Pulsas’15 | „Kitokių pasikalbėjimų“ autorius M.Bertulis: norėjau sukurti tai, kas paliktų gilų įspaudą žemėje

Prieš kelerius metus iš gimtųjų Šiaulių į Kauną studijuoti atvykęs Mantas Bertulis, veikiausiai, neįtarė, kad netrukus taps vieno populiariausio internetinio pokalbių šou autoriumi. „Kitokių pasikalbėjimų“ sumanytojas, dvidešimt vienerių metų vaikinas, sugebėjo padaryti tai, kas ne visada pavyksta televizijos vilkams – į pokalbių laidą pasikviesti pačias iškiliausias Lietuvos pramogų pasaulio personas bei žinomiausius žmones.

Didžiules minias į „Kitokius pasikalbėjimus“ pritraukiantis Mantas svajoja, kad vieną dieną jam pavyks į šią laidą pasikviesti ir šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę.

M.Bertulis ISIC kitokie pasikalbėjimai

Mantai, kaip kilo idėja pradėti „Kitokius pasikalbėjimus“? Galbūt dar vaikystėje ir pats svajojai tapti laidos vedėju?

Viskas prasidėjo nuo to, jog aš prieš pradėdamas „Kitokius pasikalbėjimus“ jau dirbau pusketvirtų metų krepšinio žurnalistu, tad interviu menas man nebuvo svetimas. Kilo idėja organizuoti pokalbių laidas, kurios vyktų gyvai, o jas galėtų atvirai stebėti ir žmonės. Vaikystėje tikrai nebuvo specialaus noro tapti laidos vedėju, nes aš anksčiau buvau daug uždaresnis, bet labai pasikeičiau persikėlęs studijuoti iš Šiaulių į Kauną.

Koks buvo šio projekto tikslas?

Aš visada norėjau turėti kažką savo. Sukurti tai, kas būtų siejama su tavimi ir galėtų ateityje palikti gilų įspaudą žemėje. Šio projekto tikslas išsigrynino tik bėgant laikui, kuomet supratau, kad tai gali tapti neblogu pokalbių šou, kurio Lietuvoje iki šiol nebuvo.

Su kokiais sunkumais susidūrei „Kitokių pasikalbėjimų“ pradžioje?

Žinoma, projekto pradžioje buvo šiek tiek sunku tai, jog išgirdę žmonės apie tokią idėją, tiesiog labai rimtai į tai nežiūrėjo. Būdavo sunku ir svečius pasikviesti į niekam nežinomą projektą, kol bėgant laikui apie „Kitokius pasikalbėjimus“ sužinojo dauguma.

 „Kitokiuose pasikalbėjimuose“ galima išvysti daug žinomų Lietuvos žmonių, kuriuos, veikiausiai, kartais sunku pasikviesti ir patyrusiems televizijos prodiuseriams. Kaip tau pačiam pavyksta? Ar pats esi už tai atsakingas?

Taip, aš dažniausiai kviečiu svečius pasitaręs kartu su Justinu Jankevičiumi. Kaip pats Donatas Motiejūnas užkulisiuose prasitarė, jog „Kitokie pasikalbėjimai“ yra pirma pokalbių laida po kelių metų pertraukos į kurią jis atėjo, kadangi kitose laidose stengiamasi tiesiog sudirbti žmones. Tokius žodžius buvo smagu girdėti. Manau, daug žinomų žmonių jau žino šią laidą, todėl neprieštarauja atvykti. Taip pat, Justino talentas ir autoritetas yra aukščiausio lygio.

M.Bertulis ISIC kitokie pasikalbėjimaiKokį pašnekovą ir kodėl buvo sunkiausia pasikviesti?

Nepasakyčiau, jog kažkurį buvo labai sunku pasikviesti. Tiesiog dažniausiai nutikdavo taip, kad neišeidavo suderinti laiko. Pavyzdžiui Beatą Nicholson į „Kitokius pasikalbėjimus“ kviečiau kokius aštuonis mėnesius, kol galiausiai pokalbis įvyko. Gabrieliaus Liaudansko-Svaro iki šiol vis dar nepavyksta pasikviesti.

Teko girdėti, kad norėtum į „Kitokius pasikalbėjimus“ pasikviesti ir prezidentę. Ko pats labiausiai norėtum paklausti šalies vadovės?

Jeigu atsidurčiau Justino vietoje, paklausčiau prezidentės apie jos eilinę dieną: kada keliasi, koks mėgstamiausias pietų patiekalas, kokius filmus žiūri prieš miegą. Ir dar pasiūlyčiau pažaisti šachmatais.

„Login 2015“ apdovanojimuose laimėjai metų starto nominacijoje. Ką tau reiškia toks apdovanojimas?

Man tai reiškia daug, nes šį tikslą buvau užsibrėžęs nuo pat Naujųjų metų ir jį įvykdžiau! Be abejonės, be galo smagu tapti nugalėtoju „Metų starto“ kategorijoje, užlipti ant scenos prieš tūkstantinę publiką ir atsiimti prizą. Tai įpareigoja mus dar labiau stengtis ir judėti pirmyn.

Esi jaunas ir iniciatyvus, sukūrei pasisekusį projektą, keliauji, tavo socialiniai tinklai mirga nuo nuotraukų su žinomais Lietuvos pramogų pasaulio atstovais. Kur tavo sėkmės paslaptis?

Kuo daugiau darai, tuo daugiau padarai. Jei rimtai, tai sėkmės paslaptis yra gerokai paprastesnė. Bendraukite su žmonėmis. Pažintys yra vienas didžiausių kelių į sėkmę. Aš jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad tik per pažintis galite gauti norimą darbą, bet jeigu sujungsite reikiamoje vietoje reikiamus taškus, tam tikri žmonės jums gali atverti daug durų.

M.Bertulis ISIC kitokie pasikalbėjimaiKokie tavo ateities planai? Galbūt išvysime ir daugiau tavo inicijuotų projektų?

Dažniausiai nežinau, ką veiksiu už mėnesio ar poros, tačiau dabar situacija kitokia. Nuo rugpjūčio vidurio turėčiau pradėti prodiusuoti vieną televizijos laidą. Kalbant apie „Kitokius pasikalbėjimus“, tai trokštu, kad vieną dieną jie taptų geriausia vėlyvojo vakaro pokalbių šou laida Lietuvoje. Bet daug į priekį neplanuoju, nes geriausi dalykai nutinka spontaniškai.

Ką palinkėtum jaunam žmogui, kuris turi idėjų, tačiau vis dar dvejoja dėl jų įgyvendinimo?

Idėjos yra XXI a. auksas. Ji gali vos per dieną iš tavęs padaryti žvaigždę ar milijonierių, tad visos idėjos turi būti aptartos ir įvertintos bent siaurame draugų rate. Mano viena mėgstamiausių citatų yra: „Work so hard that one day your signature will be called an autograph“. Ir būtinai – daug keliauti!

 

Straipsnio autorė Lina Skersytė

Tau gali būti įdomu: