12 patarimų, kaip sutaupyti „neskaudžiai“

euras

Turbūt visi nors kartą gyvenime esame kam nors taupę. Kelionei, mašinai, naujam telefonui… Tačiau ne visada sekasi taip gerai, kaip norėtųsi, o kiaulė taupyklė pildosi įtartinai lėtai. Su šiais paprastais patarimais tikslą pasieksi daug lengviau!

 

 1. Jei universitete prireikia pačiam įsigyti vadovėlį ar kitą mokomąją medžiagą, paieškok studentų, kurie tą kursą jau baigę – tikriausiai jie turės reikalingą studijų medžiagą ir galės ją parduoti pigiau ar netgi padovanoti.

 2. Iš anksto nuspręsk, kokią sumą per savaitę ar mėnesį gali sau leisti pramogoms. Tai padės geriau planuoti biudžetą.

 3. Visada mokėk mokesčius laiku, taip išvengsi delspinigių.

 4. Į paskaitas keliauk pėsčiomis arba naudokis viešuoju transportu ir piniginė tau padėkos. O ir degalų reiks piltis rečiau…

 5. Nuomokis butą su kitu žmogumi. Taip sutaupysi tikrai ženklią pinigų sumą.

 6. Pasvarstyk, ar tau tikrai reikia visų mokamų paslaugų. Galbūt gali atsisakyti kabelinės televizijos ir mėgstamas laidas žiūrėti internete?

 7. Sek nuolaidas, taikomas studentams. Nustebtum sužinojęs, kiek daug puikių pasiūlymų gali gauti! Sužinok viską apie juos: www.isic.lt/nuolaidos

 8. Pasvarstyk, ar tau tikrai reikia tiek kanceliarinių priemonių? Penki tušinukai mėnesiui? Tiek tikrai neprireiks! Užrašų knygutė? Užrašus gali rašyti tiesiai į nešiojamąjį kompiuterį!

 9. Gali iškeisti daug pinigų reikalaujančias vasaros išvykas į savanoriavimą – taip ne tik sutaupysi pinigų, bet ir įgysi vertingos patirties. Sužinok daugiau www.zinauviska.lt tinklalapyje.

 10. Termosas ir karšta naminė kava išgelbės nuo papildomų išlaidų kavinėje.

 11. Atsidaryk taupomąją sąskaitą. Nors pinigai kapsės ne šviesos greičiu, bet po kurio laiko atsidaręs sąskaitą tikrai nustebsi!

Tau gali būti įdomu: