Vilniaus mikrorajonų gidas studentams

Jeigu esi visiškai žalias Vilniuje, bet planuoji turėti su šiuo miestu reikalų, būtinai susipažink su jo mikrorajonais – tam puikiai tiks šis Vilniaus mikrorajonų gidas. Perskaitęs jį, žinosi, kur ieškotis nuomai būsto, tiksiančio Tavo poreikiams, kur gyvena grupiokai ir yra išsidėstę svarbiausi objektai, koks atstumas iki centro ir kaip ten viešojo transporto reikalai. Vilniaus mikrorajonų gidas didelis kaip Vilnius, visko iš karto neatsiminsi, tačiau gali bet kada gali sugrįžt čia ir paskaityt vėl. Spausk dominantį rajoną ir žiūrėk!

Daugiau apie ISIC studento pažymėjimą

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – SAULĖTEKIS

Vilniaus mikrorajonų gidas prasideda populiariausiu studentų rajonu – Saulėtekiu.  Pačių studentų dėl daugiaaukščių pastatų koncentracijos dar vadinamas Niujorku ir Kamčiatka. Neabejojam, kad su juo susipažinsi vienu pirmųjų – čia įsikūręs ne vienas aukštųjų mokyklų fakultetas (VU, VGTU), daugybė studentų bendrabučių. Nors nuo centro jis yra toli, susisiekimas viešuoju transportu tikrai neblogas (iki centro 25-45 min). Būsto nuomos skelbimai čia akivaizdžiai prisitaikę prie rinkos – juose neretai vardijami studentiški privalumai, o nuomotojai paprastai būna pakantesni, atviresni tokiems gyventojams, yra daugiau galimybių ieškantiems ne viso buto, o tik kambario. Nors Vilniaus mikrorajonų gido sąrašo viršuje besipuikuojantis rajonas miegamas ir veiklų čia ne per daugiausiai, net keli naktiniai klubai studentus nemokamai iš Saulėtekio veža į miesto centre vykstančius vakarėlius. Kitomis prasmėmis, įsitikinsi pats, čia nelabai daug veiklų. Visi studentai dar skundžiasi, kad nėra Saulėtekyje vaikų bičiulės Maximos – tik prekybos centre IKI galima nusipirkti grietinės ir kitų reikiamybių.

VGTU bendrabučiai Saulėtekyje ir informacija (bei kainos!) interesantams: https://www.vgtu.lt/stojantiesiems/studiju-aplinka/-bendrabuciai/367

Jeigu nori gyventi VU bendrabutyje, čia rasi visą informaciją: https://www.vu.lt/gyvenimas-universitete/studentams/universiteto-miesteliai

ISIC nuolaida VR city virtualios realybės kambariuose Saulėtekyje: https://www.isic.lt/nuolaida/vr-city/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – ŽIRMŪNAI

Kur kas mažiau studentiškas mikrorajonas už greta esantį ir studentų pamėgtą Antakalnį, tarp ieškančių ilgalaikio būsto – jis vienas geidžiamiausių Vilniaus mikrorajonų, o dar ir puikiai pritaikytas šeimoms. Nors lokacija viena, pavadinimai – du. Į abi puses (vienoje prasideda ties Kalvarijų gatve, kitoje – ties Nerimi) – Saulėtekį ar centrą – viešuoju nuvažiuosi per maždaug 20 min. Jeigu čia gyvensi, džiaugsiesi visur po ranka esančiais prekybos centrais, nedideliais parkais, netoliese tekančia Nerimi ir šalia jos įrengtais dviračių bei pėsčiųjų takais. Tikrai atrasi Tuskulėnų dvarą – graži vieta pasivaikščiojimams visais metų laikais. Draugiška aplinka čia ir bėgiojimo fanams. Na, o mėgstančių valgyti nenuvils ir greito maisto restoranų gausa aplink (McDonalds, Hesburger, Pizza Express). Po ranka yra ir didžiulis prekybos centras Banginis bei Hyper Rimi. Čia pat ir klubas Malibu, ypač mėgstamas rusakalbių studentų. Žinoma, labiausiai Žirmūnai/Šiaurės miestelis žinomas ir lankomas dėl čia įsikūrusio firminių brand’ų Išparduotuvių centro Parkas Outlet bei Ogmios miesto – daugybės įmonių „namų“, susijungusių į savotiškus kvartalus (pvz., automobilių kvartale rasi autodetalių parduotuves, plėveles langams tamsinti, autoservisus ir tt.; kituose – prekės vaikams, vežimėliai, drabužiai, dar kituose – viskas šventėms, plytelės, santechnikos reikmenų parduotuvės ir kt.). Čia taip pat neretai vyksta įvairios bendruomenės šventės, gausu pramogų vaikams (net zoologijos sodas!). Tos šventės būna gerai organizuotos, todėl visada sutraukia daug miestelėnų. Dar Ogmios miestas yra labai mėgstama maisto gurmanų vieta – čia rasi visko nuo burgerių iki jūros gėrybių restoranų. Taigi, pasirinkus gyventi čia, Tau tikrai nieko netrūks.

Ogmios miestas parduotuvių maniakams: https://www.ogmiosmiestas.lt/

Ogmios miesto šventes ir išpardavimus sek FB: https://www.facebook.com/ogmiosmiestas/

Hesburger nuolaida su ISIC: https://www.isic.lt/nuolaida/hesburger/

McDonalds nuolaida su ISIC: https://www.isic.lt/nuolaida/mcdonalds/

Zoologijos sodas Ogmios mieste: https://www.zoopark.lt/vilnius/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – ANTAKALNIS

Arčiausiai Saulėtekio (kur gausu universitetų fakultetų ir studentų bendrabučių) įsikūręs mikrorajonas. Jeigu įsimestum Antakalnį į Google Maps‘us, pamatytum, kokia didelė šios rajono teritorija ir kiek daug čia žalumos. Apie 70% teritorijos sudaro miškai ir parkai. Dėl patogios lokacijos ir gero susisiekimo rajonas gana mėgstamas studentų. Nors nuomojami butai ir kambariai paprastai yra paprastesni, laiku susizgribus rinktis čia yra iš ko, kainos ir kokybės santykis – adekvatus. Gausu čia ir maisto prekių parduotuvių (tiesa, tik mažesnių), kavinių, įvairių paslaugų tiekėjų. Antakalnis vertinamas dėl daugybės čia esančių architektūros šedevrų – nuo barokinės Šv. Petro ir Povilo bažnyčios iki įvairių buvusių ir restauruotų rūmų. Čia dėmesio vertas Sapiegų dvaras ir parkas – ypač gražus pasivaikščioti rudenį. Dar vienas įdomesnis ir dėmesio vertas objektas kartą per metus – Antakalnio pakraštyje įsikūrusios įspūdingo dydžio kapinės, gausiai lankomos miestiečių ir miesto svečių per Vėlines – tūkstančiai žvakučių liepsnelių kartą per metus sukuria įspūdingą reginį. Būtinai aplankyk! Judant gilyn į Antakalnį, prasideda privatūs namai. Už jų – net keli miestiečių pamėgti ežerai – Baldžio ež. , Antavilių ež., Tapelio ež., Juodžio ež. Juos pasiekti galima tiek automobiliu, tiek ir miesto autobusais. Žirmūnus ir Antakalnį jungia Šilo tiltas – savotiškas orientyras važiuojant viešuoju transportu, kai reikia atsakyti į klausimą „Kur tu?“. Antakalnyje patogu gyventi ir studentams iš VTDK ir Generolo Jono Žemaičio karo akademijos (jos čia pat).

Studentų ypač pamėgti dešrainiai Antakalnyje ir nuolaida su ISIC: https://www.isic.lt/nuolaida/desrainis24-lt/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – VALAKAMPIAI

Už Antakalnio, Saulėtekio pašonėje įsikūrusi miškinga vietovė, ypač mėgstama dviratininkų ir gamtos mylėtojų. Tiesa, vargu, ar čia gyvensi, nes dauguma namų čia – privatūs, gana prabangūs, įsikūrę upės pakrantėje. Bet tikrai atkeliausi čia vasarop pasideginti, pažaisti tinklinį puikiai įrengtuose ir lengvai viešuoju transportu pasiekiamuose miesto pliažuose prie upės (Google Maps‘uose vesk: Valakampių paplūdimys I arba Valakampių paplūdimys II) ar pavasariop pagurkšnoti kavos žvelgiant į upe plaukiančius tirpstančius ledokšnius, pasivaikščioti pušynuose. Su greta esančiais Žirmūnais Valakampius ir Antakalnį jungia ilgiausias Vilniuje – Valakampių – tiltas. Jeigu vairuoji, būk atsargus – dėl slidaus kelio žiemą čia nutinka nemažai eismo įvykių. Beje, dar praėjusių metų žiemą netoli Valakampių terasos esančioje stovėjimo aikštelėje metai iš metų rinkdavosi šonalsydžio mėgėjai, tačiau šiemet ten pristatė nepaprastai daug kuoliukų, todėl vėl teks apsieiti su kava Forum Palace aikštelėje ar prie Hanerio (stovėjimo aikštelė šalia Panoramos Viada degalinės).

Uno Parkas laipynėms medžiuose ir ISIC nuolaidos: https://www.isic.lt/nuolaida/uno-park/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – GARIŪNAI

Visų miesto gyventojų gerai žinomi dėl čia esančios didžiausios Vilniaus turgavietės (Google Maps‘uose vesk Gariūnų turgus), dirbančios nuo aušros iki vidurdienio, taip pat – automobilių turgaus. Bendrai tai yra vienas stambiausių smulkiojo ir vidutinio verslo objektų Baltijos šalyse. Čia rasi bene bet kokį sugalvojamą dalyką nuo avalynės iki maisto ir buitinių prekių, varžtų ar užuolaidų kabliukų. Atpažinti vietovę lengva – iš toli matomi du statines primenantys statiniai – Vilniaus termofikacinė (šiluminė) elektrinė – 3-čioji pagal pajėgumą Lietuvoje. Tikimybė, jog čia gyvensi, menka. Rajonas toli nuo miesto centro, prie pat į Kauną vedančios automagistralės. Viešasis transportas čia išvystytas prasčiau, nėra daug įvairių maršrutų pasirinkimų. Netoli Gariūnų yra ir Maxima bazė, į kurią, norint iš esmės apsipirkti, nemokamai veža nuo šalia Lukiškių aikštės (centre) esančios Kražių st. iki bazės (ir atgal) gana dažnai kursuojantys ryškiaspalviai autobusai. Į Gariūnus (ir atgal) taip pat veža nemokami autobusai iš daugelio stotelių visame mieste.

Gariūnų autobusų tvarkaraščiai: http://gariunai.lt/gariunu-autobusu-tvarkarasciai-nuo-2017-06-15/

Maxima bazė autobusas: https://www.maxima.lt/paslaugos/nemokamas-autobusas

Gariūnų verslo parko tinklapis: http://gariunai.lt/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – LAZDYNAI

Didelis ir senas rajonas, kurį, jei čia negyveni, tikrai pažinsi, nes kažkas iš kursiokų tikrai nuomosis čia būstą. Tiek kainų, tiek būsto variantų įvairovės prasme jis išties palankus. Tik reikia paminėti, kad vietomis gali tekti taikstytis su ne itin tvarkingomis laiptinėmis ir kaimynais. Taip pat Lazdynai gerai pažįstami dėl visą parą veikiančios ligoninės ir priimamojo. Pasijutus blogai naktį ar nutikus kokiai nelaimei, jei ne greitąja, tai patys, vilniečiai vyksta čia. Tiesa, keliaudamas į ligoninę turi nusiteikti, jog net su lūžusia ranka gali tekti kelias valandas palaukti eilėje – nelaimėlių čia itin daug. Bendrai Lazdynai čia gyventiems asmenims paprastai patinka – mikrorajonas įsikūręs gana netoli centro, susisiekimas – neblogas, šalia Vakarinis aplinkkelis – miestą juosianti bešviesaforė trasa. Nors čia daug 5, 9, 12, 16 aukštų daugiabučių, eismo intensyvumas – žemas, gatvių nedaug, todėl patogu pėstiesiems. Lazdynų pradžioje yra Litexpo parodų rūmai – galbūt teko pabuvoti juose per knygų muges, lankantis „Kur stoti?“ studijų parodose? Vienok, tai didžiausias Baltijos šalyse parodų centras, per metus sulaukiantis apie 0,5 mln. lankytojų. Vairuojantys studentai į Litexpo aikštelę kartais irgi užsuka žiemos vakarais. Tiesa, rečiau nei kitose minėtose vietose (skaityk apie Valakampius). Naujųjų metų naktį nemažai Lazdynų gyventojų susirenka ant Piliakalnio atodangos, kur atsiveria puikus panoraminis sostinės vaizdas (vesk šį pavadinimą į Google Maps‘us ir nesunkiai rasi).

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – KAROLINIŠKĖS

Ribojasi su Lazdynais ir neabejotinai yra sovietinės architektūros šedevras. Čia gausu kambarius nuomojančių senyvo amžiaus žmonių. Pastarieji mėgsta vietovę dėl čia įsikūrusių poliklinikų, Sodros, parkų. Parkai patiks, jei turi šunį ar mėgsti bėgioti.  Vietos prasme mikrorajonas būtų neblogas – įsikūręs tarp Narbuto gatvės iš vienos pusės ir Laisvės pr. iš kitos – tai vienos pagrindinių miesto arterijų. Nors į abi puses gausiai kursuoja viešasis transportas ir mašinos, kaip tik dėl to rytą pasiekti miesto centrą (jei mokaisi senamiestyje, tarkime, VU  ar ISM), gali būti sudėtinga – abi gatvės nevaikiškai kemšasi. Maisto prekių parduotuvių, stomatologų kabinetų, kirpyklų gausa Karoliniškės nesiskundžia. Žinoma, čia yra ir Televizijos bokštas – aukščiausias statinys ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų Europoje, ypač aktualus Sausio 13-osios įvykių minėjimo kontekste. Bokšto gynėjų garbei Karoliniškėse pavadinta nemažai gatvių. Pakilus į bokšte įsikūrusį restoraną, giedrą dieną iš ten matomas Vilnius 50 km spinduliu. Besisukanti restorano platforma per 55 min apsuka 360 laipsnių kampą. Tarp Karoliniškių ir Lazdynų yra ilgiems pasivaikščiojimams, bėgiojimui tinkantis Pasakų parkas. Tiesa, vėlais vakarais dėl savo paties saugumo jo geriau privengti. Boulingo mėgėjai plūsta į čia esantį Karolinos viešbutį; jo cokoliniame aukšte įsikūręs Karolinos boulingas. Taip pat ten galima žaisti ir biliardą. Aplinka, tiesa, paprasta, kukli, bet kainos, lyginant su kitomis vietomis mieste, tikrai sąžiningos. Į Karolinos boulingą pateksi eidamas kairėn ir žemyn nuo pagrindinio Maximos įėjimo; neišsigąsk, pradžiai atrodys, kad eini į kokį rūsį.

TV bokštas ir nuolaida su ISIC: https://www.isic.lt/nuolaida/televizijos-bokstas/

Nuoroda boulingo mėgėjams (+20% nuolaida studentams): http://www.kegliai.lt/karolinosboulingas/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – JUSTINIŠKĖS

Serialo Černobylis filmavimo aikštelė, puikiai demonstruojanti tipinį šio rajono vaizdą. [red. pastaba: Dėkojame Mantui, kuris nepatingėjo mums parašyti, jog serialas buvo filmuojamas daugiau Fabijoniškėse ir kiek mažiau Justiniškėse.] Iškalbingas faktas, jog, lyginant su kitais mikrorajonais, šiame plote gyvena DVIGUBAI daugiau žmonių. Šiek tiek perdedant, kone kiekviena gatvė čia vadinasi „Taikos“, todėl be navigacijos tikslų adresą su tokiu gatvės pavadinimu rasti gali būti sudėtinga. Dėl didelės žmonių koncentracijos čia maisto prekių parduotuvių irgi nestigs. Tiesa, dauguma jų, gana mažo formato. Jeigu atvyksti su automobiliu, nusiteik vakarais prasukti kelis ratus aplinkinėmis gatvėmis, kol rasi laisvą parkavimo vietą. Antraip miestą pasieksi gana nesunkiai, nuomos kainos didesnėje rajono dalyje taip pat protingos. Vienoje rajono pusėje yra upė (ir mini pliažas) bei patogus išvažiavimas į miestą juosiantį Vakarinį aplinkkelį, padedantį centrą pasiekti be gausybės šviesoforų. Vasarą taip pat gali nukeliauti prie Buivydiškių ežero.

Mini serialo Černolylis trailer’is, jeigu dar nematei: https://www.youtube.com/watch?v=s9APLXM9Ei8 

Stipriausio pasaulio žmogaus BIG Z sporto klubas Justiniškėse ir nuolaida su ISIC: https://www.isic.lt/nuolaida/savicko-sporto-klubas-5/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – VIRŠULIŠKĖS

Ribojasi su Karoliniškėmis, Justiniškėmis, Pašilaičiais, Šeškine, Pilaite.  Kitaip nei dauguma kitų, jis lyg ir neturi išskirtinio „veido“ ar bruožų. Nuomos kainos čia nebus aukštos, tačiau ir pasiūla santykinai nedidelė. Viešojo transporto situacija čia pusėtina, tačiau, kadangi netoli Karoliniškės, iš ten jau lengvai pasieksi beveik bet kurį miesto tašką. Parduotuvių itin didelių čia irgi nėra, bet lyg ir visko pakanka. Tiesa, išskyrus TTVAM studentus, čia jų nėra daug. Pačiame mikrorajono centre įsikūręs prekybos centras „Mada“ (ir ne, ten ne vien apie madą dalykus parduoda). Jame Tau tikrai patiks (net kelis taškus mieste turintis) Plus Plus Plus baras, kur tiek užkandžiai, tiek gėrimai yra už LABAI prieinamą kainą. Taip pat „Madoje“ galima žaisti boulingą ar biliardą (taip pat neblogos kainos). Netoli nuo Mados yra ir SEB arena, ypač patiksianti aktyvaus laisvalaikio ir sporto mėgėjams – čia gali kiaurus metus ant smėlio žaisti tinklinį, užsiimti ir mokytis teniso, badmintono žaidimo subtilybių, eiti į Savicko sporto klubą, čiužinėti ant ledo. Pastarojo kokybė gerokai lenkia Tau galbūt geriau žinomą Akropolio ledą, tačiau tą atspindi ir aukštesnės bilietų kainos. Keliaudamas į Viršuliškes populiariuoju 16-ojo numerio troleibusu būtinai pamatysi ir Sausio 13-osios įvykiuose svarbų vaidmenį atlikusius Spaudos rūmus – pastatas didžiulis ir, įdomu, kad ant jo sienos lauko reklamomis vis kaunasi dvi populiarios radijo stotys – M1 ir Radiocentras. Viršuliškių miško parke netikėtai galima atrasti puikiojo M. Saukos skulptūrų.

Kaip atrodo RC ir M1 kautynės: https://www.delfi.lt/m360/naujausi-straipsniai/kaip-tare-taip-ir-padare-m-1-atnaujino-reklama-ir-pasijuoke-is-rc.d?id=81334592

SEB arenos puslapis sporto fanams: https://www.sebarena.lt/

Stipriausio pasaulio žmogaus BIG Z sporto klubas ir nuolaida su ISIC: https://www.isic.lt/nuolaida/savicko-sporto-klubas-5/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – PILAITĖ

Tai naujausias daugiaaukščių ir daugiabučių namų rajonas, ypač mėgstamas porų bei jaunų šeimų. Nuomos kainos čia – kiek aukštesnės, tačiau už kainą gaunama kokybė – tikrai tenkina, komunaliniai mokesčiai paprastai mažesni, interjerai – neretai dar kvepiantys dažais. Aplinkui viskas pritaikyta jaunų, daug pomėgių ir poreikių turinčių asmenų patogiam gyvenimui, pasižymi pakankamai išvystyta infrastruktūra, aplink begalė įvairiausių parduotuvių. Bene centrinėje rajono dalyje didesnis prekybos centras Pupa. Tiesa, turintiems automobilius studentams gali tekti nemažai laiko praleisti kamščiuose – kol kas į Pilaitę tėra vienas (nors su daug eismo juostų) kelias, dėl ko rytais ir vakarais čia susidaro nemenkos eismo spūstys. Kelionė viešuoju transportu čia taip pat užtrunka. Nuo Pilaitės iki Saulėtekio – gera valanda vykstant net greitojo maršruto autobusu 4G. Vasarą ne piko metu iki centro – apie 40 min. Taigi, jeigu mokaisi Saulėtekyje, pasvarstyk, ar nereikėtų būsto rinktis kur nors arčiau, antraip praleisi pusę dienos kamščiuose. Nežiūrint į kamščius, ši miesto dalis ypač mėgstama vasarą (tada jų nelabai ir būna) – čia yra Salotės ir Sporto ežerai, šalia kurių įrengti miesto paplūdimai karštą vasaros dieną sutraukia minias saulės ir maudynių mylėtojų. Sakoma, kad Pilaitėje gaminami ir vieni skaniausių kebabų – Mekan Döner Kebap. Paragauk, pasakysi, ar patiko.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – ŽVĖRYNAS

Labiau turčių rajonas, didesne dalimi sudarytas iš nuosavų namų. Kadaise tai buvusi žydų pirklių gausiai gyvenama vietovė; tą žymi ir jos pradžioje įsikūrusi Sinagoga. Nuomai pasiūlymų čia yra, bet jie įprastai – brangesni, nors įrengimo kokybė irgi neretai aukštesnė, kadangi, priešingai nei miegamuosiuose (ypač naujesnės statybos) rajonuose, čia jie buvo ruošiami ne nuomai, o gyvenimui sau. Žvėryno ribas brėžiame nuo Narbuto gatvėje esančio prekybos centro „Panorama“ (tikrai aplankysi) vienoje pusėje iki Seimo rūmų ir Neries krantinės kitoje. Žvėrynas baigiasi maždaug ties Pedagoginio žiedu – vietinių taip vadinama praktiškai pagrindinė, daugelio kamščių Vilniuje priežastimi laikoma žiedinė sankryža. Kadangi Žvėrynas ribojasi ir su viena pagrindinių centrinės miesto dalies gatvių – Gedimino prospektu – jis neabejotinai yra geidžiama vieta gyventi. Dar viena svarbi priežastis norėti čia pabuvoti – Vingio parkas, į kurį nesunkiai pateksi keliaudamas Žvėryno tiltu per Nerį. Čia vasarą renkasi šeimos, įsimylėjėliai, riedutininkai, dviratininkai, bėgikai, vyksta nemokami sportiniai užsiėmimai, didžiuliai koncertai (tarkime, Lady Gagos), yra atrakcionų mažiausiems, galima išsinuomoti nemažai sportinio inventoriaus rūšių. Būtinai aplankyk įdomų barą-galeriją Fantomas. Na, o jeigu nori būti fancy privalai užsukti į Panama Food Garden.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – ŠNIPIŠKĖS

Vietinių geriau žinomos kaip Šanchajus. Tai ypatinga vietovė, kur pinasi tręštančios lūšnos ir daugiaaukščiai stikliniai dangoraižiai. Vilniečiai sako, jog tame rajone gyvenantys asmenys niekuomet neskriaudžia savų, bet svetimi ten sutinkami įtariu žvilgsniu. Didesnė dalis Šnipiškių išsidėsčiusios apie Kalvarijų gatvę – nuo senų laikų čia įsikūrusi viena populiariausių sostinės turgaviečių – Kalvarijų turgus. Važiuojant pro šalį pastebėsi ne vieną lombardą, kažką tyliai aptarinėjančius ar įkaušusius asmenis. Aplink turgavietę taip pat gausu vyresnio amžiaus asmenų, nuo seno pratusių čia lankytis mieliau nei prekybos centre. Jeigu nenori užsitraukti kokios moterytės rūstybės, kai stotelėje šalia turgaus visas troleibusas užsipildys jomis, užleisk sėdimą vietą – pačiam bus ramiau. Išskyrus tas plika akimi matomas blogas vietas, kitur gyventi visai patogu – susisiekimas tikrai nuostabus, centras palyginti netoli, nuomos kainos – geros, variantų įvairovė irgi nemaža. Juolab kad kita rajono dalis – gerokai džiugesnė. Neabejotinai ją pamatysi važiuodamas viena pagrindinių gatvių mieste – Konstitucijos pr. (vairuotojams patariama itin atidžiai laikytis kelių eismo taisyklių, nes čia stovi ir VISKĄ mato TURBO radaras). Vienoje  Konstitucijos pr. pusėje įsikūręs kiek aukštesnes pajamas gaunančių žmonių prekybos centras Europa ir Vilniaus miesto savivaldybė, kitoje – jau visų pamėgta Vilniaus centrinė universalinė parduotuvė (VCUP). Į ją patogu patekti iš netoliese esančios stotelės Žaliasis tiltas, kur susikerta turbūt didesnė dalis Vilniaus viešojo transporto maršrutų. Jeigu keliausi su persėdimu, tikėtina, kad vienas iš jų bus būtent Žaliojo tilto stotelėje. Eidamas nuo VCUP link Žaliojo tilto stotelės (per trečią prekybos centro aukštą), būtinai paklausi savęs, kas tas pastatas apvaliu kupolo formos stogu. Tai – Planetariumas, skirtas moksleiviams ir besidomintiems astronomija. Beje, visai netoli VCUP yra Forum Palace – nors tai yra prestižinis sporto klubas, geriau žinoma prie jo esanti parkavimo aikštelė, mat joje su pilnais draugų automobiliais laiką kiaurus metus leidžia itin daug jaunimo.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – ŠEŠKINĖ

Jeigu Šeškinėje nebūtų Akropolio, sunku būtų jį kaip nors apibūdinti, mat, išskyrus jį, ten nelabai ką rasi. Tai iš esmės yra dar vienas miegamasis rajonas, išsidėstęs abipus vienos pagrindinių (ir piko metu smarkiai besikemšančių) miesto arterijų – Ukmergės gatvės. Kambarių ar butų nuomai čia nemažai, jų kainos irgi dažniausiai protingos, aplinka rami, netriukšminga, paslėpsniuose vis pasitaikys įvairių tinklų maisto prekių parduotuvių. Štai susisiekimas studentams – pusėtinas. Iš čia nėra itin arti nei centras, nei aukštojo mokslo įstaigos. Tačiau, kadangi visas eismas ir Šeškinės žmonės juda besikemšančio Pedagoginio žiedo link arba žemyn Ozo gatve link Vichy vandens parko ar Siemens arenos – tai ženklas, kad su maksimaliai vienu persėdimu tikriausiai pasieksi bet kurią miesto dalį. Kas yra minėti du objektai Tau pasakoti tikriausiai nereikia. Nors visai šalia, ir lyg ir priklauso Baltupiams, paminėtinas ir dar vienas populiarumu Akropolį neseniai pralenkęs (!) prekybos centras milžinas Ozas. Tiesa, vairuojantiems studentams patarsime jo vengti, tomis dienomis, kai Siemens arenoje vyksta didžiuliai renginiai, – aplink susidaro spūstys ir nebūna kur pastatyti automobilį.

ISIC nuolaida studentams Vichy vandens parke: https://www.isic.lt/nuolaida/vichy-vandens-parkas-2/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – FABIJONIŠKĖS

Vienas didžiausių Vilniuje mikrorajonų (~40 tūkst. gyventojų), esantis tarp Pašilaičių, Šeškinės ir Verkių ir taip pat besiribojantis su miesto arterija Ukmergės gatve. Jeigu  nuomosiesi kambarį pas kokią bobutę, labai tikėtina, kad tai bus būtent Fabuose. Jeigu planuoji važinėt su mašina, vargas Tau – vakarais vėlgi teks apsukti kelis ratus, kol galiausiai nusimesi mašiną ant kokios žolės. Įspėjam, bobutės – moterys atidžios – drąsiai pasirūpina baudų už stovėjimą rašytojų reguliariais vizitais. Tiesa, jeigu vėlai vakare negerai pastatysi, bet anksti ryte išvažiuosi – gali jų ir nesutikti. Kamščiai apie Fabijoniškes tikrai susidaro, čia mažiau autobusams skirtų juostų, todėl norint nukeliauti į centrą piko metu teks šiek tiek užtrukti. Fabijoniškės yra bene toliausiai nuo centro, bet dėl gero susisiekimo viešuoju transportu (bei greito ne piko metu) ir prie pat esančio Vakarinio aplinkkelio kelionė į centrą ar atgal gerokai palengvėja. Tiesa, jeigu studijuosi netoliese esančiame MRU ar VIKO, menkai tuos kamščius bepajausi. Netoli MRU, beje, yra kavinė „Fabai“ – sako, ten skaniausi šašlykai. Čia yra dvi pagrindinės naujesnės statybos namų gatvės – Salomėjos Nėries ir Girulių (Perkūnkiemis). Ką tai reiškia, skaityk prie Pašilaičių.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – PAŠILAIČIAI

Trys didelės ir literaliai ratu/žiedu einančios gatvės greta viena kitos. Gali važinėtis ar vaikštinėti ratu ir, niekur nesukdamas, niekur nenueisi. Įdomu, kad gatvės pavadintos pagonių deivių vardais – Gabijos, Žemynos ir Medeinos. Čia yra ir trys mokyklos tokiais pat pavadinimais. Žiedų viduryje – vaikų žaidimų aikštelės, parkeliai, suoliukai, lauko treniruokliai, maisto prekių parduotuvės. Skelbimuose nuomai atidžiai patikrink, kur iš tiesų yra būstas – jis gali būti vienoje iš gatvių su naujos statybos namais. Sena statyba implikuoja didesnes išlaidas už šildymą žiemą, nauja – kad greičiausiai bus nedraugiška vieta automobilių vairuotojams – tokiose naujose gatvėse kaip Virbeliškių, Dociškių, Pavilnionių, Eitminų, Sviliškių teks vargti parkuojantis arba nuomotis parkavimo vietą už ~50 Eur/mėn. (jeigu, žinoma, vairuoji). Tiesa, dėl itin didelės žmonių koncentracijos čia visko per akis – parduotuvių, odontologų, kirpyklų, kavinių ir kt. Viešasis transportas išvystytas puikiai, netoliese yra Vakarinis aplinkkelis, padedantis greitai pasiekti centrinę miesto dalį važiuojant trasa. Tiesa, kadangi nemaža dalis Pašilaičių gyventojų į centrą taip pat keliauja Ukmergės gatve, o ši ypač kemšasi piko metu, vairuojantiems studentams kelias iki centro gali kiek prailgti.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – BALTUPIAI

Šis rajonas tikrai neypatingas, bet kažkuo kitoks. Čia yra miškas ir Jomanto parkas pasivaikščiojimams, pora didesnių maisto prekių parduotuvių, futbolo stadionas, gana patogus susisiekimas. Didžiulis prekybos centras Ozas taip pat priskiriamas Baltupiams, todėl iš Baltupių apatinės dalies ten iš esmės galima nueiti pėsčiomis. Tiesa, nėra visai arti. Netoliese yra MRU ir VIKO, todėl mėgstamas būtent šių aukštųjų mokyklų studentų. Nors čia patekti irgi nelengva dėl kamščių piko metu, žmonių čia santykinai nedaug, lyginant su kitais miegamaisiais rajonais, vietovė – rami. Baltupių centrinė dalis nėra tranzitinė, eismo triukšmas ramybės nedrumsčia. Nemažai žmonių vyresni, bet dar ne pensininkai. Namų yra ir senesnių, ir naujos statybos. Kainos ir kokybės santykis – vienas geresnių, nemažai butų – sutvarkyti, remontuoti. Gal tik mūsų patirtis tokia, bet parkavimo vietų, regis, dar galima čia surasti. Nedaug ką bepasakėm, tiesa? Tokie jau tie Baltupiai. 

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – JERUZALĖ

Mikrorajono pavadinimas labai iškalbingas, tiesa? Kadangi ribojasi su Baltupiais, savo prigimtimi irgi yra panašus (tik dar kiek toliau). Rajonas iš esmės miegamasis, todėl ten nieko netrūksta. Tiesa, kiek triukšmingesnis – pro jį Kalvarijų gatve keliaujama į Santariškes, Verkius, Ateities g. – Fabijoniškes. Kita vertus, čia tarsi daugiau erdvės, žalumos. Tiesa, dėl šios priežasties kamščiai čia – neišvengiami. Už Jeruzalės (Kalvarijų šv. Kryžiaus atradimo) bažnyčios yra labai ilgiems pasivaikščiojimams puikiai tinkantis takas – Kryžiaus kelias. Dar toliau – Verkių rūmai ir Verkių vandens malūnas, Verkių rūmų apžvalgos aikštelė su puikiu panoraminiu vaizdu. Tikrai ten apsilankysi. Nuo Jeruzalės bene arčiausiai iš visų rajonų (kartu su Santariškėmis ir Verkiais) yra Žalieji ežerai ypač mėgstami vasarotojų – čia įrengti miesto pliažai ir maudyklos – vietovė išties puiki. Neabejojam, kad ir ten tikrai apsilankysi, gal išsinuomosi valtelę pasiirstymui. Pamatęs iš karto suprasi, kodėl šie ežerai vadinami Žaliaisiais. Bendrai susisiekimas Jeruzalėje gana neblogas, kainos nuomai – vos aukštesnės už vidurkį. Tiesa skelbimų kažkodėl visuomet irgi būna mažiau; galima dėl santykinai nedidelės mikrorajono teritorijos. Jeruzalės centre patogiai įsitaisiusi didžiulė Hyper Rimi parduotuvė, Hesburgeris, Čili pica. Todėl be kamščių didesnių trūkumų lyg ir nėra.

ISIC nuolaida studentams Hesburger‘yje: https://www.isic.lt/nuolaida/hesburger/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – SANTARIŠKĖS

Šie rajonai yra dar atokiau nuo centro, miesto pakraštyje. Santariškės ypač populiarios dėl nepaprastai gausios vaikų ir suaugusiųjų gydyklų koncentracijos ir vienos pagrindinių ligoninių mieste – Santaros klinikų ir kt. Todėl nenustebk dėl viešajame transporte nuolat sutiksimų vyresnių žmonių – visi skuba pas gydytojus. Tai ko gero yra viena iš priežasčių, kodėl čia viešasis transportas išvystytas puikiai. Tiesa, dėl tolimo atstumo kelionė iki centro, anot viešojo transporto tvarkaraščių, truks 40-60 min. Toks laikas galioja ir automobilių vairuotojams (ypač rytinio piko metu). Santariškės ribojasi su Bajorais – iš esmės naujos statybos, individualių namų rajonu, labai mėgstamu šeimų dėl jaunos, draugiškos kaimynystės, ramybės, ir, sakoma, švaresnio oro bei ramybės, saugumo, lyginant su arčiau centro įsikūrusiais rajonais. Visose apylinkėse, išskyrus senesnes Santariškių dalis, nuomos kainos kiek kandžiojasi, bet už tai gaunama pakankamai aukšta kokybė, lyginant su naujos statybos būstais, tarkime, Pašilaičiuose. Tiesa, Santariškėse studentai dėl anksčiau minėtų priežasčių apsigyvena gerokai rečiau.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – MARKUČIAI

Gana nedidelis rajonėlis, turi mielą parkelį (Googel Maps: Markučių parkas) su tvenkiniais – būtinai aplankyk jį. Iki čia keliauja gal tik vienas autobusas, todėl gyvenimui patogesnis būtų tiems, kurie turi automobilį. Kita vertus, kadangi yra visai nedidukas, nuomos skelbimų čia itin nedaug. Pačių vilniečių rajonas nėra labai mėgstamas, laikomas nesaugiu, nors, reikia pažymėti, policijos ataskaitose tokia statistika neatsispindi. Būstai čia senesni, sunkiau rasti remontuotų ir ypač prižiūrėtų butukų. Nuo centro Markučiai gana netoli, arčiau stoties, todėl jeigu planuoji nerti į naktinį gyvenimą ir gyventi kukliai – gali pasidairyti ir čia.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – PAVILNYS

Jeigu neturi vietinių draugų, šis rajonas greičiausiai bus vienas rečiau lankomų, nors Pacų laikais buvo lankomiausia studentų vieta. Iš esmės Pavilnys yra individualių namų mikrorajonas, jame gausu sodų bendrijų, privačių kvartalų. Gamtiniu požiūriu vieta ypač graži – dalis rajono priklauso Pavilnių regioniniam parkui. Būtinai jame apsilankyk!

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – NAUJOJI VILNIA

Vietinių paprastai vadinama Vileika nuo senų laikų yra pramoninė gyvenvietė. Čia kūrėsi miesto siuvyklos, liejyklos, fabrikai, buvo įkurdinta ir SSRS karinė bazė; iš čia esančios geležinkelio stoties judėjo pirmieji tremtinių vagonai į Sibirą. Rajonas taip pat gerai žinomas dėl čia labai seniai esančios Respublikinės psichiatrinės ligoninės.  Nuo miesto centro vietovė gana netoli (arčiau Stoties rajono), tačiau dėl savo prigimties ji nėra itin geidžiama būsto nuomotojų. Tiesa, dėl to nuomos kainos čia – prieinamesnės. Svarstant čia nuomotis būstą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar jis nebus bendrabučio tipo name – tokių būtent dėl pramoninės rajono istorijos išties nemažai. Bendrabučio tipo namuose pagrindinė blogybė yra tai, jog ten neretai gyvena menkesnes pajamas gaunantys, taigi ir žemesnio išsilavinimo, žmonės. Bendrabučio tipo daugiabučiuose paprastai tenka naudotis ir bendromis vonios, tualeto patalpomis. Na, o kalbant apie susisiekimą reikėtų pasakyti, jog Naujojoje Vilnioje jis nėra pats blogiausias, tačiau ir tikrai ne puikus ar lengvai prieinamas viešuoju transportu.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – STOTIES RAJONAS

Nors oficialiai rajono tokiu pavadinimu Vilniuje nėra, jis vis plačiau girdimas jaunų žmonių lūpose ir yra vienas mylimiausių Vilniečių ir miesto svečių, kurie nori pasidžiaugti naktiniu gyvenimu ir urbanistika alsuojančiu jo ritmu. Visai neseniai šis rajonas buvo užmirštas ir apleistas, garsėjo tik kaip naktinių plaštakių nuolat trypiamos vietos, kur klesti nusikalstamumas, prekyba narkotikais, smulkios vagystės. Šiandien rajonas vis labiau gyvas – čia vystomi nauji NT projektai, daug barų, kuriasi naujos įmonės. Be to, jis visai netoli centro. Būtinai aplankysi šalia bėgių esantį barą Peronas, kurį saugo milžiniška Tonio Soprano statula, Platformą, kur jauni žmonės keičiasi įspūdžiais ir ragauja įvairius maistus tarp vagonų, Vijoklius, kur lauke galima sėdėti ir gūdžią žiemos dieną, Keule Ruke, ant kurios sienos išpieštas garsusis Putino ir Trumpo bučinys, Youngs‘us, įsikūrusius ten, kur dieną Halės turgaus moterytės siūlo paragauti visokiausių lašinių ir kt. Turbūt nereikia sakyti, jog stoties rajonu jis vadinamas dėl to, jog čia įsikūrusi Vilniaus miesto autobusų ir geležinkelio stotis. Dėl šios priežasties ši vieta yra daugelio troleibusų ir autobusų galinė/pirma maršruto stotelė. Jeigu čia gyvensi, būsi laimingas studentas, nes vakarais nereikės toli eiti po pasibuvimų mieste.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – SENAMIESTIS

Gyventi čia paprastai brangu, dauguma butų saugo autentiką – todėl lubos aukštos, sienos storos, spintos didelės ir griozdiškos (juk supranti, kad šiek tiek hiperbolizuojam, tiesa?). Būstai neretai čia būna labiau tinkami vintažo mėgėjams ir vaikščiotojams pėsčiomis. Ir visgi gyventi čia būtų smagu. Visada esi įvykių sūkuryje – tavo kaimynystėje – barai, naktiniai klubai. Dėl renginių gausos Senamiestyje neretai sudėtingas judėjimas automobiliu ir parkavimas – paprastai nemokamas tik gyventojams (tai reiškia, jog turi būti čia registruotas ir turėti parkavimo leidimą). Jeigu studijuosi VU, senamiestyje jie turi nemažai fakultetų. Pastarieji yra Prezidentūros pašonėje, visai netoli Katedros aikštės. Tiesa, čia nėra ir itin didelių parduotuvių – veikiau sumažintos jų versijos ar kokios aibės. Dėl prestižinės lokacijos nuomos kainos itin dažnai būna aukštesnės už vidurkį. Akivaizdu, kad per senamiestį gausiai nevažinėja viešasis transportas – tik mažučiai autobusiukai keliaujantys velniškai ilgais maršrutais, lėtai judantys siauromis gatvelėmis. Retai pasitaikys, kad stotelė tiesiai po langais, todėl norint patogiai kur nors nukeliauti gali reikėti paėjėti iki rajono pakraščio. Tačiau iš ten esančių stotelių jau bus pasiekiamas bene visas Vilnius. Kadangi Senamiestis praktiškai yra centras, daugiau apie jį – ten.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – NAUJAMIESTIS

Naujamiestyje tikrai labai puikus susisiekimas tiek viešuoju transportu, tiek pėsčiomis. Netoli nuo čia ir senamiestis, visą parą veikianti Mindaugo Maxima (Mindaugo g. 11), kurią matyt teks pažinti anyway. Netrūksta nei didelių maisto prekių parduotuvių (bene visi prekybos tinklai), nei paslaugų įmonių. Naujamiestis taip pat yra vienas sparčiausiai vystomų mikrorajonų NT prasme – čia statomi verslo centrai, nauji butai. Žinoma, knibžda ir  vėlyvojo sovietizmo architektūros. Vienas geresnių jos pavyzdžių – ant Tauro kalno įsikūrę Santuokų rūmai (čia žmonės įstatymiškai įteisina savo sąjungą).  Tauro kalną, beje, būtinai aplankysi dėl miesto panoramos. Žiemą vaikai čia smagiai čiuožinėja rogutėmis. Šalia Santuokų rūmų negalėsi nepastebėti bažnyčios įstabiais auksiniais kupolais; tai – stačiatikių (provoslavų) maldos namai. Kitapus Naujamiesčio krašto arba einant nuo Tauro kalno M. K. Čiurliono gatvės link plyti didžiulis Vingio parkas, ypač mėgstamas šeimų su vaikais, bėgikų, riedutininkų, riedlentininkų. Vasarą čia galima išsinuomoti įvairaus sportinio inventoriaus, vyksta pasaulinio lygio koncertai. Netoli Vingio parko įsikūręs Forum Cinemas VingisAkropolio kino teatro brolis. Dėl visų šių priežasčių ieškantis nuomos Naujamiestis gali pasirodyti brangokas, tačiau taip pat sakoma, jog kartą čia pagyvenus, nebesinori niekur kraustytis. Iš Naujamiesčio pėsčiomis nesunkiai pasieksi ir Vilniaus centrą, ir jaunimo ypač pamėgtą Stoties rajoną (skaityk daugiau jo skiltyje). Jeigu mėgsti išeiti ir pramogauti, o ne svarbiau Tau gyventi netoli savo aukštosios mokyklos, Naujamiestis tikrai patiks. Kamščių čia irgi nedaug, nes rytais visi iš miegamų rajonų važiuoja į centrą (taigi, link Naujamiesčio), o ne atvirkščiai. Tas pats ir vakarais. Jaunimo Naujamiestis mėgstamas dar ir dėl to, jog čia buvusios gamyklos ypač aktyviai verčiamos loftais – urbanistinio stiliaus gyvenamosiomis patalpomis (tarkime NT projektas Radio loftai Kauno gatvėje, kuriame už ~350-400  eurų gali gauti nedidelį, bet naują ir labai padorų loftuką. Čia pat Radio loftų pašonėje yra ir mėgstama jaunimo susibūrimo vieta – „LOFTAS“, apie kurį, neabejojam, būtinai išgirsi ir aplankysi. Dar Naujamiestyje Tau gali praversti Konarskio gatvėje esantis gėlių turgelis – jis dirba nuo praktiškai visą parą, todėl prireikus gėlių patogiai ir greitai jų gali nusipirkti čia.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – NAUJININKAI

Naujininkai visuomet buvo pramoninis rajonas, nuo senų laikų jame daugiausiai gyveno darbininkai. Tai viena iš priežasčių, kodėl jis pasižymi ypač marga tautine gyventojų sudėtimi. Čia pat Naujininkų pašonėje yra oro uostas, geležinkelis, karinis dalinys, daug pramoninių statinių. Panašiai kaip Naujojoje Vilnioje, yra nemažai bendrabučių (apie juos skaityk prie Naujosios Vilnios). Tiems, kurie žvalgosi čia būsto nuomai, gali kilti šioks toks konfūzas – Naujamiestis ir Senamiestis yra netoli, susisiekimas labai geras, butai atrodo suremontuoti, o kainos tikrai labai geros. Tai kurgi čia kabliukas, kad nuoma tokia pigi? Iš tiesų tiek vietinių gyventojų, tiek statistikos duomenimis tai – kone pats nesaugiausias Vilniaus rajonas. Nors patys naujininkiečiai geriau supranta tas „zonas“, kur kojos kelti ar pro jas sukti neverta, mes patarsim atokiau laikytis tik nuo Naujininkų Maximos. Tiesa, jei keliai nesikerta su tokiomis pavojingomis zonomis (jei visgi gyvensi – būtinai jomis pasidomėk), ko gero, nėra ko baimintis. Vietomis gali pasirodyti, jog vien užėjus į parduotuvę gali susidaryti bendrą vaizdą apie žmonių kontingentą – te neįsižeidžia normalūs ir padorūs Naujininkų gyventojai. Pastarieji beje, todėl ir stengiasi siūlyti žemesnes kainas, visaip gražina turimą nekilnojamą turtą, remontuoja butus – pritraukti naujų gyventojų, nuomininkų jiems čia nėra lengva. Pro Naujininkus keliauti gali reikėti, jeigu norėsi patekti į netoli esančią gigantę IKEA. Naujininkų pradžioje, šalia tilto virš gausybės geležinkelio bėgių, buvusiame Vilniaus Taxi parke (neseniai ant jo puikavosi didžiulis užrašas „Every building will be world famous for fifteen minutes„) įsikūręs Gym Plius tinklo sporto klubas, veikiantis visą parą ir elektriniai Elektrokart kartingai.

Kartingai čia: https://elektrokart.lt/

IKEA puslapis ir koordinatės (bei idėjos!!!) norintiems apsistatyti savo studentiškus būstus: https://www.ikea.lt/lt

Gym Plius sporto klubas: http://gymplius.lt/

ISIC nuolaida studentams Hesburger‘yje: https://www.isic.lt/nuolaida/hesburger/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – LIEPKALNIS

Nors žmonės gyvena ir čia, kur kas labiau tikėtina, kad keliausi Į Liepkalnį slidinėti – Liepkalnio kalnas žiemą virsta slidininkų ir snieglentininkų Meka. Po atviru dangumi ir žiemą galėsi gurkšnoti čia arbatą kaip tikrame slidinėjimo kurorte, o Tau virš galvos nuolat kils ir leisis lėktuvai – netoli Vilniaus tarptautinis oro uostas. Tiesa, vasarą ant Liepkalnio kalno irgi gausu įvairių pramogų aktyvaus laisvalaikio mėgėjams ir šeimoms su vaikais (tubingas, vasaros rogutės, tinklinis, karstynių parkas, batutų tramplynai, kalnų paspirtukai ir tt). Šiame rajone nemažai pievų, kurias mėgsta lankyti porelės su automobiliais – ten rodosi, jog lėktuvas skrenda tiesiai į Tave ir tuoj nutūps ant mašinos stogo. Tiesa, privažiavimas ten – ne pats geriausias. Sostinės valdžia žada, jog netrukus bus įrengta patogi ir tikrai tam pritaikyta lėktuvų stebėjimo aikštelė. Kadangi Liepkalnis yra miesto pakraštyje, viešasis transportas čia gal kiek rečiau važinėja, tačiau mažas atstumas iki Stoties rajono ir Naujamiesčio tai tikrai atperka. Futbolo gerbėjai Liepkalnyje renkasi į po atviru dangumi įsikūrusį stadioną, kuriame vyksta įvairios varžybos. Galiausiai, Liepkalnį galimai pažinsi vis tiek – čia įsikūrusi milžinė IKEA (pravers, jeigu norėsi nebrangiai apsistatyti savo studentišką būstą) ir Decathlon (didžiulė sportinio inventoriaus parduotuvė), bei prekybos slėnis Nordika

Liepkalnio pramogos: https://liepkalnis.lt/ 

IKEA parduotuvė: https://www.ikea.lt/lt 

ISIC nuolaida studentams Hesburger‘yje: https://www.isic.lt/nuolaida/hesburger/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – KIRTIMAI

Vos 5 km nuo Vilniaus centro, prie pat oro uosto įsikūręs sostinės rajonas. Daugeliui Kirtimai asocijuojasi su čia dar po Antrojo pasaulinio karo įsikūrusiu čigonų taboru. Pagrindinis pragyvenimo šaltinis čia gyvenantiems žmonėms iki šiol neretai yra prekyba narkotikais, todėl vietovė laikoma vienu iš sostinės „skaudulių“. Čia dauguma namų mediniai, paprasti, o nuo 20-30 proc. gyventojų – neraštingi. Būsto nuomos skelbimų čia pasitaikys retai, tačiau net jei ir pasitaikys, rekomenduojame tokios avantiūros atsisakyti. Jeigu netyčia važiuodami automobiliu palei geležinkelio bėgius čia užklysite – iš mašinos patariama nelipti ir reikėtų nenustebti sulaukus net grubesnio policijos pareigūnų reido automobilyje – itin daug nelaimėlių čia užklysta nusipirkti narkotikų, todėl teritoriją kruopščiai prižiūri policija. Visiškai rimtai.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – PANERIAI

Nors kadaise čia stūksojo miesto įtvirtinimai, vėliau driekėsi kunigaikščių žemės, šiandien tai irgi labiau pramoninis rajonas. Žemuosiuose Paneriuose pasitaiko nemažai būsto skelbimų. Kainos nuomai paprastai nesikandžioja, būstai, nors retas kuris atnaujintas, gyventi tinkami. Viešuoju transportu iš Žemųjų Panerių nesunkiai pasiekiamas centras, vietovė visai greta pagrindinio išvažiavimo į Trakus. Taigi, gyventi čia išties gana patogu. Šiek tiek atokiau – Aukštieji Paneriai – sunkiau pasiekiami viešuoju transportu, retai lankomi. Tačiau čia yra ypatinga vieta – Panerių memorialas – masinė žydų žudynių vieta. Kadangi šis memorialas įsikūręs labai ramioje ir gražioje vietoje ir pats yra įspūdingas, rekomenduojame jį būtinai aplankyti.

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – CENTRAS

Apie centrą daug naujo nepripasakosim; tikrai esi jau čia buvęs ir viską žinai. Iš esmės centrą geriausiai apibūdina Gedimino prospektas ir aplink jį išsidėsčiusios gatvelės. Juo arba Pilies gatve turistai (taigi, čia gausu prekeivių suvenyrais) ir vietiniai keliauja į Katedros aikštę – čia vyksta daugybė koncertų, įžiebiama pagrindinė miesto eglė (būtina pamatyt, kad galėtum kokybiškai diskutuoti, kurio Lietuvos miesto eglė gražiausia), per čia gali užsiropšti į Gedimino kalną. Katedros aikštės pašonėje įsikūręs Bernardinų sodas, žinomas dėl savo grojančių ir šviečiančių fontanų (o šiaip vasarą – tikrai nerealiai gražus parkas). Už sodo, kitoje upės pusėje, stūkso ir Kalnų parkas, kur SEL‘as kasmet rengia atsisveikinimo koncertus. Ypač pamėgta Vilniuje yra centre esanti Islandijos gatvė – ten yra keli neblogi barai, techno muzikos gerbėjams patiksiantis naktinis klubas Opium. Tiesa, kartą metuose Islandijos gatvė visiškai pasidengia tikrų tikriausia žole ir yra perduodama pėstiesiems, iškylautojams, vaikams. Visai netoli – Trakų bei Vokiečių gatvės – irgi nemažai barų, kelis naktinius klubus glaudžiančios vietelės jaunimui. Nors vargu, ar gyvensi centre (nuomos kainos, kaip gali įsivaizduoti, neretai būna kosminės), neabejotinai praleisi čia daug laiko. Dargi čia įsikūręs ir Vilniaus universitetas. Pats blogiausias dalykas centre ko gero yra mobilumas. Mašina čia visur neprivažiuosi, parkavimas velniškai brangus, o transporto stotelės išsidėsčiusios vėlgi tarsi pakraščiuose. Tad būnant centre Tavo žingsniamatis tikrai nenuobodžiaus.

ISIC nuolaida studentams Hesburger‘yje: https://www.isic.lt/nuolaida/hesburger/

VILNIAUS MIKRORAJONŲ GIDAS – UŽUPIS

Pats mažiausias bei  bohemiškiausias rajonas – Užupis,  įsikūręs kitapus Vilnelės upės (ši per Šv. Patriko dieną nusidažo ryškiai žalia spalva!). Anot ženklo prieš į jį vedantį tiltelį, vietovė vadinama Užupio respublika. Kaip tik dėl šios priežasties turistų pamėgtuose portaluose Užupis įvardijamas kaip itin įdomus politinis darinys arba mini valstybė valstybėje, turinti net savo konstituciją (na, konstitucija keliomis kalbomis ant sienos išties yra…). Tiesa, Užupio nepriklausomybės paskelbimas buvęs labiau meninis manifestas, todėl de facto jis tebėra įprastas Vilniaus mikrorajonas. Bet turistams to nesakykime, gerai? Įdomiausia tai, jog daugybė gatvelių čia yra pilnos įvairių meninių instaliacijų ir netikėtų atradimų – nuo po tiltu kabančių sūpuoklių iki sienoje įmontuotų lėkštelių ar skaičiuotuvų. Net minėtas tiltelis nukabinėtas įsimylėjėlių sukabintomis, apie amžiną meilę bylojančiomis spynelėmis. Taigi, jeigu netikėtai norėsis daug meno netikėtose erdvėse – ši vieta tikrai nenuvils. Dėl geros vietos (praktiškai miesto centre), nuomos kainos čia kiek aukštesnės. Kadangi, panašiai kaip Žvėryne, čia seniau gyveno daugiausia žydai, šiame rajone, regis, gyvena aukštesnes pajamas gaunantys asmenys. Siauros gatvės ir mažas plotas (vos 0,6m2) implikuoja, jog vietų automobilių parkavimui čia irgi nedaug, todėl aplankyti Užupį patogiausia pėsčiomis.

http://www.vilnius-tourism.lt/ka-pamatyti/rekomenduojame/uzupis-nepriklausoma-respublika-vilniuje-3/

Jeigu šis Vilniaus mikrorajonų gidas Tau buvo naudingas ir  įsikelsi į kurį nors iš rajonų bei norėsi sužinoti itin išsamią jo istoriją – susirask rajono skiltį žemiau esančioje, išsamioje elektroninėje knygoje.

Žiūrėti knygą apie Vilniaus mikrorajonus

 

P.S. Pirmakursi, jau gali PER 5 MINUTES pasigaminti studento pažymėjimą! Užsisakyk internetu ir gauk į namus/paštomatą arba įkelk savo nuotrauką ir ateik atsiimti pažymėjimo iš karto! Neturi nuotraukos? Nebėda – NEMOKAMAI tave nufotografuosim. Imk ISIC čia: isic.lt/uzsakyk/ Iki greito!

P. P. S. jeigu tu žalias, nes šiemet būsi pirmakursis, žinok, kad Tau reikės studento pažymėjimo. Neslėpsim, džiaugsimės, jeigu pasirinksi ISIC. ISIC studento pažymėjimas gerai, nes:

 

Daugiau apie ISIC studento pažymėjimą

 

Data: 2019-08-12

Tau gali būti įdomu: