Tarptautiniai studentų projektai – galimybė, kurios nevalia praleisti

Kauno technologijos universiteto (KTU) taikomosios matematikos absolventas Jonas Čepkauskas teigia – jei per studijų metus nedalyvavai jokiame tarptautiniame studentų projekte – praradai nemažą dalį studentiško gyvenimo malonumų. Pats vaikinas šiais malonumais pasinaudojo kiek tik buvo progų, nors jei būtų galimybė, įvairiuose projektuose būtų dalyvavęs dar daugiau. Kur Jonui teko dalyvauti, kokių įspūdžių patirti ir kodėl visiems studentams vaikinas siūlo pasinaudoti tokiomis galimybėmis – viskas iš pirmų lūpų.

Besimokydamas taikomosios matematikos, J. Čepkauskas buvo išvykęs į tris projektus, bet šiandien jam šis skaičius atrodo ganėtinai mažas.
„Esu dalyvavęs trijuose tarptautiniuose studentų projektuose. Dabar šiek tiek gailiuosi, kad studijų pradžioje nepasidomėjau ir nežinojau, kas yra tie tarptautiniai studentų projektai ir kokį malonumą suteikia. Dabar skaičius trys atrodo labai mažas, tačiau projektine veikla susidomėjau tik įpusėjus studijoms: į vieną iš jų važiavau trečiame kurse, o į kitus du – ketvirtame“, – pasakojo Jonas.

Domėtis studentų projektais vaikiną paskatino noras keliauti bei pažinti kitas tautas, maža to, projektų organizatoriai apmoka dalį išlaidų, todėl studentams vien dėl to reikėtų pasinaudoti jiems siūlomomis galimybėmis.

tarptautiniai studentų projektai
„Prisijungti prie įvairių projektų mane paskatino noras keliauti, pamatyti kitas šalis bei pažinti įvairius ir įdomius žmones. Projektų dėka galima keliauti mokant tik trisdešimt procentų kelionės išlaidų. Organizatoriai taip pat pasirūpina maitinimu, įvairiomis ekskursijomis po lankytinus objektus, taip pat rengia užimtumo programas, seminarus, dirbtuves, žaidimus. Maža to, kiekvieną vakarą vyksta smagūs studentiški vakarėliai“, – apie projektuose organizuojamas pramogas kalbėjo taikomosios matematikos absolventas.

Pirmasis projektas, į kurį išvyko Jonas, buvo Vokietijoje vykęs „CAMPUS PARTY in Berlin“. Į šį technologijų festivalį sugužėjo studentai iš viso pasaulio, kurių buvo daugiau nei dešimt tūkstančių, o vaikiną prisijungti ir keliauti kartu pakvietė universiteto draugai.

„Įdomu tai, kad šis festivalis vyko buvusiame Berlyno oro uoste, kuriame buvo įkurtas palapinių miestelis. Šiame miestelyje buvo pastatyta penki tūkstančiai palapinių, todėl pirmą kartą gyvenime teko miegoti palapinėje, kuri buvo pastatyta angare po stogu“, – smagiais atsiminimais dalijosi vaikinas.

Nepaisant smagaus laiko praleidimo, tokie tarptautiniai studentų projektai suteikia ir daug naudingų žinių bei praplečia mokslinį akiratį.
„Festivalio metu garsūs žmonės skaitė įvairiausius mokslinius pranešimus, vyko seminarai, buvo pristatomi naujausi išradimai, koncertavo robotas grojantis būgnais, vyko daug visokių dirbtuvių. Per šią savaitę susidūriau su puikia technologinių ateities perspektyvų apžvalga. Galiu pasakyti tik tiek, kad projektas labai patiko, organizatoriai maloniai supažindino su Berlynu, vežiojo naktiniais autobusais su gidais po naktinį miestą“, – įspūdžius pasakojo studentas.

tarptautiniai studentų projektai
Nors J. Čepkauskas universitete krimto taikomosios matematikos mokslus, tačiau studentų projektuose jam teko susidurti su įvairia veikla. Lenkijos kalnuose, Zakopanėje vykusiame „Acting Europe 2 – Zakopane 2013“, vaikinas susipažino su aktorystės vingrybėmis.
„Šiame tarptautiniame projekte dalyvavo studentai iš Lenkijos, Lietuvos bei Slovakijos. Projekto tema: drama ir teatras, todėl visą tą laiką mokėmės aktorystės meno. Viskas buvo susiję su vaidyba ir teatru. Turėjome įvairiausius mokymus, o projekto pabaigoje statėme spektakliuką vaikams“, – apie įdomią patirtį pasakojo vaikinas.

Be aktorystės, visų studentų laukė ir puikus laiko praleidimas bei pažintis su kitomis kultūromis.
„Kiekvieną vakarą dalyvavome smagiuose vakarėliuose, taip pat vyko lietuviškas vakaras, kurio metu pristatėme savo šalį, tradicijas, žaidėme įvairius lietuviškus žaidimus. Kitą vakarą tokias programas rengė lenkai ir slovakai. Laisvu laiku keliavome po Zakopanės kalnus ir grožėjomės nacionalinio parko grožiu“, – teigė Jonas.

Trečiasis projektas, kuriame Jonas dalyvavo jau besimokydamas ketvirtame kurse – astronomijos projektas Turkijoje. Šiame renginyje susirinko studentai iš Lietuvos, Slovėnijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės ir, žinoma,  Turkijos.

„Į šį projektą sugalvojau važiuoti per penkiolika minučių ir po savaitės jau keliavau į Turkiją. Į projektą registravosi mano draugės, o kai sužinojau, kad laisvų vietų dar yra, net nesudvejojęs užsirašiau ir aš. Projektas vyko dešimt dienų, kurių metu lankėme planetariumus, klausėme seminarus apie žvaigždynus ir dangaus kūnus. Projekto tikslas buvo sukonstruoti teleskopą, o jį sukonstravę naktį važiavome ant didžiulio kalno, kur stebėjome mėnulį ir žvaigždes“, – apie įdomią išvyką prisiminė Jonas.

Po projektinės veiklos jaunieji mokslininkai turėjo laisvo laiko, todėl nepraleido galimybės pasilepinti turkiška saule. Jonas prisimena ir kiek keistoką turkišką pramogą, kurią teko stebėti.

„Turėjome ir laisvo laiko, todėl važiavome pasidžiaugti jūra ir saule. Kiekvieną vakarą vyko kiekvienos valstybės vakarėliai su tradicijomis ir žaidimais. Vienas įdomesnių ir keistesnių dalykų, su kuriuo teko susidurti Turkijoje – tai vykstanti gyvulių aukojimo šventė, kurios metu buvo skerdžiama daug avių ir visur vyko apeigos“, – apie Turkijos keistenybes pasakojo vaikinas.

Jonas įsitikinęs – jei tik yra galimybė, visi studentai turėtų dalyvauti panašaus pobūdžio projektuose, nes tai puiki proga patirti daug studentiško gyvenimo malonumų, taip pat pigiai ir smagiai keliauti.

„Šie tarptautiniai studentų projektai man davė drąsos bendraujant su užsieniečiais, taip pat pamačiau šiek tiek kitų šalių, praplėčiau pažįstamų ratą. Dar ir dabar pabendrauju su vienu pažįstamu iš Turkijos, kuris net planuoja atvykti į Lietuvą, nes pamatė kokios gražios lietuvaitės merginos“, – juokaudamas pokalbį baigė Jonas.

Straipsnio autorė Lina Skersytė

Tau gali būti įdomu: