Transporto privilegijos ISIC mokiniams

isic-mokinio-transporto-nuolaida-isic-lt

ISIC tarptautinis moksleivio pažymėjimas (International Student Identity Card) nuo šiol teikia dar daugiau privilegijų! Kartu su  Lietuvos moksleivių sąjunga pranešame, kad jau dabar ISIC pažymėjimas mokiniams suteikia teisę naudotis viešojo transporto lengvatomis, kurios anksčiau buvo taikomos tik įprastinio moksleivio pažymėjimo turėtojams.

Jaunuoliai, turintys ISIC mokinio pažymėjimą, jiems skirtomis nuolaidomis ir privilegijomis gali naudotis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Lietuvos moksleivių sąjunga, atstovaudama visos šalies mokinių interesus ir suprasdama jų mobilumo poreikį, iniciavo šio pažymėjimo pripažįstamumo įtvirtinimą Lietuvoje. Pasak organizacijos l.e.p. Prezidentės Dovilės Bikelytės, ISIC mokinio pažymėjimu naudojasi nemaža dalis Lietuvos ir Europos moksleivių, todėl svarbu, kad, kaip ir visoje Europoje, Lietuvoje šis dokumentas būtų pripažįstamas. „Šio pažymėjimo įtvirtinimas suteiks daugiau patogumo mūsų šalies moksleiviams, – teigė D. Bikelytė.

Mokinių siekiui tapti mobilesniais pritaria ir LR Švietimo ir mokslo ministerija, įvertinusi, kad tokia praktika yra taikoma daugelio šalių moksleiviams. „Džiugu, kad Lietuvos mokiniai, norintys pasinaudoti transporto lengvatomis, nuo šiol galės pateikti ir tarptautinį ISIC mokinio pažymėjimą. Neabejotina, kad tai palengvins mokinių keliones ir sudarys palankesnes sąlygas dalyvauti formalaus ir neformalaus ugdymosi veiklose.“ – teigė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Fatkulina.

Tarptautinis ISIC mokinio pažymėjimas yra mokinio statusą patvirtinantis dokumentas ir nuolaidų kortelė, išduodama Lietuvos pagrindinių, vidurinių, profesinių mokyklų bei gimnazijų mokiniams nuo 12 m. amžiaus.

Tau gali būti įdomu: