir smagiai leisti laiką su nuolaida. Jūs sutaupysite 10 Lt/asm.

Užsiimti fizine, psichosocialine bei intelektualine veikla, leistis į pažintinius-patirtinius žygius, pamatyti Pamario krašto grožį ir unikalumą galima pasirinkus Irklakojis paslaugas. Turintys ISIC, naudotis Irklakojis paslaugomis ar leistis į žygius galės už 15% mažesnę kainą nei įprastai.

Jei ruošiatės vasarą leisti su trenksmu, išskirtinai ir netradiciškai, tada plaukite laivu iš Minijos kaimo – Mingės Egzotika (Kintų seniūnija, Šilutės r.) iki Nidos. Turėdami ISIC, jūs plauksite už 20% mažesnę kainą nei įprastai.

Na ir kaip vasara be baidarių. Tai nepaprastas malonumas. Net pirmą kartą sėsdami į baidarę, nesunkiai išmoksite irkluoti. Su savimi turėkite šiek tiek maisto atsargų, lietpaltį, o reikalingiausius daiktus (mobilų tel. ir pan.) susipakuokite į užtraukiamą maišelį. Geriausia iš karto apsivilkti maudymosi kostiumėlį, nes sušlapimo galimybė itin didelė. Gražiausia Žemaitijos upe Minija siūlo keliauti Minijos baidarės. Jei turėsite ISIC, sutaupysite 15% nuo įprastos inventoriaus nuomos kainos.

Kaip pigiai pavalgyti

Tiesa, kad pramogaujant laikas prabėga greitai, tačiau skrandis mums primena, kad skirtumėme laiko ir jam. Norėdami išleisti mažiau pinigų, maistą pasidarykite patys. Jei nenorite gaminti, atminkite, kad nuo 12 iki 15 val. daugumoje kavinių yra dienos pietūs, kuriuos vidutiniškai galite pavalgyti nuo 5 Lt iki 15 Lt. Taip pat įvairūs Lietuvos barai, picerijos, greito maisto užkandinės ir kavinės suteikia nuolaidas ISIC turėtojams. Su ISIC sutaupysite nuo 5% iki 10% nuo sąskaitos. Nuolaidas tikrinkite www.isic.lt/nuolaidos
Karštą vasaros dieną paskanaukite ledų Yogis Frozen Yogurt arba JUM JUM Frozen Yogurt parduotuvėse. Iki 10 proc. nuo sąskaitos sutaupysite, jei ledus pirksite su ISIC. Ir pagrindinis patarimas – gerkite daug vandens!

nuolaidos studentams

Kaip išsirinkti pigią nakvynę

Nakvynės namų pasirinkimą lemia kelionės tikslas bei finansinės galimybės. Gera ir pigi alternatyva norintiems sutaupyti yra jaunimo nakvynės namai/hosteliai. Nakvynė jums kainuos pigiau nei viešbutyje. Neabejojame, kad keliaudami vieni ir apsistoję hostelyje, akimirksniu susirasite draugų. O kur dar jaunimo organizuojamos linksmybės. Žodžiu, smagus laikas, gera kompanija ir nedidelės išlaidos garantuotos. Turintys ISIC, nuo sąskaitos sutaupys iki 15%, jei apsistos Klaipėda Hostel (Klaipėda), Hostel Kubu (Klaipėda), Baltija hotel (Palanga) hosteliuose arba svečių namuose Neonelė (Palanga).
Jei jums komfortas nė motais, svajojate bent naktį praleisti gamtos apsuptyje ir neplanuojate nakvynei išleisti daug pinigų – idealiai tiks kempingai. Tik nepamirškite apsaugos nuo uodų! Studentai Pajūrio kempinge moka iki 10% mažiau nei įprastai.
Komforto mėgėjams rekomenduojami viešbučiai. Čia jūs turėsite privatumą, saugumą ir nereikės tualetu bei dušu dalintis su kitais gyventojais. Turintys ISIC, sutaupys iki 20% nuo nakvynės sąskaitos, jei apsistos viešbutyje “Vėtra” (Klaipėda), Žaliąjame slėnyje (Klaipėda), viešbutyje Vyturys (Palanga) arba viešbutyje Žilvinas (Palanga). Sutaupysite nuo 10-40 Lt per dieną vien nakvynei.

vasara

Į pajūrį traukia renginių gausa. Kaip visur suspėti?

Pramogos, draugai, poilsis, ir gausybė renginių pajūryje bei kituose Lietuvos mietuose. Renginių sąrašą rasite ISIC Lietuva oficialioje svetainėje renginių skiltyje www.isic.lt/renginiai. Renginių ir pramogų tiek daug, o visko norisi, todėl natūraliai kyla klausimas, kaip visur suspėti? Pagrindinis patarimas būtų – pamirškite internetą televiziją ir visus kitus kas dienai įprastus dalykus! Linksminkitės iki paryčių ir neskaičiuokite laiko. Juk atostogos!

Smagaus ir įsimintino laiko Lietuvos pajūryje!

Žinote, ką dar būtų galima veikti pajūryje? Pasidalinkite!

Naudingos nuorodos:
Apie lankytinas vietas Klaipėdoje ir jos apylinkėse skaitykite: klaipedainfo.lt
Apie lankytinas vietas Palangoje jos apylinkėse skaitykite: palangatic.lt
Apie lankytinas vietas Nidoje ir jos apylinkėse skaitykite: nerija.lt
Apie lankytinas vietas Kretingoje ir jos apylinkėse skaitykite kretingosturizmas.info
Apie lankytinas vietas Nemuno deltos regioniniame parke (Rusnė, Šilutė) nemunodelta.lt

Tau gali būti įdomu: